Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(03-04-2014, 0:20)LK1 napisał(a): A jak to w praktyce załatwić by kierowca/maszynista 'skumał bazę' bo z tego co ostatnio widziałem to z angielskim to u nich ciężko

Może po prostu kupić bilet w kasie? Zawsze większe prawdopodobieństwo, że uda się dogadać po angielsku. Z węgierskim załatwia się to bez problemu.

Nie licz jednak na jakieś wielkie kwoty do zaoszczędzenia.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Odwiedzi mnie trójka znajomych studentów na 48 godzin. Już miałem iść kupić im bilety miesięczne po 3450 HUF. Ale na stronie BKK zauważyłem opcję biletu 24 godzinnego grupowego (do 5 osób) za 3300 HUF. Wyszło by więc taniej.

Rozumiem, że ten bilet nie sprawi kłopotu np. przy kontrolerach w metrze ani w tramwaju wodnym D11-D13?
Odpowiedz
(10-06-2014, 9:29)senseios napisał(a): (...)Rozumiem, że ten bilet nie sprawi kłopotu np. przy kontrolerach w metrze ani w tramwaju wodnym D11-D13?

W metrze i innych środkach komunikacji lądowej nie ma problemu. Zresztą na forum pisaliśmy o tym bilecie.
Co do tramwaju wodnego to bilet ten umożliwia bezpłatny przejazd tylko w dni robocze.
Odpowiedz
Cytat:Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie ?
skuterem Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
a przy najmniej taką mam nadzieję Język

26 - 29.06 uważajcie na niebieski skuter na "krakowskich" blachach Oczko
Odpowiedz
Czy ktoś mógłby mi poradzić jak najlepiej przetransportować się z dworca Népliget do Kocsis Szallo? W godzinach dość wczesnych ok. 5-7. Bardzo bym prosiła o dokładne wskazówki - jest tutaj tyle doświadczonych osób dla których poruszanie się po Budapeszcie to pestka, a ja jadę tam pierwszy raz Uśmiech Pomóżcie dobrze ludzie Uśmiech
Odpowiedz
(27-06-2014, 15:06)jusciak napisał(a): Czy ktoś mógłby mi poradzić jak najlepiej przetransportować się z dworca Népliget do Kocsis Szallo? W godzinach dość wczesnych ok. 5-7. Bardzo bym prosiła o dokładne wskazówki - jest tutaj tyle doświadczonych osób dla których poruszanie się po Budapeszcie to pestka, a ja jadę tam pierwszy raz Uśmiech Pomóżcie dobrze ludzie Uśmiech
Metrem najlepiej... masz tuż przy dworcu. Jedziesz M3 w kierunku: Nagyvárad tér, Klinikák, Corvin-negyed, Kálvin tér... 4 przystanki i wysiadasz, przesiadka na M4, jedziesz w kierunku Kelenföld: Fővám tér, Szent Gellért tér, Móric Zsigmond körtér, Újbuda-központ, Bikás Park... 5 przystanków, wysiadasz. Dalej piechotą ok 5 minut, trochę trzeba wrócić... ok.400-450 metrów Uśmiech
Odpowiedz
podczas pobytu w Budapeszcie zamierzam skorzysta z 72 godzinnych biletów, jednak czy ktoś wie, o możliwościach zniżki dla 13 latka, oraz o możliwościach poruszania się komunikacją publiczną odób niepełnosprawnych po mieście, czy są ulgi, jakie i jakie są honorowane dokumenty?
Odpowiedz
(28-06-2014, 23:18)radomirw napisał(a): (...) jednak czy ktoś wie, o możliwościach zniżki dla 13 latka,(...)

Jeśli chodzi o 13 latka to możesz zakupić mu bilet miesięczny.
Więcej o tym pisałem np. tutaj: Ulgowy bilet miesięczny na komunikację publiczną w Budapeszcie dla ucznia z kraju UE

Wracając do biletów 72 godzinnych - jeśli będzie z nich korzystać więcej niż w 2 osoby a mniej niż 6 osób to warto skorzystać z grupowego biletu 24 godzinnego na który może jechać do 5 osób.
Rozwiązanie to ma jedną wadę, a mianowicie cała grupa musi poruszać się razem.
Odpowiedz
jusciak - skorzystaj z google maps Zaznacz wyznacz trasę, wpisz dworzec i Kocsis Szallo, zaznacz autobus (tj. transport publiczny) i będziesz miała wszystkie możliwości dojazdu, z podanym czasem transportu i pieszą trasą dojścia do hotelu. Możesz sobie wydrukować ewentualnie mapkę.
Odpowiedz
(27-06-2014, 16:08)Sztasek napisał(a):
(27-06-2014, 15:06)jusciak napisał(a): Czy ktoś mógłby mi poradzić jak najlepiej przetransportować się z dworca Népliget do Kocsis Szallo? W godzinach dość wczesnych ok. 5-7. Bardzo bym prosiła o dokładne wskazówki - jest tutaj tyle doświadczonych osób dla których poruszanie się po Budapeszcie to pestka, a ja jadę tam pierwszy raz Uśmiech Pomóżcie dobrze ludzie Uśmiech
Metrem najlepiej... masz tuż przy dworcu. Jedziesz M3 w kierunku: Nagyvárad tér, Klinikák, Corvin-negyed, Kálvin tér... 4 przystanki i wysiadasz, przesiadka na M4, jedziesz w kierunku Kelenföld: Fővám tér, Szent Gellért tér, Móric Zsigmond körtér, Újbuda-központ, Bikás Park... 5 przystanków, wysiadasz. Dalej piechotą ok 5 minut, trochę trzeba wrócić... ok.400-450 metrów Uśmiech


DZIĘKUJĘ !! Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 452 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,220 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 503 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości