Kisvarda - przystanek w drodze z Rumunii
#1
Kisvarda to bardzo sympatyczne kąpielisko na prowincji i o lokalnym znaczeniu, toteż ceny nie są wygórowane. Baseny mieszczą się przy głównej drodze na Mateszalkę. Zdjęcia przedstawiają stan na wakacje 2011. Nie pamiętam, czy można było płacić kartą, ale myślę, że wątpię. Oczko
Na terenie jest jeden basen pod kopułą na wypadek deszczu, z jakąś wodą ciemną i zapewne leczniczą ("woda jajkowa" to określenie syna, choć akurat siarkowodorem tam chyba nie waliło Język ). Wszystko, co atrakcyjne jest jednak na odkrytej przestrzeni. Basen ze sztuczną falą i zapaśnikiem sumo, zamki-zjeżdżalnie, kurtyny wodne, duży basen pływacki itp. Jest chyba miejsce campingowe i budki z "cateringiem", pamiętam, że musieliśmy w końcu oganiać się od os, które zleciały się do resztek arbuza. Przy kąpielisku jest chyba jakiś h0telik, naprzeciw jest również mały m0tel. Wszystko było pozajmowane, zresztą wieczorem miał być koncert satanistów (co wywnioskowaliśmy z plakatów w dziwnym języku Język ) i nastrojowe ryki rozległy się po okolicy już w chwili, gdy koło 20:00 pakowaliśmy manatki. Uprzejma właścicielka m0teliku zaprowadziła nas na prywatną kw@terę swojej znajomej.
W miasteczku jest Tesco (nie sposób przeoczyć). Tam akceptują karty. Szeroki uśmiech

[Obrazek: 8b245986269e8057.jpg]

[Obrazek: 73d5460278890501.jpg]

[Obrazek: 20b9ab63469f11b5.jpg]

[Obrazek: a050cede7d52688c.jpg]
Odpowiedz
#2
(21-09-2012, 10:49)eplus napisał(a): Basen ze sztuczną falą i zapaśnikiem sumo, zamki-zjeżdżalnie, kurtyny wodne, duży basen pływacki itp.

O co chodzi z tym zapaśnikiem sumo? Uśmiech
Odpowiedz
#3
Na jednym zdjęciu jest facet o posturze zapaśnika sumo bądź Obelixa (przypuszczam, że jednak płacił za bilet, jak wszyscy).
To jest właśnie basen ze sztuczną falą. Oczko
Odpowiedz
#4
Witam! Zamierzam początkiem lipca wybrać się do Kisvardy lecz niepokoi mnie ich strona internetowa (www.varfurdo.eu), dokładniej pisze tam o rozpoczęciu sezonu letniego i czynnych basenach lecz nie ma wśród nich wymienionego najważniejszego chyba basenu "rozrywkowego" (tego ze zjeżdżalniami - elmenymedence). Czyżby rzeczywiście nie był otwarty? Czy mają jakiś jego remont? Może ktoś z szanownych forumowiczów coś wie lub potrafi to wyczytać z tej strony? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Odpowiedz
#5
W uzupełnieniu posta Eplus'a...
Byłem tam w ub. roku właśnie w drodze do Rumuni. Kartą płacić nie można, ale obok jest Tesco gdzie można skorzystać z bankomatu lub wymienić walutę w kantorze. Dwa markety wspomniane już Tesco i Penny Market (chyba) który także akceptował karty płatnicze. Na terenie kompleksu jest całkiem przyjemny camping. Niestety sanitariaty mimo, że wyglądają na nowe były brudne bez zasłonek rzadko sprzątane, ciepła woda non stop. Baseny OK. Obsługa campingu mówi po angielsku.
Odpowiedz
#6
(25-06-2013, 13:41)seba napisał(a): Witam! Zamierzam początkiem lipca wybrać się do Kisvardy lecz niepokoi mnie ich strona internetowa (www.varfurdo.eu), dokładniej pisze tam o rozpoczęciu sezonu letniego i czynnych basenach lecz nie ma wśród nich wymienionego najważniejszego chyba basenu "rozrywkowego" (tego ze zjeżdżalniami - elmenymedence). Czyżby rzeczywiście nie był otwarty? Czy mają jakiś jego remont? Może ktoś z szanownych forumowiczów coś wie lub potrafi to wyczytać z tej strony? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Według informacji uzyskanych u źródła (od dyrektora Lajosa Kovácsa) baseny "rozrywkowy" i ze sztuczna falą są w remoncie. Planowany czas zakończenia prac 10.lipca.
Odpowiedz
#7
Waldek, dziękuję bardzo za informacje!
Odpowiedz
#8
Witam , wie ktoś może czy wszystkie baseny w Kisvardzie są już otwarte bo z tego co wyczytałem to jeden basen "rozrywkowy" był w remoncie ?

Proszę pilnie o odpowiedź
Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Głowy nie dam ale sądząc z obecnego opisu na ich stronie to wszystkie są już czynne. Pisze bowiem że w użytkowaniu są "szabadtéri élménymedencék" a to chyba oznacza te baseny rozrywkowe. Niech ktoś znający węgierski ewentualnie mnie poprawi. A może Waldek będzie miał ochotę na ponowny kontakt z ośrodkiem? Z góry dziękuję bo zamiast na początku lipca planuję wyjazd tam w połowie sierpnia.
Odpowiedz
#10
Byłem w Kisvardzie jeden cały dzień i to mi wystarczy bym ostrzegł przed przyjazdem w to miejsce. Ja tez planowalem spędzić tam pare dni ale niestety się rozczarowałem. zaczne od sanitariatów które pamietają wczesny PRL ,urwane krany ,brak plytek lub poobrywane i na koniec prysznice bez zaslon a ubikacje bez drzwi(brak klamek i zamkniec ) nie ma podstawowych warunków do umycia naczyn, zapomnij o zlewozmywaku z nierdzewki lub lodówki.Co do basenów to są i nowe i stare, dla dzieci to miejsca jest sporo maja się gdzie pluskac. baseny z woda termalną ,to dwa betonowe baseny w ziemi ,bez płytek widok przygnębiajacy, woda brudna . Zdecydowanie nie polecam......... Jak przypomę sobie coś pozytywnego o tym miejscu to napiszę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,564 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Kisvárda anlit 79 49,183 29-08-2023, 8:53
Ostatni post: Pompa@
  Camping Kisvarda pati92 31 10,084 05-07-2023, 21:18
Ostatni post: Pompa@
  Kisvarda 2016 Mamut 14 14,109 05-09-2016, 19:58
Ostatni post: Mamut
  Baseny w drodze do Chorwacje siwyyy77 2 5,931 27-06-2014, 22:12
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości