Noclegi nad Balatonem
#81
Witam, orientuje się ktoś jak wyglądają pola namiotowe nad Balatonem najbardziej interesuje mnie okolica Siofok / Zamardi tzn. czy poza prysznicami jest dostępna jakaś kuchnia z lodówką ?
Odpowiedz
#82
(17-07-2013, 10:53)darek04 napisał(a): Witam, orientuje się ktoś jak wyglądają pola namiotowe nad Balatonem najbardziej interesuje mnie okolica Siofok / Zamardi tzn. czy poza prysznicami jest dostępna jakaś kuchnia z lodówką ?

Ogolnie pola namiotowe sa bardzo dobrze wyposazone ,a wiec nie bedziesz mial z tym problemu ,w zamardi jest calkiem przyjemne choc blisko ulicy ,ale mysle ze to nie problem.pzdr
Odpowiedz
#83
(15-07-2013, 11:18)ZaroNew napisał(a): Witam. Jadę pierwszy raz na Węgry nad Balaton (Siofok) ze swoimi znajomymi. Jest nas łącznie 3 osoby. Poszukujemy noclegu dla trzech osób od 2-3 sierpnia(na tydzień). Chcieliśmy zmieścić się w cenie 50 zł za noc od osoby. Nie wiem czy jest to możliwe. Jest ktoś może w stanie pomóc?

Witaj,

Właśnie wróciłem z Balatonu i z mojego doświadczenia powiem Wam, że w Siofoku jest bardzo, bardzo drogo!

Tańszy nocleg znalazłem w zachodniej części Balatonu, w miejscowości VONYARCVASHEGY, Kossuth Lajos u.34-36. email: hotel.terezia M A Ł P A gmail.com.

Nas noc kosztowała 42zł/osobę (czyli około 2745 Forintów). Szału nie ma, ale jest wszystko co powinno byc.
Generalnie bardzo fajna, zadbana plaża. Częste wizyty ichniejszej policji, bary, elegancko przycięta trawka, zjeżdżalnie.

Dobra baza do wypadu do Keszthely i Heviz i wielu pobliskich winnic.

Oprócz noclegu, ceny podobne do tych w Polsce.
Słonecznie, ciepło, miło. Węgry zaskoczyły mnie. Polecam.
Mi Siofok nie przypadł do gustu.
Dodam, że warto pojechac do Hajduszoboszlo, na pewno taniej!

Pozdrawiam,
Joy
Odpowiedz
#84
(09-07-2013, 23:05)norekdt napisał(a): Witam,
kilka dni temu udało mi się ogarnąć urlop i od tego czasu poszukuję noclegu dla trzech dorosłych osób nad Balatonem w jakiejś cichej i spokojnej miejscowości. Niestety do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na kilka maili z zapytaniem o wolne noclegi. Może ktoś z forumowiczów ma namiary na nocleg dla 3 osób. Interesuje mnie domek lub apartament z jednym pokojem dla pary i np. sofą lub łóżkiem w aneksie kuchennym, salonie. Chcemy trochę zejść z kosztów, więc zależy nam na miejscu do gotowania/grillowania.
Z góry dziękuje za jakąkolwiek wiadomość, pozdrawiam.

Sprawdź w Street Google:

Hotel TEREZIA, miejscowośc: VONYARCVASHEGY, Kossuth Lajos u.34-36. E-mail: hotel.terezia MALPA gmail.com

Plaża ładnie utrzymana. Bardzo fajne zejście do jeziora. Nie musisz barowac się z chwastami i kamieniami. Eleganckie dno balatonu.
Ja kilka dni temu płaciłem za noc 42zł za osobę (2745 Forint)
Może to nie Marriott, ale masz sofę, łóżko, szafę, TV, WIFI, balkon, stół do pingponga, parking free, lodówkę, microfalę.
Jest to zachodni Balaton k/ Heviz i Kesztehly.

W Siofoku, Tihany, Balatonfured ceny z kosmosu. Nie polecam.
Odpowiedz
#85
Dzięki Joy za przydatne informacje, wybieram się właśnie w te rejony Balatonu w sierpniu. Mam jeszcze pytanie czy do plaży było daleko i czy była płatna? I czy polecasz jakieś fajne miejsca w rejonie, co warto zobaczyć? Pozdrawiam
Odpowiedz
#86
(20-07-2013, 17:01)karolllina napisał(a): Dzięki Joy za przydatne informacje, wybieram się właśnie w te rejony Balatonu w sierpniu. Mam jeszcze pytanie czy do plaży było daleko i czy była płatna? I czy polecasz jakieś fajne miejsca w rejonie, co warto zobaczyć? Pozdrawiam

dot. http://vonyarcvashegy.hu/strand - tu znajdziesz zdięcia plaży.

Do plaży jest około 1km i wejście jest płatne. Nie pamiętam ile, ale warto zapłacic za takie warunki. Fajnie, że parking jest za darmo. Ja jeździłem autem, ponieważ z buta trochę daleko, choc wiele osób chodziło na pieszo. Dodam, że koło mojego miejsca noclegu był market COOP, więc ze śniadaniem i kolacją nie było najmniejszego problemu.

Co do atrakcji w regionie, tak jak wcześniej wspomniałem, warto odwiedzic Kesztehly, które oddalone jest około 6km. Tam warto zwiedzic niewielki port, centrum i pałac).

Na pewno warto jechac, na cały dzień, do HEVIZ.

adres:
8380 Hévíz
Dr. Schulhof Vilmos sétány 1., Magyarország
+36 83 501 700
spaheviz.hu ‎.

Tam jest jezioro termalne największe w Europie. Temperatura wody 32 stopnie.
Polecam zabrac ze sobą dmuchane koło, lub dętkę, ponieważ jezioro posiada głębokośc od 1,5 do 38m. Nie jest to wioską, ponieważ większośc dorosłych osób, korzysta z tego typu udogodnień.

Pomimo tego, że pływanie nie jest mi obce, ciężko utrzymac się na powierzchni przez kilka godzin. Mając koło, rozkoszujesz się ciepłem wody i widokami.
Dodam, że wiele osób korzysta z różnego rodzaju kółek i "makaronów", które można kupic przy parkingu.
Duży parking znajduje się od strony głównej drogi (nie od strony miasta).
W samym mieście uważaj na 1m słupki, w których umieszczone są fotoradary.

Będąc w Heviz polecam Ci skręci w górę, gdzie znajdują się przepiękne winnice, gdzie oprócz dobrego wina, można zjeśc objad, czy kolację.
Jeśli masz GPS-a sprawdź pobliskie winnice. Mnie zaprowadził bezbłędnie.

Generalnie winnic jest tam cała masa i gdziekolwiek w rejonie wjedziesz pod górkę znajdziesz coś, gdzie warto się zatrzymac.

Prawie zawsze w miejscu noclegu dostępne jest WIFi, więc warto miec kompa, aby sprawdzic co ciekwago w regionie.

W wielu miejscach można płacic kartą (dobry kurs).
Odpowiedz
#87
Ja również polecam wypoczynek w Heviz. Pobyt na 3h dla 1 osoby kosztuje 2500 forintów, ale warto! Wyszłam z tamtąd bardzo zrelaksowana i szczęśliwa.( foto w mojej relacji, w odpowiednim temacie).
Odpowiedz
#88
Witam. Przeglądałam różne strony z noclegami nad Balatonem, ale niestety prawie wszystkie oferty odpadają z tej przyczyny, że chciałabym zabrać ze sobą psa. Czy ktoś z forumowiczów może mi polecić domek/apartament rodzinny dla 6-7 osób dorosłych i psa jamnika? Byłabym bardzo wdzięczna.Uśmiech Pozdrawiam
Odpowiedz
#89
Tani nocleg nad Balatonem
Jeżeli ktoś chciałby tanio przenocować nad Balatonem polecam winnicę mojego kuzyna w Szentbékkálla. Jest tam zimna woda i toaleta. Nocleg w swoim samochodzie lub w swoim namiocie. Tomek Pomykała +36309517852

Proszę dzwonić bo kuzyn nie odpowiada na sms-y
Odpowiedz
#90
Witam
Wybieram się jutro z żoną nad balaton w okolice Siofok, tylko nie mamy zarezerwowanej kwatery, wysłaliśmy kilkadziesiąt maili z zapytaniem o nocleg z różnych ogłoszeń i albo nie dostaliśmy odpowiedzi, albo informacje że wszystko zajęte, trochę obawiamy się jechać w ciemno, co o tym sądzicie, da się coś znaleźć na miejscu? Problemem może być to, że możemy tam być tylko od czwartku do niedzieli.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,592 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,655 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości