Mandat od EPC
#1
Witam,
chciałam zasięgnąć porady w sprawie mandatu. Otóż dzisiaj rano dostałam mandat od firmy windykacyjnej jak już zdążyłam ustalić - EPC. Chodzi o to, że prawdopodobnie nie miałam vieniety przy wjeździe do budapesztu, co nieco mnie dziwi ponieważ jechałam drogą bezpłatna i sam wjazd do budapesztu kierował na same autostrady ale ja je omiłałam. Pisze prawodopodobnie bo z samego mandatu nie do końca to wynika. Przyszło jakieś zdjęcie z którego nic nie wynika, zero druku jak w przypadku mandatu z odpowiedniego urzędu itp. Ale już nawet nie chodzi o to, bo pewnie udowodnienie winy bądź jej braku to walka z wiatrakami w przypadku tej firmy. Chodzi mi o to, że kwota mandatu jest powiększona o koszty administracyjne (200 zł, sam mandat 200). Czy oni mają prawo takie koszty ode mnie egzekwować, czy oni w ogóle mają prawo mnie straszyć i egzekwować jakąkolwiek należność. Jest to dla mnie wysoce podejrzane i te koszta administracyjne są dla mnie co najmniej skandaliczne. Dlaczego ten mandat nie został wysłany przez odpowiedni węgierski organ tylko jakąś szemraną firmę windykacyjną. Czy ktoś spotkał się już z tą firmą i może coś na jej temat powiedzieć? I ostateczne pytanie, płacić czy nie płacić?
Odpowiedz
#2
(21-01-2017, 17:28)ndja napisał(a): ...dostałam mandat od firmy windykacyjnej... Chodzi o to, że prawdopodobnie nie miałam vieniety przy wjeździe do Budapesztu, co nieco mnie dziwi ponieważ jechałam drogą bezpłatna i sam wjazd do Budapesztu kierował na same autostrady ale ja je omiłałam.
...ostateczne pytanie, płacić czy nie płacić?

... Dziwny ten wpis, gdyż nie podajesz trasy, którą jechałeś. Przy drogach prowadzących do Budapesztu jest kilka tablic kierujących na drogi płatne, te dodatkowe oznaczenia są dobrze widoczne i jest ich kilka przed wjazdem na płatny odcinek. Zerknij > na tą mapę !!! - odcinki płatne zaznaczone na czerwono, kolor zielony wolne od opłat.
... płacić czy nie płacić? ... decyzja należy do ciebie.
Wklep w szukajkę google to: "mandat za granicą, płacić czy nie płacić" ... i poczytaj.
Odpowiedz
#3
Wydaje mi się ze wjeżdzałam do Budapesztu E77, ale to było we wrześniu więc nie pamiętam dobrze.Mogę się mylić, ale to już nawet nie w tym rzecz. Jeśli nawet przejechałam płatną droga bez viniety to dlaczego jakaś firma windykacyjna wysyła wezwanie do zapłaty w kocie ok. 200 zl plus 200 zl koszty administracyjne!? Dlaczego ja mam płacić za koszty administracyjne? Nie spotkałam się dotąd z takim czymś. Chciałam zapytać przede wszystkim o wspomnianą firmę EPC.
Odpowiedz
#4
(21-01-2017, 19:56)ndja napisał(a): Wydaje mi się ze wjeżdzałam do Budapesztu E77 (...) Chciałam zapytać przede wszystkim o wspomnianą firmę EPC.

Tutaj masz informację o firmie https://www.epcplc.com/pl W kontakcie możesz podać numer rachunku/ referencyjny/ sprawy oraz numer rejestracyjny.

Tutaj masz informację o tym, co masz zrobić, jeżeli EPC wysłała ci wezwanie do zapłaty za jazdę bez winiety po węgierskich drogach: https://www.epcplc.com/pl/hungarian_road_tolls
Odpowiedz
#5
Witam, ja mam inny problem. Zapłaciłem za winietę, cały tydzień jeździłem po Węgrzech.
Oczywiście wywaliłem wszystkie papierki przy sprzątaniu samochodu, po 4 miesiącach dostałem list, że jest nie zapłacone. Ktoś był w takiej sytuacji?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier aniuutek 145 74,495 Wczoraj, 8:55
Ostatni post: Slavekk
  Mandat miron13 1 1,409 26-08-2017, 16:18
Ostatni post: OldMan
  Mandat z Fotoradaru luki791 3 1,900 24-12-2016, 18:43
Ostatni post: Sztasek
  Dojazd pociągiem/autobusem na południe od Karpat. grzesiuu 4 1,708 15-06-2016, 16:47
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z fotoradaru Nowacek007 1 2,729 04-07-2015, 9:15
Ostatni post: WaldekUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości