Gdzie kupować wino?
#11
Oj żartowałem oczywiście... ale z nutą zazdrości bo je niestety próbowałem kiedyś posmakować "jak należy" i jakoś nie czułem tego, co czuli Ci obok... co zaś się tyczy wiedzy o winorośli i produkcji, to bardzo ją cenię ale jakoś do tej pory jedynie wina węgierskie mi wyjątkowo smakują - jest w nich coś takiego ulotnego, czego nazwać nie potrafię a co zawsze rozciąga mi gębusię mą śliczną w lubieżnym uśmiechu... zwłaszcza sarga muskotaly, za które dałbym sie pokroić i oczywista bikaver!

Te wina /oczywiście mówię tutaj o półce do tysiaca forintów za butelkę/ są nie do przebicia i w ciemno zawsze mogę je polecić... do tego tokajskie harslevelu i medina z Egeru...

Ach - jeszcze najważniejsze... w przydrożnych piwnicach trzeba sie targować!
Odpowiedz
#12
2 lata mi zabrało zanim zacząłem czuć jak inni Uśmiech
Odpowiedz
#13
Koledzy, jakie wino, z tych tańszych, polecacie? Chodzi mi raczej o wina słodkie, półsłodkie. Jakie są ceny Tokaji Aszu?
Odpowiedz
#14
Aszu - kupisz w detalu już od 900ft... wszystkie tokaje generalnie można polecić spokojnie... Muscat Ottonel w niskiej cenie oferuje znośną jakość, która nie krzywi twarzy... ale najlepiej kupić po buteleczce, poczynić degustację i wybrać samemu gdyż gust to takie coś, co jest bardzo osobiste i nie podlega dyskusji Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#15
Dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
#16
Ponieważ od 1 czerwca będę przez 10 dni buszował po okolicach Badacsony i Abrahamhegy, gdzie dotąd jeszcze nie byłem, a jak słyszałem i czytałem na Forum, to jedno z centrów węgierskiego winiarstwa, jako amator dobrego wina mam pytanie:
- za czym w tych okolicach się rozglądać? Markę Olaszrizling i Kéknyelű już znam, ale może polecicie coś mniej znanego, a równie znakomitego?
- może jakieś winnice, mniej znane, a warte odwiedzenia? Te w rejonie góry i nieopodal, do których należy zajrzeć...
Będę wdzięczny za każdą dobrą radę... Oczko
Odpowiedz
#17
Peter Varga polecam
Odpowiedz
#18
Szanowni Państwo, jako że w drugiej połowie sierpnia będę na wywczasie w Budapeszcie, proszę o wsparcie informacją, gdzie warto pojechać na jeden dzień (max 12h) w okolice Budapesztu (do 100-150 km), żeby skosztować wina, kupić parę butelek i zjeść jakiś typowy dla regionu obiad, drugie śniadanie i kolację Uśmiech

Będę niezmiernie zobowiązany.
Odpowiedz
#19
Sto czterdzieści kilometrów i jesteś w Egerze. A tego regionu nie trzeba chyba reklamować Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#20
Tak,poltorej godziny autostrada i jestes w Egerze. Kolo Egeru jest Dolina Pieknej Pani, gdzie sa liczne winiarnie i wegierskie restauracje. Ja bylam w Kulacs, polecam. Ale na pewno jest duzo innych !
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fröccs - wino z wodą sodową Cytryna 13 16,782 14-10-2018, 19:35
Ostatni post: Helka Travel
  Sadzonki winorośli - gdzie kupić? polijerry 3 3,922 30-04-2018, 13:48
Ostatni post: polijerry
  Kody rabatowe na wino węgierskie dla użytkowników forum ! smak_węgier 4 6,564 17-02-2015, 19:54
Ostatni post: Sztasek
  Nowe wino - Füredgyöngye malika_12 3 6,109 02-07-2014, 7:17
Ostatni post: Sztasek
  Wino - prezent crashew 4 6,378 21-06-2014, 19:58
Ostatni post: crashew



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości