Granty dla polskich i węgierskich organizacji pozarządowych
#11
Firmy konsultingowe na pewno znają kruczki dotyczące biznesu, w tym przypadku ich doświadczenie może zawieść, a żadnej odpowiedzialności i tak przecież nie ponoszą. A wynagrodzenie profesjonalnego doradcy pochłonęłoby zapewne 100% dotacji.
Może skontaktować się z jakimś "beneficjentem" podobnego programu, aby zasięgnąć informacji? Listy "grantobiorców" z pewnością są jawne, inaczej byłoby to wielkie korupstwo.. Oczko

Poczytałem te dokumenty podpięte do linku z pierwszego postu i na mój rozum:
- o osobach fizycznych, kościołach itp. jest mowa jedynie w deklaracji intencji, która jest ogólną ramą programu na kilka lat,
- w aktualnej turze zaproszenie jest do organizacji pozarządowych i trzeba mieć partnera po drugiej stronie (to problem dla nas)
- 10% środków na realizację trzeba zapewnić, a nie zgromadzić - nie ma dotacji>nie ma realizacji (to dobrze, bo na razie nie trzeba się napinać, wystarczy deklaracja).
Ta stronka LINK objaśnia terminologię organizacji ngo i stowarzyszeń. W szczegółach widać, że nie każde stowarzyszenie musi być w KRS, ale z drugiej strony chyba powinno być - jeśli chce korzystać z dotacji.
Zwykłym stowarzyszeniem jest np. koło gospodyń wiejskich - więc wyobrażam sobie, że grant mógłby otrzymać projekt wzajemnej wymiany np. chóru z PL na występ w Budapeszcie i węgierskiego zespołu tanecznego na przyjazd do Krakowa. Albo prezentacja kuchni polskiej na Węgrzech i tradycji winiarskich w Polsce. Pod warunkiem, że nie będzie wymagany nr KRS. Do 20.000zł przychodu rocznego nie składa się żadnych sprawozdań finansowych, więc wniosek nie powinien przekraczać 4000EUR.
Odpowiedz
#12
Co prawda wygrzebuję się teraz ze złamania nogi i jestem zaaferowany przede wszystkim sprawami związanymi z rehabilitacją, ale obiecuje przejrzeć jeszcze raz dokładnie dokumentację grantu i podać jakiś plan działania.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. Istotnym problemem jest to, czy KGW, klub węgromaniaków czy podobne stowarzyszenie nie zarejestrowane w KRS może być grantobiorcą. Może sama ambasada podpowie, czy wymagają rejestracji.
Drugi warunek - to znalezienie węgierskiej organizacji non-profit, która byłaby partnerem. Wysilam mózgownicę, ale nie miałem chyba żadnego kontaktu - jedynie może jak była wymiana miasta Balmazujvaros z moim miastem, a i to było pod patronatem starostwa.
Odpowiedz
#14
Jest takie węgierskie forum... nie znam konkretów, ale chyba mamy partnera-odpowiednika naszego forum > http://dwabratanki.gportal.hu/
Można nawiązać kontakt i zapytać ... Uśmiech
Odpowiedz
#15
Jest jeszcze forum miłośników polskiego Fiata, dawniej często tam zaglądałam... > www.polski.hu
Odpowiedz
#16
Współpraca przez internet może być mało konkretna - zaproponuję spotkanie na żywo z węgierskimi internautami celem pogłębienia i zacieśnienia.... Jeden wariant to wizyta i rewizyta, druga - spotkanie na gruncie neutralnym, w rodzaju "rajd śladami..." czyimi? Bema do Turcji? Batorego po Rumunii? Władysława Warneńczyka do Warny? Może Ikarusem - ktoś na forum się pochwalił takim pojazdem. Oczywiście degustacje (tradycyjnego jadła i napitków) i tańce (ludowe też) powinny znaleźć się w programie imprezy.Podróż posłuży zarazem zebraniu datków na rozwój infrastruktury forum naszego i zaprzyjaźnionego. Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kartka dla Bratanka 2016 emi106 5 3,053 15-03-2016, 20:08
Ostatni post: eplus
  Znalezione na portalach węgierskich Waldek 4 2,380 27-01-2016, 13:27
Ostatni post: Sztasek
  Koszulka dla miłośników Węgier :) Astra 6 2,617 19-11-2015, 22:59
Ostatni post: Michalina
  Występ kabaretowy Jana Pietrzka dla polonii węgierskiej i jego konsekwencje Kamjon 6 2,787 30-12-2013, 23:08
Ostatni post: Ribizli
  Poszukuję zdjęcia dwóch węgierskich sanitariuszek Macbory 4 2,048 04-11-2012, 12:04
Ostatni post: MacboryUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości