Komunikacja miejska w google maps
#1
Siema.
Mam pytanie, czy w kwestii komunikacji miejskiej można zaufać stronie google maps? Chciałbym dojechać z Ferenciek Tere M na Wzgórze Zamkowe i google pokazuje, że dowiezie mnie tam m.in. autobus nr 5. Mogę to przyjąć za pewnik?
Pzdr
Odpowiedz
#2
Cześć,

tak, myślę, że Google Maps jest pod tym względem wiarygodne. Autobus ten nie zawiezie Cię na sam zamek, lecz do jego podnóża (piszę o tym, bo są też linie, które wjeżdżają na zamek). Jeszcze lepszym narzędziem do wyszukiwania połączeń wydaje się być BKV Route Planner.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Dzięki za info Uśmiech Wiem, że będę musiał sfinalizować podróż piechotą, ale to nie problem Oczko Te. które wjeżdżają nie jadą chyba z Ferenciek Tere...
Odpowiedz
#4
Nie jadą - trzeba podejść lub podjechać jeden przystanek metrem na plac Deáka i tam wsiąść do 16. Ona zawiezie na plac Disz i przez całą dzielnicę zamkową do bramy Wiedeńskiej. Ma krótszą trasę i jeździ częściej niż 5.
Odpowiedz
#5
Dzięks. Bkv i Google pokazuje mi, że trasa 16 kończy się na Disz ter, a gdybym chciał dojechać np. do Palota ut to musiałbym się przesiąść w... 16?
Pzdr
Odpowiedz
#6
Jeśli wsiądziesz w 16 na placu Deáka, to dojedziesz nią bez przesiadek na Zamkowe Wzgórze i przejedziesz przez nie aż do placu Szélla bez przesiadki.
Ten autobus inaczej wjeżdża i inaczej zjeżdża z Zamku, a przywołany przez Ciebie przystanek zalicza tylko jadąc do Pesztu, na plac Deáka.
Natomiast i 16A, i 116 mają pętlę na placu Disz, ale jadą tylko w stronę placu Szélla, nie zjeżdżają ze Wzgórza z tej strony. Jeśli będziesz jechał na Wzgórze od strony Pesztu, z placu Deáka, to przesiadki Cię nie dotyczą i na przykład pod kościół Macieja dojedziesz jednym kursem. [mapka]
Odpowiedz
#7
(12-01-2013, 13:05)mk64 napisał(a): Siema.
Mam pytanie, czy w kwestii komunikacji miejskiej można zaufać stronie google maps? Chciałbym dojechać z Ferenciek Tere M na Wzgórze Zamkowe i google pokazuje, że dowiezie mnie tam m.in. autobus nr 5. Mogę to przyjąć za pewnik?
Pzdr

Nie dowiezie, a podwiezie. W okolicy Wzgórza Zamkowego autobus nr 5 jedzie ulicą Attila. Możesz wysiąść na tej ulicy na przystanku Korlát utca i "z buta" pokonać drogę pod górę. Jak lubisz wygodę to tak jak pisał Moziba. Trzeba przejechać jeden przystanek metrem do Deák tér i dalej autobusem 16. Zamiast metra możesz pokonać tą drogę pieszo bo daleko nie jest.
Trasa autobusu 16 z placu Deáka wygląda tak:


[Obrazek: wjp6c.jpg]
Odpowiedz
#8
Dzięki za wyczerpujące informacje Uśmiech Dojadę sobie do Bécsi Kapu tér i stamtąd ruszę na płd.-wsch.
Odpowiedz
#9
Mam jeszcze prośbę o odpowiedź na pytanie: czy automat biletowy wydaje resztę? Będę kupował na lotnisku bilet tzw. transferowy (ten za 530HUF) i jestem ciekaw, czy wyda resztę z 1000HUF?
Odpowiedz
#10
(15-01-2013, 22:43)mk64 napisał(a): Mam jeszcze prośbę o odpowiedź na pytanie: czy automat biletowy wydaje resztę? Będę kupował na lotnisku bilet tzw. transferowy (ten za 530HUF) i jestem ciekaw, czy wyda resztę z 1000HUF?
Na lotnisku są dwa automaty biletowe.
Pierwszy jest zlokalizowany przy wyjściu z terminalu 2A możesz w nim kupić następujące bilety: bilet liniowy, bilet na jazdę metrem na odcinku do 3 przystanków, bilet 24 godzinny i bilet 72 godzinny. Automat przyjmuje bilon, banknoty, oraz akceptuje karty płatnicze. Przy zakupie za gotówkę wydaje resztę w bilonie.
Drugi automat znajduje się przy pętli (krańcówce) autobusu nr 200 przy lotnisku. W tym automacie możesz nabyć bilet liniowy, bilet na przejazd metrem na odcinku 3 stacji i bilet 24 godzinny. Automat przyjmuje bilon i wydaje resztę w bilonie.
Jak widzisz żaden z tych automatów nie oferuje biletu przesiadkowego (átszálló jegy za 530 Ft).

źródło: www.bkv.hu
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 281 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Miesięczny bilet na komunikację miejską melequa 17 14,032 01-06-2017, 22:46
Ostatni post: Marmur
  Komunikacja miejska w Budapeszcie rutra 15 18,802 24-04-2015, 1:13
Ostatni post: Waldek
  Polska Gra miejska w Budapeszcie! (nie tylko dla Polaków) ZuzaP 2 3,526 18-09-2014, 16:08
Ostatni post: ZuzaP
  Komunikacja miejska nowam 24 19,385 25-06-2013, 9:46
Ostatni post: mya



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości