Komunikacja Rowerem po Budapeszcie
#11
Bubi jeszcze nie wystartował, choć rowery już stoją w terminalach, mają jakieś kłopoty z podłączeniem się do systemu NAV (Urzędu Skarbowego). Sporo osób wybiera się z Polski w majowy weekend, ale raczej nie ma szans na Bubi w tym czasie.
Odpowiedz
#12
Czy nie wiecie może czy na podstawie konta Veturilo można korzystać z miejskich rowerów w BDP ? Próbowałam znaleźć informację na stronie Mol Bubi, ale bez skutku. Wysłałam tez maila do Veturilo, ale nie odpisują....
;-)
Odpowiedz
#13
Ehh, już wiem, niestety oba systemy nie są kompatybilne.
Odpowiedz
#14
(23-10-2014, 8:01)mariposa napisał(a): Ehh, już wiem, niestety oba systemy nie są kompatybilne.

Warszawskie rowery to tylko 12 godzin "uciechy" ...
W Budapeszcie jest o wiele łatwiej i wygodniej - mniej biurokracji przy wypożyczaniu.
Można wypożyczyć na 1,2,3 dni, tydzień ... i jeszcze na dłużej. Kaucja 25000 Ft za rower.
Ale... na bazarze Ecseri kupiłem rower za 3500 Ft, drugi za 4000 Ft ... było bardzo fajnie Uśmiech
Odpowiedz
#15
Witam.

Wybieramy się z kobietą na 4 dni do Buda. Mam do Was pytanie, bo widzę różne opcje i nie wiem którą wybrać. Chcieliśmy zabrać rowery z Polski. Z tym, że nie wiem jak to wygląda z zostawianiem rowerów - czy są jakieś płatne parkingi itp. itd.

Druga opcja, to system rowerów miejskich, z tym, że nie wiem czy dobrze rozumiem opcję biletu 72 godzinnego. Kupuję 2 bilety 72 godzinne za 2 * 1000 forintów ( plus 2 * 25000 kaucja ) i mogę jeździć przez te 72 godzin bez płacenia ( w zasadzie mogę trzymać rowery w domu ?)?
Odpowiedz
#16
(15-05-2016, 16:38)duda33 napisał(a): ... system rowerów miejskich, z tym, że nie wiem czy dobrze rozumiem opcję biletu 72 godzinnego. Kupuję 2 bilety 72 godzinne za 2 * 1000 forintów ( plus 2 * 25000 kaucja ) i mogę jeździć przez te 72 godzin bez płacenia ( w zasadzie mogę trzymać rowery w domu ?)?

(15-05-2016, 16:20)duda33 napisał(a): Nie daj się złapać na chwyty reklamowe ... ZAPOZNAJ SIĘ Z TYM ... Zarumieniony

Im dłużej masz rower w posiadaniu ... tym więcej wykładasz kasy.
Może okazać się, że po 2-3 dniach portfel będzie cieńszy o cenę nowego roweru.
Odpowiedz
#17
Dzięki wielkie.


czyli jednak opcja własny rower Uśmiech choć na mapce wygląda to dość ciekawie, jest dużo tych stacji i w sumie można się chyba zmieścić w tych 30 minutach?

W Buda jest obowiązek jeżdżenia w kasku?

A powiedz mi orientujesz się, czy są jakieś parkingi płatne, czy coś w tym rodzaju, gdzie można zostawić bezpiecznie rower ?

Generalnie jedziemy na 3.5 dnia i chciałbym jeden dzień pośmigać rowerem, a kolejne chciałbym jechać do centrum i zostawić gdzieś rower, nie wiem czy są takie opcje i czy to też się kalkuluje. Wiem, że można korzystać z komunikacji miejskiej, ale jakoś tej formy przemieszczania nie lubimy, a też raczej zależy nam na "Zwiedzaniu" naturki niż budynków od środka, więc myślimy, że opcja z rowerem będzie dobra.
Odpowiedz
#18
(15-05-2016, 17:33)duda33 napisał(a): ...czyli jednak opcja własny rower Uśmiech
...choć na mapce wygląda to dość ciekawie, jest dużo tych stacji i w sumie można się chyba zmieścić w tych 30 minutach?
W Buda jest obowiązek jeżdżenia w kasku?
A powiedz mi orientujesz się, czy są jakieś parkingi płatne, czy coś w tym rodzaju, gdzie można zostawić bezpiecznie rower ?

...Własny rower najlepsza opcja, dlatego "swego czasu" kupiłem na bazarku używany, potem sprzedałem za tą samą kasę. Uśmiech
...Miejsc do zostawienia roweru-Bubi jest sporo, tylko pytanie: czy będzie wolne miejsce dla twego w tym czasie? ... czy zmieścisz się w czasie bez ryzyka...?
Nie ma obowiązku jazdy w kasku, ale jest zalecane ... w razie jekiejś urazy, upadku można miec przechlapane nie mając kasku.
Rower możesz zostawić tam, gdzie da się go bezpiecznie podpiąć... do barierki, rurek, słupa - byle nie do drzewa. Można zostawić przy parkingach sklepowych, są do tego wyznaczone miejsca.
Przypinając rower, pamiętaj o przypięciu i kół, i ramy Szeroki uśmiech .
Odpowiedz
#19
Dzięki za pomoc.

Z tym dojazdem pewnie nie byłoby problemu, ale mimo wszystko jakoś nie chce mi się jechać z limitem - wiecznie na odliczaniu 29.59... Uśmiech no i największy problem - do najbliższej stacji z kwatery mamy 4/5 km...

My raczej będziemy "zwiedzać" naturkę, a najwyżej wieczorem komunikacją na miasto, bądź spacering ...

gdzieś tam czytałem jak to zrobiłeś i powiem, że jest to dobra opcja, bo patrząc na koszta, to te Twoje ok 8000 huf za dwa rowery, to jak za darmo Szeroki uśmiech tyle, że my nie będziemy mieć czasu na handel Szeroki uśmiech a troszkę się boję przypinać byle gdzie naszych rowerów, bo troszku są warte, a okazja czyniiiii Szeroki uśmiechD
Odpowiedz
#20
(11-04-2012, 17:15)kasiawegierska napisał(a): Witam wszystkich zainteresowanych rowerami w Budapeszcie Uśmiech
stanowczo polecam rower, inaczej nie wyobrażam sobie poruszania się po mieście, duża oszczędność na bilety kom miejskiej (które są stanowczo za drogie!) a przede wszystkim duża frajda i wolność, i ciekawe kontakty z lokalnymi cyklistamiSerce/cyklistkami
Najciekawsze w Budapeszcie jest to, że rower to może być środek transportu na co dzień i rower (górski) to może być środek niecodzinniej zabawy na wzgórzach w lesie w Budzie!
Może wyjaśnię, dlaczego wiem o czym mówię: rower (górski) trenuję od kilku latek a w Budapeszcie mieszkam i jeżdżę już 1.5 roku.
Fakt, że węgierscy kierowcy nie potrafią prowadzić samochodów trzeba zaakceptować i umiejętnie kierowców omijać, nie poruszać się artieriami 'śmierci' i spalin! jak Rakoczi ut, wybierać równoległe małe jak np. Dohany, gdzie znajduję się nowiutki punkt wypożyczania rowerów, dokładnie róg Dohany i Sip, Bazaar Rentabike, Dohany ut. 22-24, 2500 HUF za 24h,
szczegóły na fb: http://www.facebook.com/bazaarrentabike
Jesteś w Budapeszcie? chętny na rower? spotkajmy się! i pościgajmy się Szeroki uśmiech i pogadajmy o rowerach, zapewniam że nie będziemy tylko narzekać, można wysłać do mnie wiadamość przez to forum. Do zobaczenia w Budapeszcie na rowerze!
Cześć możesz mi pomóc, potrzebuje rady, żeby zwiedzić w jeden dzień Budapeszt od czego najlepiej zacząć i czy są jakieś mapki rowerowe które by mi pomogły Uśmiech Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,831 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,247 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,526 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości