Eger
Oczywiście, na ile to pod dachem można nazwać "basenem" Uśmiech
Po prostu taka większa niecka z wodą chyba 120cm głęboką, 36 st. C, woda lecznicza wodorowęglanowa, czy jakoś tak, w każdym razie z tych nieśmierdzących Szeroki uśmiech 
Natomiast łaźnia turecka (osobny budynek, osobny bilet) to już w ogóle miejsca raczej tylko do siedzenia, woda chłodniejsza, radonowa. Z gorących rzeczy to są tam sauny sucha i wilgotna. Z miejsc do popływania to naprzeciw furdo, po drugiej stronie ulicy jest basem miejski, duzy, sportowy, w tym roku uruchomili tam już  drugą sportową nieckę, a ciągle rozbudowuja.
pzdr.
Odpowiedz
A co tam teraz słychać w Egerze? Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
a np podłączono kawałek obwodnicy w stronę Mezokovesd ,-)
Odpowiedz
Chyba nie można tego traktować jako obwodnicy, gdyż to jest ukończony czterokilometrowy odcinek autostrady M25, który prawdopodobnie ma połączyć Eger i Heves. Swoją drogą dla wszystkich dojeżdżających do Egeru od strony Mezokovesd jest to dobry skrót i ominięcie dziurawej drogi przez Andornaktalyę.
A propos: parę dni temu jadąc do Egeru właśnie przez Andornaktalyę skręciłem w lewo w kierunku Egerszalok i rozluźniony rozmawiałem z pasażerem oczekując ronda na drodze nr25, gdzie miałem na trzecim zjeździe zjechać w kierunku piwniczek winnych. W momencie kiedy zjeżdżałem trzecim zjazdem na napotkanym rondzie zdałem sobie sprawę, że sceneria jest nie w porządku. To było już za późno, pasażer usłyszał niespotykane przekleństwo, a mnie ciśnienie wzrosło do niebezpiecznych granic. Znalazłem się na autostradzie - jakiejś M25 - skąd? Owszem końcem lata widziałem, że tam coś "grzebią" z boku, ale nic nie wskazywało, że zmieni się układ dróg. Jak ciśnienie opadło i sprawdziłem, że odcinek jest poza kontrolą opłat to trochę pojeździłem sobie - 4 km w jedną i 4 km w drugą stronę  Szeroki uśmiech .
Dodatkowo Eger staje się proekologiczny: znalazłem stację ładowania samochodów elektrycznych i  Bomba -stację pompowania opon rowerowych. Serwis zdjęciowy w późniejszym czasie.
Odpowiedz
Znalezione w Egerze:
[Obrazek: tYDbUye.jpg]
[Obrazek: zrY36C4.jpg]
Początek autostrady w Egerze:
[Obrazek: oq1EGC5.jpg]
Odpowiedz