Fotografowanie w Budapeszcie
#1
Witam wszystkich

Jestem świeżak na forum i być może taki temat już był omawiany .
Będę w Budapeszcie tydzień we wrześniu i chciałbym jak najwięcej popstrykać dlatego pytam gdzie nie wolno robić zdjęć /miejsca do zwiedzania/ i czy są miejsca gdzie za robienie zdjęć trzeba dopłacić do biletu?Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#2
(21-03-2018, 10:52)wiesiara napisał(a): ... Będę w Budapeszcie tydzień we wrześniu i chciałbym jak najwięcej popstrykać dlatego pytam gdzie nie wolno robić zdjęć /miejsca do zwiedzania/ i czy są miejsca gdzie za robienie zdjęć trzeba dopłacić do biletu?Szeroki uśmiech

W miejscach publicznych w Budapeszcie, gdzie pstrykałem, nie spotkałem się z zakazem fotografowania.
Pamiętać należy o tym, gdy pstrykasz ludzi (dzieci, pojedyńcye osoby, portret), wówczas należy poprosić o zgodę na "pstryk". Latem chciałem zrobić fotkę wnuków na placu zabaw, jadna z matek zwróciła mi uwagę, aby nie fotografować jej dzieci... zrezygnowałem z fotki. Jeśli robisz pstryki ludzi na ulicy, raczej zrezygnuj z prezentacji takich fotek w sieci.
Jeśli spotkasz się ze znakiem jednoznacznie zakazującym fotografowanie, zastosuj się do zakazu.
W węgierskim Parlamencie można focić, ale jest zakaz fotografowania z lampą błyskową.
W niektórych muzeach można wykupić dodatkowy bilet upoważniający do fotografowania "Fotójegy".
Odpowiedz
#3
Most Łańcuchowy obowiązkowy punkt każdego zakochanego w siebie maniaka selfe, najwięksi wiochmeni muszą wejść na na uprząż i zrobić łabędzia albo podskoczyć do zdjęcia
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 254 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,921 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,274 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,676 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości