Mołdawia/Naddniestrze - był ktoś kiedyś?
#1
Hej. Był ktoś może w Mołdawii/Naddniestrzu? Z Krakowa mam stosunkowo blisko (najkrótsza trasa do granicy mołdawskiej to jakieś 650 km, tyle, co na południe Węgier). Mam nadzieję, że tam zawitam (nie wiem, kiedy), ale dowiedzieć się czegoś o tym kraju nie zawadzi Uśmiech
Mołdawianie, podobnie jak Rumuni, Ukraińcy i Węgrzy, z tego co wiem, są przychylni Polakom i gościnni (jest sporo Polonii). O mołdawskich Węgrach znalazłem taki artykuł (klik!). Poza tym Mołdawia jest raczej mało znana podróżniczo i jest to poniekąd "biała plama" na mapie biur turystycznych (chociaż wiadomo, wycieczek przybywa, zawsze się jakieś znajdą). Był ktoś kiedyś? Wszelkie informacje mile widziane, również na temat Naddniestrza Uśmiech Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Mołdawia była moim planem na ubiegły rok, ale ostatecznie wybrałem Bałkany i Albanię... jest jednak w planach na przyszłe lata - o ile nie wejdzie tam Putin to mam nadzieję w końcu dotrzeć, dobre do połączenia z objazdem po Rumunii (byłem już, ale pociągiem, więc miałem ograniczone możliwości podróżowania).
Odpowiedz
#3
(16-03-2015, 13:02)Pudelek napisał(a): Mołdawia była moim planem na ubiegły rok, ale ostatecznie wybrałem Bałkany i Albanię... jest jednak w planach na przyszłe lata - o ile nie wejdzie tam Putin to mam nadzieję w końcu dotrzeć, dobre do połączenia z objazdem po Rumunii (byłem już, ale pociągiem, więc miałem ograniczone możliwości podróżowania).

Objazd po Rumunii + Mołdawia - dobre połączenie, masz rację, też mam nadzieję dotrzeć.
Tylko wybierz się raczej samochodem, bo lepiej się podróżuje Uśmiech
Odpowiedz
#4
teraz już jeżdżę w wakacje autem - klimat mniej swojski, ale człowiek jest w stanie dotrzeć do większej ilości interesujących rzeczy.
Odpowiedz
#5
(19-03-2015, 23:10)Pudelek napisał(a): teraz już jeżdżę w wakacje autem - klimat mniej swojski, ale człowiek jest w stanie dotrzeć do większej ilości interesujących rzeczy.

Wiem, czytam Twojego bloga - to prawda, trochę się traci na klimacie, ale podróż jest zazwyczaj bardziej intensywna, i można dojechać do większej ilości ciekawych rzeczy.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Neapol :) Byliście kiedyś tam? grzesiuu 19 11,531 17-06-2015, 18:50
Ostatni post: Simon
  Rumunia - byliście tam kiedyś? grzesiuu 11 10,777 06-01-2015, 1:39
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości