Mapki - atrakcje na Węgrach
#1
Wybieram się na wakacje na północ Węgier. Czy możecie mi polecić jakąś mapkę z atrakcjami? Taką do wydrukowania albo kupienia. 
Co myślicie o takiej: http://www.twojemapy.com/gdzie-na-wakacje_mapka-gratis/ ?
Odpowiedz
#2
Gdzie i kiedy dokładnie się wybierasz? Bo zastanawiamy się, czy nie chodzi tylko o podrzucenie linku.
Odpowiedz
#3
Nie chodzi o linka, wyjeżdżam 14 lipca 2018 do miejscowości Nagyhuta (Kőkapu Vadászkastély és Hotel) ze znajomymi. Oni zajmują się noclegami i podróżą, ja mam poszukać atrakcji. Pomożecie?

Chciałabym znaleźć fajną pomocną mapkę, po której będziemy mogli pisać i planować.
Odpowiedz
#4
Dzięki za uściślenie i wybacz nieufność, ale często mamy tu linki - od kancelarii adwokackich po karmę dla psów.
Choć Węgry znam tyle, co nic, to Sarospatak to mój rejon. Kąpielisko termalne Vegardo w miasteczku Sarospatak jest celem dla tysięcy rodaków, jak również Słowaków i Węgrów. Dlatego w podanym terminie będzie zatłoczone. Jest bardzo tanie, nawet jak na warunki węgierskie, ale pod względem infrastruktury prezentuje się dość skromnie. Wszystko, co wiemy, znajdziesz w wątku Sarospatak na forum: https://forum.wegierskie.com/Sarospatak . W Sarospatak warto odwiedzić zamek Rakoczych, kościół Św. Elżbiety i zobaczyć liczne świątynie innych wyznań oraz budowle słynnego Imre Makovecza. Zapraszam też do karczmy Var Vendeglo. Blisko kościoła jest informacja turystyczna, gdzie pobierzecie broszury, także po polsku, choć te są rozchwytywane, znajdziecie tam również zrywane bileciki z konkretnymi atrakcjami. Dzięki takiemu bilecikowi trafiłem na ścieżkę przyrodniczą Megyer-Hegyi Tengerszem we wsi Karolyfalva między S-patakiem a Satoraljaujhely. To drugie miasto niemożliwe do wymówienia znane jest z CK Dezerterów, ale zdaje się, że filmowe ujęcia kręcono w Przemyślu. Uśmiech W S-ujhely jest park rozrywki Kalandpark czy Kalandtura Park - jeszcze nie byłem i węgierska pamiątka Magyar Kalvaria - byłem, opisałem na forum.
Odpowiedz
#5
Dziękuję bardzo za pomoc, naprawdę podpowiedziałeś mnóstwo atrakcji, z całą pewnością skorzystam z podesłanego wątku Uśmiech
Mimo wszystko jednak zależałoby mi na jakiejś fajnej mapce...
Odpowiedz
#6
W mapce masz poszukiwane atrakcje, S-patak ma najwięcej znaczków. Ten zamek po drodze z S-ujhely do Hollohaza też kojarzyłem, z mapki wynika, że jest dostępny do zwiedzania, bo obawiałem się, że to po prostu h0tel.
Odpowiedz
#7
Chciałbym jescze zapytać, jeśli można, co was kieruje do tej nieturystycznej miejscowości? Vadas znaczy chyba myślistwo?
Odpowiedz
#8
Nie lubimy turystycznych zapchanych miejsowości Oczko Wolimy mieszkać w spokojniejszym rejonie, a do atrakcji dojeżdżać, jeśli mamy na to ochotę danego dnia.
Odpowiedz
#9
Kuropatwa - polecam w okolicy ... Hollóháza, Regéc, Telkibánya
Odpowiedz
#10
Dzięki Sztasek! Ogromnie mi pomogliście, cieszę się że do Was trafiłam Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 156,280 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 798 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 1,234 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,860 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 66,098 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberryUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości