Mandat za parkowanie
#11
(26-07-2013, 22:49)Bodek05 napisał(a): A słuchajcie tak może w temacie czy nadal parkingi w Budapeszcie w soboty-niedziele są bezpłatne i nie musimy interesować się parkometrami?(...)

Zobacz na wcześniejszy wpis na forum.
Godziny podawane po kliknięciu na mapę parkingów dotyczą zwyczajowo dni od poniedziałku do piątku. Wyjątkiem jest Cytadela na górze Gellérta i wyspa Małgorzaty.
Radzę jednak zawsze zapoznać się z informacjami na parkomacie.
Odpowiedz
#12
Dwa tygodnie temu parkowalem przez caly weekend w okolicach ambasady brytyjskiej (nie pamietam nazwy ulicy) i parking byl darmowy. Parkomat nie przyjmowal oplat. Informacje na parkomacie byly rowniez w jezyku angielskim.
Odpowiedz
#13
(27-07-2013, 9:40)Joy napisał(a): (...) Informacje na parkomacie byly rowniez w jezyku angielskim.

Automaty parkingowe wyświetlają informacje w czterech językach: po węgiersku, angielsku, niemiecki i po francusku.
W Budapeszcie są eksploatowane dwa rodzaje parkometrów:
a) DG

[Obrazek: 30styt0.jpg]

b) STELIO

[Obrazek: zklmgx.jpg]

Uważam, że sposób użycia jest zrozumiale wytłumaczony na obu panelach informacyjnych.
Odpowiedz
#14
No, opaciłem dziś mandat. Zrobiłem według instrukcji podanych wcześniej. Obyło się bez czekolady. O pocztę zapytałem w recepcji campingu w Hajduszobormeny. Pani na poczcie wiedziała o co chodzi, pokwitowanie dała i mam z głowy. Tylko teraz uboższe zakupy na powrót muszę zrobić Smutek
Odpowiedz
#15
Witam,
otrzymałem dzisiaj w Budapeszcie (najprawdopodobniej źle rozpoznałem strefę bordową parkowania i wykupiłem parking do 18.00) mandat, a raczej 2 mandaty, jeden dokładnie taki jak na początku wątku, drugi z takim samym żółtym drukiem tylko sygnatura nie FM tylko M ? o co dokładnie chodzi bo nie do końca mogę zrozumieć działanie służb skoro już raz mnie ukarały za złe parkowanie po co drugi mandat ( chyba że to mandat od zupełnie innych służb?) nie znam węgierskiego więc ciężko mi cokolwiek odczytać, postaram się szybko wkleić mandaty. Proszę o pomoc póki jeszcze jestem na Węgrzech, z góry dziękuję.
Odpowiedz
#16
[Obrazek: 2d7j4f8.jpg]

[Obrazek: 16h6gap.jpg]
Odpowiedz
#17
jeszcze raz z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
Odpowiedz
#18
Pierwszy dokument to mandat za parkowanie na skrzyżowaniu lub w odległości mniejszej niż 5 m od przecięcia się krawędzi dróg. Jest odesłanie do kodeksu drogowego i informacja, że to wykroczenie kosztuje 2 węgierskie punkty karne. Jednocześnie ten dokument wymaga potwierdzenia informacji na drugiej stronie tego bloczka.

[Obrazek: 29panhh.jpg]

Druga sprawa podłużny bloczek to opłata dodatkowa za brak ważnej opłaty parkingowej. Na tej ulicy płacimy za parkowanie od 8.00 do 20.00.
Rozumiem, że masz do niego tzw. żółty czek (=blankiet).
Odpowiedz
#19
tak mam 2 żółte bloczki puste do wypełnienia. Jak wypełnić czytałem wcześniej na forum Uśmiech

pytanie mam najważniejsze bo rozumiem, że zapłacić muszę oba w tej sytuacji, tylko czy to wykroczenie za stanie zbyt blisko skrzyżowania mam im w jakiś sposób odesłać bo nie do końca tutaj rozumiem.

Nie ma mnie już w Budapeszcie i dlatego pytam.

dziękuje bardzo za pomoc

nawiasem w Polsce jeszcze nigdy nie otrzymałem pkt karnych za cokolwiek a u braci 2 mandaty na raz poza tym nie sądzę, że stałem na skrzyżowaniu ale dochodzenie tego pewnie byłoby niemożliwe
Odpowiedz
#20
kolejne pytanie czy da się to zapłacić (np.przelew) w jakikolwiek sposób z Polski (wracam za 3 dni) czy jednak lepiej to zrobić z Węgier ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,358 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,562 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,542 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,819 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości