Gdzie zjeść smacznie i tanio?
Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum, także wypada się przywitać!

Dzisiaj byłem w restauracji wspomnianej poniże:

(13-06-2017, 12:51)Butek napisał(a): dobre, i tanie!!!, Gundelpalacsinta to w :
http://www.makosguba.hu/fooldal.php
zresztą tam bardzo warto jeść świetna węgierska kuchnia za niewielkie pieniądze

I szczerze polecam. Jedzenie dobre i przystępne ceny, jak na 8 minut spaceru od zamku.
Odpowiedz
Wybraliśmy się do Makos Guby.Zamówiliśmy półmisek dla 2 osób(w opisie Węgierskie jedzenie). Cena jakieś mniej niż 5000HUF, było dobre, było dużo, było zróżnicowane ale śmiem wątpićSzeroki uśmiech czy to było 'Hungarian food' jak np. był tam smażony syrSzeroki uśmiech, były różne mięsa, pyszne papryczki. Smacznie , cena przystępna ale nie sugerujcie się tym daniem że to będą Węgierskie specjały.

ps. Jedynie słonina była kiepsko zjadalna.

no i oczywiscie Frici Papa - zaskoczenie że w czwartek lokal nabity jak kleszcz.Udało nam się tylko chwilę czekać na wolne miejsce(około 21) ale tam cały czas się kłębiło. Jedzenie super za bardzo niską cenę.

Szok to był w sobotę, ta sama pora a o wiele luźniej, natomiast ja na szczęście zamówiłem sobie coś z kluchami, a moja towariszka z frytami. Nie wiem czy im zabrakło czy co ale to były zwykłe średnie fryty a Frici słynie z frytek własnej roboty, które są na prawdę wyjątkowe.

Ogólnie oba lokale polecam.
Odpowiedz
Wyprażany syr to tradycyjna potrawa Górnych Węgier. Język
Odpowiedz
Rachunek z Frici Papa z dzisiaj 5690 Ft za 3 dorosłe porcje, 1 połówkę, woda mineralna i 4 kawy. Pyszne i tanie jedzonko, miła obsługa, klimat ciut PRL, ale ja lubię takie.
Odpowiedz
(29-08-2017, 6:06)eplus napisał(a): Wyprażany syr to tradycyjna potrawa Górnych Węgier. Język

Zawłaszczyli syr Słowakom/CzechomSzeroki uśmiech
Odpowiedz
(29-08-2017, 1:34)LK1 napisał(a): Wybraliśmy się do Makos Guby.
To też moja ulubiona miejscówka.
Druga to : http://www.piovinoteka.hu/ gdzie za 1250 HUF mamy bardzo dobry lanch w super knajpce i miejscu.
Odpowiedz
(29-08-2017, 1:34)LK1 napisał(a): Wybraliśmy się do Makos Guby.Zamówiliśmy półmisek dla 2 osób(w opisie Węgierskie jedzenie (...)

Ja nie polecam. 20 sierpnia miałem okazję odwiedzić ten lokal.
Niestety podano nieświeże mięso na dodatek niezgodne z opisem. Wiem jak wygląda i jak się przyrządza cigánypecsenye. Pan kelner twierdził, że mięso jest ok jednak po chwili dyskusji zaproponował wymianę na coś innego.
Jak poradzi sobie turysta bez znajomości języka?
Odpowiedz
Wiesz jak jest. w większość knajp dania są nierówne. Najlepiej zamawiać to co schodzi szybko. W zeszłym roku(nie pomne nazwy) byliśmy w dobrze ocenianej knajpie włoskiej w Budapeszczie i na swoje nieszczęście zamówiliśmy kalmary, oczekując jakości z nad AdriatykuUśmiech. oczywiście był to nasz błąd i domyślam się że jakbyśmy zamówili jakieś makarony czy pizze, było by ok.Podobnie ostatnio w Zamardi zamówiłem wołowinę i też była słaba a inne dania dobre.

Warto zamawiać to w czym dana knajpa się specjalizuje.
Odpowiedz
Fajne propozycje Uśmiech
Odpowiedz
Kochani!
Kto z WAS był na jarmarku bożonarodzeniowym?
Planuje się wybrać w GrudniuUśmiech
Czy warto?
Czy warto skosztować Węgierskich smakołyków na świątecznych straganach?Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,314 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Co, gdzie i jak ;) Andee` 20 18,453 01-03-2018, 12:00
Ostatni post: Aattaa
  Gdzie zostawić auto w Budapeszcie? xamriks 2 5,482 02-04-2014, 22:46
Ostatni post: andrasz
  Gdzie zjem lángosa w Budapeszcie? fvg 8 13,917 15-11-2013, 18:22
Ostatni post: Ranyjulek
  Hostel w centrum - gdzie zaparkuję swoje auto? jacek666b 4 4,975 22-07-2013, 17:38
Ostatni post: jacek666b



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości