Kwiatki Google tłumacza
#41
Nie każdy post na Facebooku jest wiarygodny, trafiają się fejki:

https://index.hu/kultur/media/2019/04/20...a35Pn1qFvA

[Obrazek: 27478127_88c31b2aa046f164f18e2917ef07cf2e_wm.jpg]

Wuj służy pomocą dla niekumatych:

Przewrotne rozprzestrzenianie się w sieci polega na tym, że Węgrzy chronią granicę przed muzułmanami ze świnią
xx
Dávid Sajó
ŚLEDŹ
DAVIDA DÁVIDA
20.04.2019. 19:55

AFP International News Agency zaprasza czytelników do wykorzystania własnego arkusza informacyjnego na temat wykorzystania ich zdjęć cztery lata temu w celu rozpowszechniania fałszywych informacji o Węgrzech. Od lat krąży w Internecie zdjęcie, twierdząc, że węgierscy policjanci trzymają muzułmanów z dala od granicy z małą świnią.

Obraz ten jest jednak ogromnym kłamstwem, ponieważ pierwotnie został sporządzony w 2015 r. Na Filipinach w połowie października 2015 r. W związku z raportem tajfunowym, a zdjęcie zostało zrobione przez fotografa AFP. Jak widać z oryginalnego zdjęcia

KTOŚ PODRAPAŁ WĘGIERSKĄ POLICJANTKĘ MAŁYM SSĄCYM PROSIAKIEM I POSTAWIŁ GRUPĘ LUDZI W TLE, JAKBY ZMIERZALI W STRONĘ GRANICY Z KRAJEM. OBRAZ ZOSTAŁ RÓWNIEŻ OPISANY JAKO „ZAPOBIEGANIE WĘGIERSKIM STRAŻNIKOM GRANICZNYM PRZEKRACZANIA GRANICY Z MUZUŁMANAMI”.
Od tego czasu obraz pojawił się na Twitterze, Reddite i Facebooku, zwłaszcza w kontekście islamofobicznym, ksenofobicznym, i krąży w sieci od co najmniej trzech lat zgodnie ze zrzutem ekranu AFP.

Nawiasem mówiąc, pierwotne zdjęcie miało być lokalnym stoiskiem z uratowanym Malaką, ponieważ ludzie w tle próbują przekroczyć główną drogę zalaną przez tajfun na północ od Manili.

W przeciwnym razie straszyć migrantów na Ziemię świnia nie jest tak nierealne pomysły na Węgrzech trzy lata temu Fidesz eurodeputowany György Schöpflin również miał problemy z powodu podobnego wpisu.

(Bookcover: źródło fałszywego obrazu po lewej: Audrey Upton Brown / Facebook. Nagrywanie po prawej stronie: Ted Aljibe / AFP.)

Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech


Ale te szamańskie maski na ogrodzeniu granicznym były chyba lepsze od świni.  Szeroki uśmiech

Komentarz mojego lewicującego znajomka z FB: 
Cytat:I jeszcze palinka.

Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości