Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem?
#11
Balaton jest jeziorem pochodzenia bagiennego. Nie spotkamy tutaj plaż z naturalnym, żółtym piaskiem znanym choćby z naszego morza. Plaże zazwyczaj są trawiaste, a jeśli już trafi się plaża piaszczysta, to jest to piach bagienny, w odczuciach zbliżony do chodzenia po błocie. Zresztą podobne odczucie ma się stąpając po dnie jeziora.
Odpowiedz
#12
Piaszczyste i bezpłatne nad Balatonem?
Nie znajdzie się takich - albo jedno, albo drugie - piaszczyste można chyba policzyć na palcach ręki, a do tego zawsze są płatne.
Odpowiedz
#13
Czy może ktoś powiedzieć ile kosztuje wejście na płatną plażę w Siofok - Bordosi ?
Odpowiedz
#14
Oto ceny na 2015 rok

[Obrazek: 120jkwo.jpg]
Odpowiedz
#15
Balatonlelle plaża piaszczysta, płatna, raj dla dzieci woda ciepła i płytka. Byliśmy z mężem w tym roku w lipcu przepięknie. Noclegi apartament typu salon, łazienka, sypialnia 50euro
Odpowiedz
#16
witam, równiez byłem tydzień temu w Balatonlelle, plaża piaszczysta - płatna, jak dla mnie nieciekawe miejsce, tłumy ludzi i nic więcej, w dodatku płatna !. Najlepiej czuliśmy się w sąsiedniej miejscowości Balatonboglar, plaża trawiasta i zagajniki zielone w których spędzaliśmy całe dni w cieniu (w słońcu skwar straszny), zejscie do wody po schodkach nie był żadną przeszkodą dla dzieciaków (3 i 6 lat), zarówno dzieciaki jak i ja z żoną jesteśmy mega zadowoleni. Bezpłatne plaże są bardzo czyste, podkreślam bardzo, w dodatku mamy bezpłatn parking przy samej plaży wśród drzew w cieniu, bezpłatne przebieralnie i toalety, wspaniałe place zabaw dla dzieci. Woda wspaniała, wszelkie obawy co do dzieciaków ("co one będą robić i jak się będą zachowywyać w wodzie") mineły po pierwszej kąpieli w Balatonie, już planujemy kolejną podróż, ale na pewno nie będziemy odwiedzać piasczystych, płatnych plaż, tylko zielone, trawiaste, w cieniu, odpoczynek i relaks gwarantowany. polecam.
Odpowiedz
#17
(29-07-2015, 15:13)mercmdm napisał(a): witam, równiez byłem tydzień temu w Balatonlelle, plaża piaszczysta - płatna, jak dla mnie nieciekawe miejsce, tłumy ludzi i nic więcej, w dodatku płatna !. Najlepiej czuliśmy się w sąsiedniej miejscowości Balatonboglar, plaża trawiasta i zagajniki zielone w których spędzaliśmy całe dni w cieniu
W Lelle idąc na południe jest najdłuższa nad Balatonem plaża trawiasta z drzewami, gdzie można ukryć się przed słońcem. Btw ta płatna z wuagi na rodziny z dziećmi i inne atrakcje zawsze w sezonie jest przepełniona natomiast idąc w kierunku Boglar nawet w sezonie nie ma zagęszczenia o ile nie leży się w bliskości barów i innych atrakcjie, gdzie zawsze tłum się gromadzi.
Odpowiedz
#18
o jakich kwotach rozmawiamy przy płatnych plażach? niestety nie potrafie nigdzie namierzyc stron z cenami,
interesują mnie różne plaże +- 40-50km od Siofok. orientacyjnie plus minus za rodzinę 2+2
pozdrawiam i witam wszystkich jako ze jestem swieżo zalogowany Oczko
Odpowiedz
#19
a jednak coś znalazłem , może się komuś przydać,
wykaz plaży bezpłatnych:
http://podroze.onet.pl/plaze/gdzie-sa-da...nem/tjegk6
Odpowiedz
#20
Tu masz plaże nad Balatonem

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid...dg=feature

Plaże płatne są głównie na północno-zachodnim brzegu i w większych miastach. Południowo-wschodnie plaże są w większości bezpłatne. Ceny od 500 - 800 forintów
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Ceny wstępu na plażę w 2020 Waldek 1 2,495 03-07-2022, 17:00
Ostatni post: Waldek
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,655 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości