Kraków - Bogacs/Tokaj - kolej/samolot
#1
Pozwolę sobie założyć wątek ponieważ mam dość nietypową sytuację.

Chcemy jechać na wakacje albo do Tokaju (ale podejrzewam, że tam drożej za samą nazwę) albo do Csefepfalu - generalnie na wieś gdzie się nic nie dzieje, ewentualnie jakiś festiwal wina Oczko

Jest nas 3 osoby w tym małe dziecko, które w momencie podróży we wrześniu będzie mieć 11 miesięcy. I nie mamy auta.
Dlatego szukam transportu publicznego, ale chciałabym uniknąć autokarów na długich trasach.

Na razie wymyśliłam:
pociągiem TLK do W-wy 80zł
Wizzarem do Budapesztu 220zł (jedna noc w słynnym hotelu Kocsis Szálló)
koleją węgierską na miejsce - tutaj jeszcze nie wiem jak dokładnie

Chciałabym skonsultować mój pomysł z bywalcami. Może ktoś ma bardziej sensowną opcję.
Odpowiedz
#2
Trafiłam na taka informację :

Wakacyjna linia autokarowa na trasie: Lublin - Miszkolc Tapolca - Hajduszoboszlo - Eger -Mezokovesd - Bogacs
Informacje: COMPASS-TRANS LUBLIN: TEL.81/ 5325262 compass@ lublin@wp.pl

Nie wiem czy to jest aktualne - więc musisz sprawdzić .
Odpowiedz
#3
Beata, Twoja trasa jest chyba najbardziej naturalna.

Też chciałem pisać o busikach z południowej polski, które dowożą do Miszkolca na przykład. Ale jest to sprawa na tyle lokalna, że w Internecie ani widu, ani słychu o tym Oczko

Ewentualnie można pomyśleć o pociągu do Koszyc, stamtąd też już niedaleko (~90 km) do Tokaju.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Jeszcze jedna info.

AUTOKAROWE LINIE WAKACYJNE: KATOWICE-KRAKOW-NOWY SĄCZ-MISKOLC-MEZOKOVESD-HAJDUSZOBOSZLO

Informacje: Biuro Skarpa www.skarpatravel.pl

Z Mezokovesd do Bogacs masz ok. 13 km więc z dojazdem nie powinno być problemu.
Odpowiedz
#5
Jak już mówiłam wyjazd jest dużym wyzwaniem ponieważ jedziemy z małym dzieckiem i bardzo chciałabym uniknąć wsadzania Małej na kilkanaście godzin w fotelik bez możliwości ruchu.
Ale namiary na te autokary sobie zostawię.

A pociąg Kraków-Koszyce pokazuje mi przez Bohumin koło Ostrawy.
Odpowiedz
#6
Trafiłam jeszcze stronkę www.wintertrip.pl. Podają, że transport m.in. z Krakowa do Bogacs zapewnia to biuro -
"TravelGroup" Sp. z o.o.
Biuro Podróży
ul. Kalinowa 1/1
43-309 Bielsko-Biała
tel. +48 (33) 482 40 10
fax: +48 (33) 816 10 42
infolinia: 0 801 62 62 84
www: www.travelgroup.pl
e-mail: biuro@travelgroup.pl

Godziny pracy biura:
Poniedziałek - Piątek: 8-18;

Renia: s renata.nikiel@travelgroup.pl
Piszą, że wyjazd z Krakowa ul.Reymonta 10.50 cena 200 zł .
Odpowiedz
#7
Wybacz. Przypięłam sięUśmiech do połączeń autokarowych, a faktycznie dla Twojego dziecka wygodniejszy będzie pociąg.
Odpowiedz
#8
No nie wiem - pociągiem najwyżej do Mezőkövesd a dalej już tylko na 4 kołach... Nie wiem, jak wygląda komunikacja prywatna ale tzw."busy" nie sa w tej części Węgier popularne, bo ich jakoś nie zauważam.

Jest autobus z Egeru do Mezőkövesd przez Bogacs - to numer 3416 ale jeździ aż dwa razy dziennie: raz tam i raz z powrotem i tylko w dni robocze /z Egeru o 8.40 z dworca, Bogasc przy basenach 9.13 i powrót o 14.00 z dworca Mezőkövesd, Bogacs przy basenach 13.27 /

Najgorsze jest jednak to, że pociągiem Kraków - Eger między 18 a 22 godziny jazdy + 4 do 7 przesiadek a Kraków - Mezőkövesd 14 do 17 godzin jazdy oraz od 4 do 6 przesiadek więc wybierz sama, co lepsze ale nie znajdziesz żadnego argumentu na korzyść podróży koleją Zły

Mając na celowniku Bogacs i Tokaj lot do Budapesztu mija się z sensem, bo trzeba się wracać /w stosunku do trasy autobusowej/ blisko 150km podczas gdy z Krakowa do Bogacs jest "aż" jakieś 400... więc albo rozglądamy się za autobusem lub busem albo pożyczamy tanie autko z wypożyczalni, bo taka opcja może okazać się najrozsądniejsza tak z punktu widzenia wygody jak i kosztów, bo te bez względu na sposób podróży będą spore więc kalkulując czas pobytu oraz trasę może wyjść na moje Zarumieniony
Odpowiedz
#9
(06-04-2013, 21:07)mordimer napisał(a): Mając na celowniku Bogacs i Tokaj lot do Budapesztu mija się z sensem, bo trzeba się wracać /w stosunku do trasy autobusowej/ blisko 150km podczas gdy z Krakowa do Bogacs jest "aż" jakieś 400... więc albo rozglądamy się za autobusem lub busem albo pożyczamy tanie autko z wypożyczalni, bo taka opcja może okazać się najrozsądniejsza tak z punktu widzenia wygody jak i kosztów, bo te bez względu na sposób podróży będą spore więc kalkulując czas pobytu oraz trasę może wyjść na moje

Jeśli chodzi o Bogacs, to pewnie masz rację, nie sprawdzałem; jeśli jednak o Tokaj, to właśnie tak odbyłem tę podróż: samolotem do Budapesztu, a stamtąd po niedługim czasie oczekiwania pociągiem InterCity z Keleti pu. do Tokaju. Pociąg, o ile pamiętam, jedzie trasą okrężną z Budapesztu do Budapesztu przez Debreczyn i zatrzymuje się w Tokaju. Moim zdaniem to wygodniejsze niż pożyczanie samochodu, bo pociągi są naprawdę wygodne i można w trakcie jazdy odpocząć. Ale to rzecz gustu.
Odpowiedz
#10
Mnie nikt by nie zmusił do jazdy pociągiem, jesli nie musiałbym... ale popatrz na to z punktu widzenia oszczędności czasu i pieniędzy oraz tego, ze jedziesz z małym dzieckiem.

Kraków - Tokaj samochodem to circa 340km a więc z dwoma postojami po pół godziny to jakieś 6 godzin podróży... 22 litry E95 to jakieś 120 złotych + 60/70 złotych za dzień wypożyczenia małolitrażowego auta... podróżują dwie dorosłe osoby i dziecko - gdy popatrzyłem na ceny biletów lotniczych w wyszukiwarce /oczywiście nie szukałem "na zabój"/ to przy opcji "w obie strony" nie dość, ze nie znalazłem na przełomie czerwca i lipca połączenia bezpośredniego to jeszcze cena wbiła mnie w podłogę... a do tego jeszcze trzeba doliczyć cenę biletów kolejowych Zły
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Plan podróży do Bogacs i pobytu. rustin 90 67,472 07-07-2022, 8:03
Ostatni post: rustin
  Kraków Barwinek stan 13 3,768 21-11-2021, 16:19
Ostatni post: Pompa@
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,815 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Kraków do Siofok - TRASA kristo82 2 3,215 07-08-2018, 20:03
Ostatni post: Aleksander
  Kraków- Hajduszoboszlo 11-19.08 paullika 2 3,193 07-08-2018, 8:27
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości