Noclegi nad Balatonem
#11
Witam

Jak pisałem w temacie
http://forum.wegierskie.com/Balaton-Kesz...ym-rowerem

Wybieramy się z rowerami nad Balaton, konkretnie padło do Keszthely
Może macie sprawdzony noclego w tamtych rejonach, bez zbednych luksusów (poza internetem Uśmiech), wystarczy łóżko, łazienka i bezpieczne miejsce na rower.
Dużym plusem możliwość dogadania się choćby po angielsku.
Odpowiedz
#12
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów Uśmiech
Czy ktokolwiek jest w stanie udzielić mi jakichś informacji na temat campingu Aranypart i samego miasta Siofok? Wybieram się tam z chłopakiem (mamy po 23 lata) na początku sierpnia i jesteśmy ciekawi czy warto, ponieważ ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie na jego temat w internecieUśmiech i odwieczny problem - czy można porozumieć się tam po angielsku? Niestety język węgierski mnie przerasta Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#13
Odnośnie języka: na pewno dacie radę. Tysiące turystów przewija się tam, także w podstawowym zakresie każdy, kto prowadzi jakiś biznes pod turystów musi się posługiwać językami obcymi. Jeśli chodzi o osoby starsze to jest to głównie niemiecki, z młodszymi zaś można się już dogadać po angielsku. A co do samego kempingu, to poszukam informacji, jak będę miał więcej czasu, bo teraz tak z doskoku jestem przy komputerze Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#14
(19-07-2012, 13:38)k_8 napisał(a): Witam serdecznie wszystkich forumowiczów Uśmiech
Czy ktokolwiek jest w stanie udzielić mi jakichś informacji na temat campingu Aranypart i samego miasta Siofok? (...)

Korzystałem z tego kempingu kilka lat temu. Baardzo duży kemping, dobrze wyposażony. Obsługa bez problemów używała angielskiego.
Strona kempingu złoty brzeg po polsku:
http://www.balatontourist.hu/index.php?W...8a3f49&lng=

Miłego pobytu
Odpowiedz
#15
Dziękuję za informacje Uśmiech jeszcze jedno mnie zastanawia - jak wygląda dojazd komunikacją publiczną do centrum Siofok? Czy kursują tam jakieś autobusy, pociąg itp? Gdzie można kupić bilety? Jakieś kursy nocne? Uśmiech
Odpowiedz
#16
Tutaj jest rozkład autobusów w Siófoku.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
Jeździ komunikacja lokalna. Tutaj masz rozkład jazdy autobusu przejeżdżającego blisko kempingu.

[Obrazek: 2rwt6e1.jpg]

Więcej info o mieście, również po angielsku: www.siofok-city.com
Odpowiedz
#18
Czołem!

Podrzucajcie, proszę, namiary na kwatery, w których mieliście okazję nocować. Mile widziany krótki opis, cena i Wasze prywatne spostrzeżenia.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#19
Ja nocowałam w Zánka w tym domu.
Dla nieznających angielskiego potłumaczę trochę ze strony.
Cena za osobę od 10 euro, ale można też wynająć cały domek nawet za 50 euro za noc przy dłuższym pobycie. Z pytaniami można pisać (także po polsku) na ten adres: reservation@budapesting.com w temacie wpisując BALATON. W pobliżu jest malutki przystanek kolejowy, można też poprosić o udostepnienie rowerów, więc niekoniecznie trzeba się poruszać samochodem. Niedaleko domku jest fajne, zadbane centrum rekreacyjne z plażą.

Ze swojej strony dodam jeszcze, że jest to zwykły domek letniskowy, bez luksusów, klimat trochę taki, jakby się pojechało do rodziny na wieś, piękna, cicha okolica. Właściciele mieszkają w Budapeszcie, więc ma się sporo swobody.
Odpowiedz
#20
Witam.
Właśnie wróciłem z urlopu nad Balatonem. Przez ostatnie 2 tygodnie zamieszkiwałem ten domek
Cena ok 40 zł za dobę od osoby, było nas 4 i cały koszt to 2226 zł za 15 dni. Do tego trzeba doliczyć opłatę klimatyczna 1,5 euro od osoby dorosłej. Nasza była część z lewej strony. Opis ze strony odpowiada temu co jest w rzeczywistości.
W okolicy w większości domki letniskowe. Ogólnie wyjazd udany Uśmiech Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,587 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,095 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości