Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech
#11
Jak juz ustalilismy mandat jednak byl sluszny Oczko
Teraz zastanawia mnie jak dlugo trwa potwierdzenie wplaty?
Przelew z nr sprawy, nr rejestracyjnym i oczywiscie odpowiednia kwota
zostal zrobiony 7 06 a na stronie na ktorej sa moje zdjecia
dalej bez zmian.
Czy moze przelew zostal nie wlasciwie zrobiony czy moze
to normalny czas dla tej calej procedury?
Nie ukrywam ze troche sie martwie o dodatkowe kary
za nieoplacenie w terminie.
Zdjecie zostalo zrobione 7 05.
Dziekuje i pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
Jestem pod wrażeniem, bez ironii czy kpiny. Naprawdę. Napisanie, że mandat był słusznie wystawiony i nie kombinowanie tylko prosta wpłata prowadzi do wniosku, że pisał to prawdziwy facet, nie koleś w rurkach. Wystarczy poczytać wątki o mandatach, każdy niesłusznie ukarany, ktoś wyrzucił potwierdzenie, ktoś nie wiedział, kogoś złośliwie ścigają a tu takie coś. No no no.
Odpowiedz
#13
(12-06-2019, 22:27)Kuwal napisał(a): Jak juz ustalilismy mandat jednak byl sluszny Oczko
Teraz zastanawia mnie jak dlugo trwa potwierdzenie wplaty?
...

Potwierdzenia wpłaty raczej nie dostaniesz, przynajmniej ja nie dostałem Uśmiech , ale sądzę że mając bankowe potwierdzenie wpłaty nie powinno być problemu. Czy wpłatę "widać" systemie to Ci nie powiem, bo po zapłaceniu mandatu, nie patrzyłem dalej w sprawę.
Odpowiedz
#14
Blackberry, przecież Kuval pisał: był znak ograniczenia do 70, dalej znak końca autostrady, potem znak podnoszący dopuszczalną prędkość do 100, ale autobus Kuvala wciąż wiązała maksymalna prędkość poza autostradą, czyli 70. Mylące, nieprzejrzyste oznakowanie, tyle komentarza.
Odpowiedz
#15
Hej.Moze ktos bedzie mi w stanie pomoc.Sprzedalem auto juz ponad rok temu..nie zglosilem.Gosc nie przerejestrowal i nalapal mandatow na Wegrzech...Przyszly do mnie..Odeslalem im wypelnione formularze ze to nie ja zalaczylem kopie umowy sprzedazy..ale dostalem teraz kolejne pismo tylko po Wegiersku wyglada jakby ponaglenie do zaplaty.Czy jest jakas opcja zebym sprawdzil czy dostali moje dokumenty?
Odpowiedz
#16
Wykroczenie drogowe miało miejsce na terenie Węgier, więc podlega normom węgierskiego systemu prawnego. Według węgierskich przepisów, prawowitym właścicielem pojazdu jest osoba figurująca w dowodzie rejestracyjnym i dlatego otrzymałeś mandat za nieuprawnione korzystanie z węgierskich dróg. 
Kopia umowy sprzedaży pojazdu nie jest dokumentem prawnym  ! .
Odpowiedz
#17
Ok. Czyli co powinienem zrobić?
Odpowiedz
#18
Maciek 12345 - Dane dotyczące auta i ciebie jako jego właściciela figurują w systemie ewidencji pojazdów CEPIK i na tej podstawie jesteś pociągany do odpowiedzialności jako prawowity właściciel pojazdu.
Odpowiedz
#19
Rozumiem...w urzedzie zglosilem zbycie tez ze trzy tygodnie temu.Moglbys mi kolego powiedziec co mam zrobic zebym nie musial placic tych mandatow?
Odpowiedz
#20
Firma windykacyjna tylko ciebie będzie męczyć... 
Skontaktuj się z osobą, której sprzedałeś auto i przedstaw sytuację dotyczącą mandatu z Węgier. Masz informacje dotyczące dnia w którym doszło do nieuprawnionego korzystania z płatnych węgierskich dróg. Masz zawartą umowę kupna-sprzedaży pojazdu z datą, podpisami sprzedającego, kupującego i świadków transakcji.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,780 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 655 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 926 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,594 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,394 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości