Jak dojechać z lotniska do centrum?
#21
(04-09-2013, 15:51)olgamari napisał(a): A ja mam pytanie czy w Budapeszcie funkcjonuje coś w rodzaju naszej aplikacji jakdojade.pl i czy można płacić za bilety skycash? Czy chcę za dużo??

Jest cały wątek o komunikacji miejskiej w Budapeszcie warto tam zajrzeć. O planowaniu trasy ostatnio pisałem tutaj
Odpowiedz
#22
To mój pierwszy post więc witam wszystkich forumowiczów.
4 listopada w raz z dziewczyną lecimy na 3 dni do Budapesztu Uśmiech ogólnie przejrzałem już z połowę forum w poszukiwaniu użytecznych informacji. Ale jednego nie jestem pewien, mianowicie:

Lądujemy przed 16, następnie buszem 200E chcemy dostać się do terminalu 1 i do stacji Ferihegy i dalej do dworca zachodniego. Mamy zamiar kupić 10 biletów jednorazowych w bloczku. O ile jestem w miarę pewny, że możemy skorzystać z tych biletów w autobusie to nie wydaje mi się, że w pociągu już nie. Jak to wygląda? Gdzie w okolicy lotniska można kupić bilety na pociąg?

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#23
Również na dniach wylatuję do Budapesztu i mam dwa pytanka:
1. Podroż rozpoczynam w poniedziałek rano z terminalu IIB. Jak najsprawniej dostać się na dworzec zachodni? Tak jak mówi kolega wyżej - Terminal II - terminal I - dworzec zachodni? I tu kolejne pytanie czy na lotnisku uda się kupić 3-dniowy bilet komunikacji miejskiej?
2. Czy bilet ten obejmuje w swojej cenie pociąg krążący od dworca zachodniego do lotniska i z powrotem? Jest to 18 km, więc chciałbym się upewnić.
Odpowiedz
#24
(13-10-2013, 19:07)Grzech89 napisał(a): (...)
Lądujemy przed 16, następnie buszem 200E chcemy dostać się do terminalu 1 i do stacji Ferihegy i dalej do dworca zachodniego. Mamy zamiar kupić 10 biletów jednorazowych w bloczku. O ile jestem w miarę pewny, że możemy skorzystać z tych biletów w autobusie to nie wydaje mi się, że w pociągu już nie. Jak to wygląda? Gdzie w okolicy lotniska można kupić bilety na pociąg?

1. Jednorazowe bilety komunikacji miejskiej nie upoważniają do przejazdu pociągiem.
2. Na stacji kolejowej Budapest Ferihegy jest kasa sprzedająca bilety kolejowe.
Kasa jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 04:00-09:15, 09:30-12:15, 12:30-15:15, 15:30-23:00.
Bilet kolejowy można kupić również w automacie zainstalowanym na peronie. Automat przyjmuje zapłatę kartami płatniczymi. Bilety do innych stacji niż wskazane na automacie do sprzedaży biletów bądź bilet dodatkowy na pociąg objęty dopłatą można zakupić u konduktora bez opłaty dodatkowej. (po angielsku ze strony kolei węgierskich: - Railway tickets to certain destinations can be purchased at Ferihegy station from the vending machines placed on the platforms. To destinations which are not enlisted by the wending machines, tickets and IC supplementary tickets will be issued without extra charge by the conductor on board.)
Odpowiedz
#25
w sumie jadę tam pierwszy raz no, ale może się nie zgubie Uśmiech dzięki za podpowiedzi
Odpowiedz
#26
Bardzo dziękuję za odpowiedź Uśmiech

Jednak zdecydowaliśmy się z dziewczyna na inne mieszkanie więc i transport z lotniska inaczej planuję Uśmiech
Busem 200E do Kobanya-Kispest i dalej metrem do Deak Ferenc Ter.
Lotnisko jest w pierwszej strefie i nie trzeba kupować specjalnego biletu?
Odpowiedz
#27
(14-10-2013, 19:26)Grzech89 napisał(a): (...)
Lotnisko jest w pierwszej strefie i nie trzeba kupować specjalnego biletu?
Lotnisko Ferenca Liszta jest zaliczane do strefy miejskiej (jak Ty nazywasz I).
Odpowiedz
#28
Dzięki. No to teraz już tylko planuję trzy dni zwiedzania Uśmiech
Odpowiedz
#29
Witam wszystkich forumowiczów!

Na wstępie dziękuję za wszystkie rady odnośnie dojazdu, jesteście niezastąpieni!
Jako że mam pytanie odnośnie przejazdu lotnisko - centrum podpinam się pod wątek,

Wybieramy się do Budapesztu na 4 dniowy wyjazd, 3-6 październik i mamy mały dylemat, kwaterowanie w hotelu który chcemy wybrać (1085 Budapeszt, József körút 47) jest do godziny 18, lądujemy o 16.20, znamy bardzo dobrze angielski, węgierskiego nic.
1. czy jesteśmy w stanie w te 1,5h dotrzeć z lotniska do centrum?
2. czy w kasie na terminalu 2B (http://www.bkk.hu/en/ticket-offices/) zwanej "customer center" możemy kupić grupowe bilety (lecimy 5-cio osobową grupką)?
Odpowiedz
#30
(31-08-2014, 21:14)kamilch123 napisał(a): Witam wszystkich forumowiczów!

Na wstępie dziękuję za wszystkie rady odnośnie dojazdu, jesteście niezastąpieni!
Jako że mam pytanie odnośnie przejazdu lotnisko - centrum podpinam się pod wątek,

Wybieramy się do Budapesztu na 4 dniowy wyjazd, 3-6 październik i mamy mały dylemat, kwaterowanie w hotelu który chcemy wybrać (1085 Budapeszt, József körút 47) jest do godziny 18, lądujemy o 16.20, znamy bardzo dobrze angielski, węgierskiego nic.
1. czy jesteśmy w stanie w te 1,5h dotrzeć z lotniska do centrum?
2. czy w kasie na terminalu 2B (http://www.bkk.hu/en/ticket-offices/) zwanej "customer center" możemy kupić grupowe bilety (lecimy 5-cio osobową grupką)?

Bilety kupisz w tej kasie.
Dojazd > autobus 200E do Kőbánya-Kispest lub przystanek końcowy Határ út ... dalej Matro
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Z lotniska do Tihany dorik7 2 1,470 14-08-2019, 21:25
Ostatni post: dorik7
  Jak dojechać na Węgry innym środkiem transportu, niż samochód? andre 52 30,381 03-09-2018, 9:52
Ostatni post: powroty
  Hungaroring - jak dojechać? Kamjon 14 21,859 25-07-2017, 21:11
Ostatni post: Robi70
  Poradnik praktyczny - jak dotrzec na Balkany/Wegry? Simon 1 3,496 16-05-2016, 1:29
Ostatni post: Joanna22



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości