Gdzie kupować wino?
#61
(02-10-2020, 10:53)GenPrzemo napisał(a): ...Chcę wybrać się na jednodniowy wyjazd na Węgry w celu zakupu wina. Interesuje mnie rejon Egeru i Tokaju. Nie chciałbym jednak kupować wina w Tesco tylko z małej lokalnej winnicy, ...
!  >>> https://europa.eu/youreurope/citizens/tr...shortcut-1
Czy warto jechać na Węgry aby kupić i przywieźć legalnie wino w chwili obecnej przy wyjątkowych wymaganiach na granicy/grnicach?
Odpowiedz
#62
(02-10-2020, 11:08)maj0nez napisał(a):
(02-10-2020, 10:53)GenPrzemo napisał(a): Witam serdecznie!

Wiem, że te temat już mocno był podejmowany, ale już minęło kilka i mogły nastąpić jakieś zmiany.

Chcę wybrać się na jednodniowy wyjazd na Węgry w celu zakupu wina. Interesuje mnie rejon Egeru i Tokaju. Nie chciałbym jednak kupować wina w Tesco tylko z małej lokalnej winnicy, liczę też na to że wpłynie to pozytywnie na cenę. Dlatego proszę o pomoc.

1. Czy znacie jakąś konkretną winnicę (bądź rynek, targ) gdzie można kupić wino?

2. Ile wynosi mniej więcej cena za litr (mam świadomość, że pytanie nie jest zbyt precyzyjne, bo wino winu nie równe)?

3. Ile zabrać pieniędzy by kupić wino na pół roku na własny użytek?

4. Czy trzeba brać własne pojemniki na winy czy raczej nie?

5. Na co zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za pomoc.
Witaj
Tokaj/Tarcal, Mad to miejscowości typowo z winem przechodzisz uliczkami od winnicy do winnicy i próbujesz i kupujesz ceny przeróżne.
Z Tokaju mi smakuje wino od Benko Borhaz znajdziesz na goo..m.. obok dworca kolejowego.
W Tokaju nie potrzebujesz swoich pojemników butelki mają nowe.Pozdrawiam 
P.S. Egeru nie znam to się nie wypowiem.

Dzięki serdeczne,
mam jeszcze pytanie w jakiej cenie jest takie wino? Mniej więcej.
Odpowiedz
#63
(02-10-2020, 11:30)Sztasek napisał(a):
(02-10-2020, 10:53)GenPrzemo napisał(a): ...Chcę wybrać się na jednodniowy wyjazd na Węgry w celu zakupu wina. Interesuje mnie rejon Egeru i Tokaju. Nie chciałbym jednak kupować wina w Tesco tylko z małej lokalnej winnicy, ...
!  >>> https://europa.eu/youreurope/citizens/tr...shortcut-1
Czy warto jechać na Węgry aby kupić i przywieźć legalnie wino w chwili obecnej przy wyjątkowych wymaganiach na granicy/grnicach?

Jadę z kolegą, więc myślę, że limity nas nie złapią, ale dzięki za wskazówkę.
Odpowiedz
#64
Pierwsze pytanie - czy wybierasz białe, czy czerwone? Z białych słodkich słynie Tokaj, wytrawne białe też tam można znaleźć. Czerwonych szukaj w Egerze. Oczywiście jest wiele innych regionów winnych. Wino z winnicy (piwnicy) niekoniecznie będzie tańsze od wina w węgierskim Tesco, dodatkowo w markecie masz większy wybór gatunków i poziomów cenowych. Podobno przyzwoite wino kosztuje od 1500Ft za butelkę, choć te tańsze też ktoś musi kupować, znajdziesz i takie po 300. Odradzam zabieranie wina do swojego balona, chyba, że planujesz ognisko na 60 osób. Obawiam się, że tak przechowywane na własny użytek wino prawie w całości zdąży skwaśnieć. Obecnie będziecie potrzebować dwóch testów na Covid, 500zł, paliwo ze 300, musicie przywieźć co najmniej 100 butelek, żeby skórka była warta wyprawy.
Odpowiedz
#65
(02-10-2020, 20:42)eplus napisał(a): Obecnie będziecie potrzebować dwóch testów na Covid, 500zł,
 
Myślałem, że ruch jest obecnie niczym nieprzeszkodzony, no ale jeśli trzeba testy lub kwarantannę to nie ma sensu. Dzięki
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fröccs - wino z wodą sodową Cytryna 13 16,829 14-10-2018, 19:35
Ostatni post: Helka Travel
  Sadzonki winorośli - gdzie kupić? polijerry 3 3,940 30-04-2018, 13:48
Ostatni post: polijerry
  Kody rabatowe na wino węgierskie dla użytkowników forum ! smak_węgier 4 6,581 17-02-2015, 19:54
Ostatni post: Sztasek
  Nowe wino - Füredgyöngye malika_12 3 6,127 02-07-2014, 7:17
Ostatni post: Sztasek
  Wino - prezent crashew 4 6,397 21-06-2014, 19:58
Ostatni post: crashew



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości