Komputer
#11
pamiętaj tylko, że Lenovo to jedynie marka, to, co będzie miał w komputer w środku może bardzo różnić się od tego, co pisałem o swoim. na to też musisz zwrócić uwagę. no ale to już Waldek niech doradza Uśmiech
Odpowiedz
#12
(11-09-2012, 18:15)Kamjon napisał(a): pamiętaj tylko, że Lenovo to jedynie marka, to, co będzie miał w komputer w środku może bardzo różnić się od tego, co pisałem o swoim. na to też musisz zwrócić uwagę. no ale to już Waldek niech doradza Uśmiech

Tak, wiem, ze Lenovo to marka i te inne parametry sie licza. Wlasnie nie znam sie na tych parametrach, ale wyglada na to, ze Waldek sie bardzo zna i bede sie jego sluchac.
Odpowiedz
#13
Ja, jako kobieta o wątłych mięśniach zwracałam uwagę też na wagę komputera i jego rozmiar, żeby łatwiej było nosić, co akurat dla mnie jest bardzo istotne. Zależy jakie kto ma priorytety. Komputer kupowałam już jakiś czas temu, wybór padł na Lenovo IdeaPad S205, bo mimo małych rozmiarów ma dobre parametry techniczne (ekran 11,6", waga 1,5kg, procesor 1,65GHz z podwójnym rdzeniem, pamięć RAM 4GB, dysk twardy 500GB). Ja używam tego komputera głównie do przeglądania internetu, Skype, bardziej zaawansowanych modyfikacji grafiki (program Gimp i inne).

Jak na teraźniejsze standardy podam kilka parametrów, poniżej których nie warto schodzić.
Procesor: minimum i3
Pamięć RAM: minimum 4GB (DDR3)
Dysk twardy: minimum 300GB
Gniazdo USB: minimum 3 sztuki, szczególnie jak się używa myszy i internetu mobilnego

Kwestia wagi, rozmiaru ekranu i ceny zależy już od indywidualnych potrzeb. W małych komputerach nie ma odtwarzacza/nagrywarki CD, trzeba zgrywać na pendrive, dysk zewnętrzy, albo bezpośrednio np. przez Bluetooth, można skomunikować sobie np. komórkę i nie trzeba nosić kabla do komórki, żeby zgrać np. zdjęcia.

Tak na marginesie to polecam mysz bezprzewodową Logitech M325 - odbiornik wpina się do gniazda USB komputera, jest malutki więc nie przeszkadza nawet przy pakowaniu laptopa do torby. Poza tym mysz ma b. dobre parametry techniczne (rozdzielczość, rodzaj lasera) i występuje w kilku fajnych kolorach/wzorach Uśmiech
Odpowiedz
#14
Arw, dzieki za mase przydatnych informacji!
Odpowiedz
#15
(11-09-2012, 18:20)Ribizli napisał(a): (...)Tak, wiem, ze Lenovo to marka i te inne parametry sie licza. (...)

Wybór laptopa nie jest zadaniem, wbrew pozorom, łatwym. Nie wiem czy wiecie, że przeciętnie co 6 m-cy pojawiają się całkiem nowe modele. Oczywiście kupujemy komputer na okres dłuższy i musimy być świadomi, że w dość krótkim czasie pojawi się coś lepszego.
Przejrzałem internet, zaprosiłem do pracy porównywarkę ceneo i dostałem taki oto wybór uwzględniający moje kryteria: http://www.ceneo.pl/Laptopy;017P1-249396...;n2600.htm .
Nie wszystkie laptopy z tego wyboru mają matrycę matową. Zresztą nie każdy ją lubi. Myślę, że warto obejrzeć w jakimś dużym sklepie te modele.
Z przedstawionych laptopów ciekawą propozycję stanowi Samsung 300V5A-S04PL I5-2410 750GB do kupienia w dobrej cenie w tym sklepie: www.laptop24h.pl/samsung156300v5as04pli52410750gb8gbgt520w7hpsuper-p-12242.html.
Ciekawa jest też oferta Dela z powodu gwarancji Door to door 24 m-ce i 12 m-cy na akumulator.
Niektóre laptopy mają złącze USB 3.0 - na razie jest to nowość i nie wiadomo jak przyjmie to rynek. Złącze jest kompatibilne w dół ze złączem USB 2.0 i USB 1.1.
Wybierałem spośród laptopów z ekranem o przekątnej 15,6" posiadających napęd DVD - myślę, że jest to wielkość optymalna. Pewnie byłyby kłopoty z upchaniem tego w torebce damskiej ale... .
Widzę, że większość laptopów ma już złącze HDMI, a więc pokaz zdjęć czy odtwarzanie filmu z laptopa na dużym ekranie telewizora też jest możliwe, nawet wtedy gdy telewizor nie ma złącza USB czy WiFi.
Tabela z porównaniem proponowanych laptopów (z pominięciem jednego modelu Toshiba) jest tutaj: http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.a...d=14592765 .

Nie jestem jakieś guru komputerowe, technika cyfrowa towarzyszy mi od pierwszego programu pisanego w ramach ćwiczeń na uczelni 35 lat temu.
Odpowiedz
#16
(12-09-2012, 3:47)Waldek napisał(a): (...)Niektóre laptopy mają złącze USB 3.0 - na razie jest to nowość i nie wiadomo jak przyjmie to rynek. Niestety to złącze nie jest kompatibilne ze złączem USB 2.0 .(...)
To nie do końca jest ścisłe. Różnica tkwi w złączach: gniazda i wtyczki USB po stronie peryferiów są bardziej rozbudowane i nie można ich zastosować wymiennie. Wtyczki i gniazda A są fizycznie jednakowe i pasują elektrycznie.
Urządzenie USB 3, np. zewnętrzny dysk, można podłączyć do gniazda USB 2 i ono będzie pracować na warunkach niższego standardu. Tę współpracę mam przetestowaną. Wydaje mi się - tak przynajmniej wynika z lektury - że urządzenie USB 2 wpięte do gniazda USB 3 również będzie pracować z prędkością niższego standardu.
Odpowiedz
#17
(12-09-2012, 8:09)moziba napisał(a): To nie do końca jest ścisłe.(...)

Masz rację mój błąd. Gdzieś czytałem, że przyłączenie urządzenia z USB 2.0 do kontrolera USB 3.0 może owocować 10% wzrostem transferu. Więcej o technologii: http://www.pcworld.pl/news/356712/USB.30...dnika.html
Odpowiedz
#18
Jeśli wybierzesz się do jakiegoś sklepu typu saturn to wybierz sobie model + - za 3000 Oczko
Dostatniesz assistance gratis Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#19
Najlepiej kupić laptopa. Z komputerów się w tych czasach rezygnuje. Komputer jest dobry, gdy chcemy go składać. Wtedy sobie dowolnie ustalamy jakie parametry nas interesują. Niektórzy kupują komputer do gier, i wtedy takie kupowanie pojedynczych części ma sens.
Odpowiedz
#20
Dokładnie laptop jest bardzo praktyczny, zgadzam się z przedmówcąUśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości