Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
Kodolanyi Janos University of Applied Sciences. Niestety mój koordynator nie ma bladego pojęcia odnośnie zakwaterowania. Muszę wszystko załatwiać na własną rękę. Wydaje mi się, że akademik będzie tańszy, przeszukiwałem kilka stron z ofertami wynajmu mieszkań i ceny są dosyć wysokie.
Odpowiedz
(09-06-2014, 19:05)july666 napisał(a): Kodolanyi Janos University of Applied Sciences. Niestety mój koordynator nie ma bladego pojęcia odnośnie zakwaterowania. Muszę wszystko załatwiać na własną rękę. Wydaje mi się, że akademik będzie tańszy, przeszukiwałem kilka stron z ofertami wynajmu mieszkań i ceny są dosyć wysokie.

Są niekoniecznie tańsze, zależy od uczelni. Niemniej nikt z mojego BME nie mieszka w akademiku (nikt nawet nie kombinował, bo nie ma powodu). W zależności od zasobności portfela możesz sobie wybrać mieszkanie zarówno za 160 EUR z opłatami, jak i za 300 EUR. Kwestia tylko jaki standard preferujesz.
Odpowiedz
Właśnie wróciłam z Węgier. Byłam między innymi w Budapeszcie i nocowałam w polecanym przez Was Kocsis Szálló. Hotel jest faktycznie bardzo tani - za trzy osoby zapłaciłam 7200. Może nie wygląda zbyt ekskluzywnie Uśmiech, ale jest w nim wszystko co potrzebne osobie zmęczonej całodziennym zwiedzaniem. Spaliśmy w czystej, dość obszernej czwórce. W pokoju była lodówka, toaleta, prysznic i zamykane na klucz szafki.
Dla nas bardzo ważny był parking, na którym mogliśmy zostawić samochód z rowerami. Powiedziano nam, że możemy zostawić rowery na parkingu lub wstawić do pokoju. Zostawiliśmy je na zewnątrz i wszystko było ok.
Dziękuję za polecenie tego hotelu.
Odpowiedz
Z racji tego, iż jestem nowa na forum jeszcze nie bardzo się w tym wszystkim odnajduję, więc z góry przepraszam jeśli powielam wątek, albo to nie ten dział Zdziwiony

W tym roku po raz pierwszy mam zamiar jechać z chłopakiem na Węgry, szczególnie interesuje nas Budapeszt. Jesteśmy studentami, więc szukamy możliwe jak najtańszego lokum. Wybrałam dwa obiekty polecane przez użytkowników forum: http://bazarhostel.com/, http://mathiashostel.com/. Do Mathiashostel napisałam dwa dni temu mail z pytaniem o cenę, ponieważ na stronie wyczytałam, że może się ona w poszczególne dni zmieniać, i do dziś nie otrzymałam odpowiedzi. Czy to normalne? Do Bazarhostel napisałam dziś. Dodam, że chcemy w Budapeszcie spędzić 7 nocy, w dniach od 14 do 12.07.
Odpowiedz
W jakim języku pisałaś?
Odpowiedz
Witam jestem tutaj nowa Uśmiech Jestem w trakcie planowania 3 dniowego pobytu w Budapeszcie, będzie to moja pierwsza przygoda z tym miastem (i krajem) Uśmiech Przejrzałam cały wątek i skłaniam się ku Kosics Szallo. Czy opinie na jego temat (sprzed 2 lat, roku), nadal są aktualne? W sensie, czy nadal jest jak było - brak luksusów za to atrakcyjna cena? Uśmiech Z góry dziękuję.
Odpowiedz
W tamtym roku jechałem na 3 dni i mój wybór padł na

GuestHouseBudapest
http://www.guesthousebudapest.com

Jechałem od pon do śro - a więc różnica w cenie nie była duża między Kocsis. Jest to mały domek wypoczynkowy - jak pamiętam to tylko 5 pokoi. Lokalizacja dobra - cicho i spokojnie. Pod względem komunikacyjnym również (zresztą jak w całym Budapeszcie). Skusiły nas zdjęcia - niestety w rzeczywistości jest trochę gorzej. Ściany już brudne. Ale wystrój dużo lepszy niż w Kocsis. Samochód można zostawić na podwórku. Właściciele to para starszych Węgrów, którzy nie znają ani jednego (sic!) słowa po angielsku Oczko Korespondencję mailową prowadzi ich córka, która nie mogła być wtedy nas przywitać (była na uczelni), ale z którą porozmawiałem telefonicznie. Tak więc kontakt z właścicielami - bardzo ciekawy. Ogólnie było dużo śmiechu ;D

W tym roku jechałem już na 6 dni i byłem w Kocsis:

Jeżeli jedziemy w weekend - to mają świetne pakiety i wtedy cenowo są nie do przebicia. Ja byłem od piątku do środy. Więc pakiecik + dodatkowe 2 noclegi. Jest parking z tyłu budynku - ale to miejsce jest lubiane przez gołębie, więc trzeba się przygotować na "obsranie" autka ;D Największe plusy: internet, lodówka, duży pokój. Największy minus: mikroskopijna umywalka - jest to najmniejsza umywalka jaką w życiu widziałem. Rozmiary chyba 20cmx10cm! I kilka słów nt recepcji: Pracuje tam dosyć dużo ludzi. Wszyscy mówią po angielsku (da się dogadać), jedna dziewczyna mówi z dziwnym węgierskim akcentem (zaczęła do nas mówić i nic nie zrozumieliśmy ;D Kiedy odpowiedziałem, że nie mówimy po węgiersku, ona odpowiedziała że to był angielski xD). Dostajemy dwa pęki (sic!) kluczy. Razem chyba z 20 sztuk! Każda część szafki otwierana jest innym kluczem - czy ja wiem, czy to jest dobre rozwiązanie? Po 2gim dniu, dorwała nas babka z recepcji czemu nie oddajemy kluczy? Z reguły cały czas trzymamy klucz dla siebie (klucz na czas pobytu jest mój) - tak miałem we wszysktich miejscach noclegowych, nie tylko w Polsce. W Kocsis jest jakaś dzika presja, żeby ten klucz zawsze jak się wychodzi oddawać. Koniec końców, gdyby nie mikroskopijna umywalka byłoby za tą cenę super.
Odpowiedz
Jusciak - moja opinia o Kocsis jest z początku czerwca, więc całkiem świeża.
Jeżeli szukasz taniego noclegu bez luksusów, to Kocsis jest w porządku.
Do tego dojście do stacji metra zajmuje raptem 5-7 minut.
Odpowiedz
Co do noclegu w Budapeszcie to zobaczcie jeszcze tu http://www.uwielbiambudapeszt.com/ wszystkie mieszkania wynajmuje młody Węgier o imieniu Marton. najwiekszym plusem jest to że mówi po polsku. pokoje może nie najtańsze ale w centrum miasta,czyste i wyposażone we wszystko co trzeba. Ja osobiście nocowałem w Astoria Residence ale jeszcze w 2009r. A na ulicy Akacfa jest pietrowy automatyczny parking strzeżony.
Odpowiedz
Dziękuję bardzo! wszyscy zachwalają ten Kocsis, to chyba się skuszę. Zamierzam i tak cały dzień spędzać poza hotelem a moje studenckie środki są ograniczone więc ta opcja wydaje się dla mnie optymalna Oczko I jeszcze chciałam zapytać

1. czy dużo wcześniej trzeba rezerwować nocleg? Czy wystarczy raptem tydzień, parę dni przed? Bo nie wiem jeszcze dokładnie kiedy się wybieram.
2. I czy płaci się na miejscu?

Z góry dzięki.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 273 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 284 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 555,481 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,789 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 308 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości