Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
#61
Witam
Będę nocował w sierpniu w Kocsis Szálló
podpowiedzcie jaki jest najszybszy (najłatwiejszy) dojazd do centrum komunikacją miejską bo taką mam zamiar się poruszać po Budapeszcie

Ps. Jestem ciekaw jak zmienił się Budapeszt od czasów Układu Warszawskiego bo wtedy byłem ostatni raz

Dzięki i pozdrawiam
Bukov
Odpowiedz
#62
Tramwaj na Moricz Zsigmond korter. Jest to spory węzeł komunikacyjny (tramwaje w kilku kierunkach, podobnie z autobusami, są też autobusy ekspresowe, którymi łatwo można dostać się do najbliższego metra, np. na Ferenciek tere, busik na Wzgórze Gellerta, itd.). Stamtąd dostaniesz się w zasadzie wszędzie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#63
Bardzo polecam: http://www.budapesting.com/_astoria_residence
Korzystam od kilku lat co najmniej dwa razy w roku. Wszystkie mieszkania w samym centrum. Marton lub ktoś z jego ekipy zawsze chętnie służy wsparciem, a cena - no, pojęcie względne, wiadomo, że nic darmo,ale tam - warto Uśmiech
Odpowiedz
#64
Również miałem kontakty. Według mnie cena jest umiarkowana, bo 80 euro za nocleg dla pięciu dorosłych osób nie uważam za zdzierstwo. W zamian dostaje się swobodę: tam się po prostu mieszka. Może to trochę dziecinne z mojej strony, ale ja miałem frajdę kiedy otwierałem sobie domofonem wejście do bramy, kiedy rano idąc do sklepu mówiłem jó reggelt dozorczyni, a jeszcze większą - kiedy mi odpowiadała, kiedy nie musiałem oddawać klucza w recepcji, kiedy trzeciego dnia w dużym warzywniaku przy Oktogonie byłem już stałym i rozpoznawanym klientem.
Odpowiedz
#65
(11-07-2012, 7:09)moziba napisał(a): Również miałem kontakty. Według mnie cena jest umiarkowana, bo 80 euro za nocleg dla pięciu dorosłych osób nie uważam za zdzierstwo. W zamian dostaje się swobodę: tam się po prostu mieszka. Może to trochę dziecinne z mojej strony, ale ja miałem frajdę kiedy otwierałem sobie domofonem wejście do bramy, kiedy rano idąc do sklepu mówiłem jó reggelt dozorczyni, a jeszcze większą - kiedy mi odpowiadała, kiedy nie musiałem oddawać klucza w recepcji, kiedy trzeciego dnia w dużym warzywniaku przy Oktogonie byłem już stałym i rozpoznawanym klientem.
To prawda, bo jest się jakby u siebieUśmiech
Odpowiedz
#66
hej hej Uśmiech)

może jakaś dobra duszyczka przenocowałaby trzy osoby od najbliższej nd w ramach tzn couchsurfingu ? trzy dni chcieliśmy zabawić Język
to pierwsza wyprawa do Budapesztu ! i mam nadzieje nie ostatnia Oczko
Odpowiedz
#67
(Hej! Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z Budapesztem... a dokładniej rozpocznę za niewiele ponad 2 tyg. Szeroki uśmiech)

Jednak już teraz dzielę się z Wami danymi kontaktowymi, które udało mi się znaleźć online ;-)
Może już ktoś tam był? ---> http://mathiashostel.com

Hostel mieści się na Wzgórzu Gellerta (kawalątek za cytadelą).

Ogólnie chcę zapłacić po przyjeździe na miejsce (jakoś tak czuję się bezpieczniej).

Całkowity koszt za pokój dwuosobowy (2 beds double) z łazienką na 8 dni (łącznie z opłatą klimatyczną, VAT etc.) to 315 zł na łebka.

Wygląda bardzo zachęcająco - przynajmniej dla mnie ;-)
W trakcie wyjazdu, bądź zaraz po powrocie postaram się podzielić wrażeniami.

Nie muszę mieć wygórowanych warunków - łóżko do spania i miejsce, aby rzucić rzeczy i iść w miasto Język
Jednak osobna łazienka przy pokoju jest dla mnie dodatkowym atutem - jak sobie posprzątam tak będę mieć.

Co powiecie na taką ofertę? Może coś doradzicie?
Wszelkie sugestie mile widziane Uśmiech


PS.Dodatkowe atuty tego miejsca to darmowe Wi-Fi oraz 24h recepcja.
Odpowiedz
#68
Znam to miejsce. Ale tylko z zewnątrz - nie byłem nigdy w środku. Zdjęcia ze strony mówią prawdę, faktycznie tak to wygląda Oczko Ja w ogóle byłem przekonany, że to jest akademik. Często widywałem tam młodych ludzi wchodzących i wychodzących z budynku. Lokalizacja ekstra, 10-15 minut spaceru i jesteśmy na Wzgórzu Gellerta (szczególnie po zmroku polecam się wybrać). Niedaleko jest też przystanek autobusu linii numer 27, która kursuje na trasie Moricz Zsigmond korter (skąd są dobre połączenia w inne części miasta) - Wzgórze Gellerta. W pobliżu jest także sklep spożywczy czynny 24h.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#69
Super... Smutek WizzAir odwołał mi lot ze względu na przenoszenie się na Warszawę Modlin grrr.... i przylecę dzień później Smutek

Chcę napisać do hostelu Mathias o przebukowanie rezerwacji o dzień później - myślicie, że się zgodzą? Mimo, że kasy i tak niewiele za nockę, to i tak wolałabym mieć to w kieszeni ;-)

Jak chodzi o dojazd z lotniska do tego hostelu, to jest całkiem niezły. Przy dobrych wiatrach można dostać się w przeciągu godziny.
- najpierw busem 200E (ok.21 min) do stacji końcowej (obok Tesco)
- następnie przesiąść się na metro M3 (wysiąść po 15 min na Ferenciek tere)
- wsiąść do busa linii 8 lub 112 (ok. 5-6 min jazdy), wysiąść na Meszaros utca
- i oczywiście ok 800 m na piechotkę

Dla wytrwałych: zamiast busów 8 lub 112 można zrobić sobie spacerek ok. 2 kilometrowy przez most Elżbiety.


Ten hostel skusił mnie swoją lokalizacją ze względu na wiele atrakcji.
Np. można podpłynąć tramwajem wodnym na wyspę Małgiorzaty i obejść ją "od tyłu" a wracając do miejsca noclegu odwiedzić Bema.
Pod samym nosem ma się Cytadelę, kościół skalny etc.

A przez dobry dojazd/dojście (Bozia nóżki dała) do Ferenciek tere można poruszać się już dowolnie tam gdzie chcemy Uśmiech I ceny są takie... hmmm studenckie Szeroki uśmiech


PS.W związku z powyższym muszę się przenocować w Wa-wie jedną noc... Poza akademikami coś taniego ktoś mógłby zaproponować? (osób sztuk dwie Język noc z 29 na 30.07) - z racji trochę małego spamu w Post Scriptum proszę o info na priv Uśmiech Z góry dziękuję.

PS2.Mam nadzieję, że nie zaśmieciłam nazbyt tematu :> Jak coś, to proszę o przeniesienie postu w odpowiednie miejsce.
Odpowiedz
#70
Szukam taniego noclegu dla 5-osobowej rodziny w centrum Budapesztu 05-08 sierpnia. Może ktoś poleci apartament do wynajęcia? http://www.noclegibudapeszt.pl.tl/Akcji-w-2011.htm - niestety jest zajęty w tym terminie Smutek
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 254 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,891 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,268 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Od dzisiaj więcej płacimy za taksówkę w Budapeszcie Waldek 0 519 06-03-2023, 11:58
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości