Eger
A co tam teraz słychać w Egerze? Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
a np podłączono kawałek obwodnicy w stronę Mezokovesd ,-)
Odpowiedz
Chyba nie można tego traktować jako obwodnicy, gdyż to jest ukończony czterokilometrowy odcinek autostrady M25, który prawdopodobnie ma połączyć Eger i Heves. Swoją drogą dla wszystkich dojeżdżających do Egeru od strony Mezokovesd jest to dobry skrót i ominięcie dziurawej drogi przez Andornaktalyę.
A propos: parę dni temu jadąc do Egeru właśnie przez Andornaktalyę skręciłem w lewo w kierunku Egerszalok i rozluźniony rozmawiałem z pasażerem oczekując ronda na drodze nr25, gdzie miałem na trzecim zjeździe zjechać w kierunku piwniczek winnych. W momencie kiedy zjeżdżałem trzecim zjazdem na napotkanym rondzie zdałem sobie sprawę, że sceneria jest nie w porządku. To było już za późno, pasażer usłyszał niespotykane przekleństwo, a mnie ciśnienie wzrosło do niebezpiecznych granic. Znalazłem się na autostradzie - jakiejś M25 - skąd? Owszem końcem lata widziałem, że tam coś "grzebią" z boku, ale nic nie wskazywało, że zmieni się układ dróg. Jak ciśnienie opadło i sprawdziłem, że odcinek jest poza kontrolą opłat to trochę pojeździłem sobie - 4 km w jedną i 4 km w drugą stronę  Szeroki uśmiech .
Dodatkowo Eger staje się proekologiczny: znalazłem stację ładowania samochodów elektrycznych i  Bomba -stację pompowania opon rowerowych. Serwis zdjęciowy w późniejszym czasie.
Odpowiedz
Znalezione w Egerze:
[Obrazek: tYDbUye.jpg]
[Obrazek: zrY36C4.jpg]
Początek autostrady w Egerze:
[Obrazek: oq1EGC5.jpg]
Odpowiedz
Ktoś może zna jakiś pensjonat z opcją śniadania i klimatyzacją w Egerze? Bardzo mi się spodobała opcja śniadania ostatnim razem w innym miejscu Węgier.
Odpowiedz
Ze znanych mi w Egerze - pensjonat Cecey Vendeghaz posiadał klimatyzację i możliwość zamówienia śniadań. Pensjonat położony przy Cecey Eva utca ponad zamkiem.
Prawie wszystkie pozostałe z takimi warunkami można znaleźć na stronie Booking.com i wcale nie trzeba z tej strony skorzystać  Oczko .
Odpowiedz
Pensjonat Cecey Vendeghaz niestety został już tylko bez opcji klimatyzacji, zwlekaliśmy z rezerwacją ze względu na to, że jest na sporej górce jednak a do basenów też trzeba trochę przejść, co z 4 latkiem mogłoby być czasem kłopotliwe.

Zamówiliśmy rezerwacje w Szent Kristóf Panzió, Eger przez booking. http://www.stkristofpanzioeger.hu/
Tylko strasznie ciężko się dogadać z personelem i warunki w ofercie też są tak opisane, że w końcu nie wiemy czy mamy klimę czy też nie. Do tego jest jakaś informacja o obowiązkowym sprzątaniu pokoju na koniec, które nie jest wliczone w cenę - ktoś tam może był, wie jak to wygląda? Mamy niby pokój 3 osobowy a w informacjach jest jeszcze coś o dopłacie za dziecko 7 Euro na dobę, mam nadzieje, że się z nimi jakoś dogadam i nie będę potem niemiło zaskoczony. Wybór pokoi w akceptowalnych cenach już raczej jest bardzo mały, z klimatyzacją to w ogóle prawie nic nie ma, albo daleko.
Odpowiedz
Wędrując po Egerze można zauważyć pensjonaty posiadające w swoim szyldzie numer telefonu. Wśród nich widywałem też takie z wiszącymi na zewnątrz klimatyzatorami. Przeważnie są to całe mieszkania (na stronach pośredników nie występują). Sądzę, że rezerwacja na dłuższy czas działa przez telefon i opcji śniadania wśród nich nie będzie.
Właściciele małych pensjonacików wychodzą z założenia, że przeciętny pobyt jest krótki i polega głównie na noclegu plus czasem biesiada w ogrodzie przy grilu.
Odpowiedz
Niestety dowiedziałem się, że pomimo rezerwacji na booking i wolnego terminu, jest on jednak niedostępny - taką informację otrzymałem z pensjonatu. Więc szukamy dalej :/ Myślałem, że taki portal lepiej działa... Śniadania może nie być, byle lodówka była i jakoś przeżyjemy ale klima musi być Uśmiech
Odpowiedz
(14-06-2019, 8:18)Damiano88 napisał(a): Niestety dowiedziałem się, że pomimo rezerwacji na booking i wolnego terminu, jest on jednak niedostępny - taką informację otrzymałem z pensjonatu. Więc szukamy dalej :/ Myślałem, że taki portal lepiej działa... Śniadania może nie być, byle lodówka była i jakoś przeżyjemy ale klima musi być Uśmiech

Koniecznie zgłoś reklamację w Booking.
Mają telefon z warszawskim numerem.
To niedopuszczalne by rezerwacja na stronie była "jednak nieaktualna"
Jeśli zarezerwowałeś na B i otrzymałeś od nich potwierdzenie, to oni ci teraz znajdą lokum nie gorsze, a jak będzie droższe to wyrównają różnicę.
Pisz do nich albo dzwoń.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,729 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,435 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,241 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,048 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,986 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości