Noclegi nad Balatonem
#41
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum :-)
W zeszłym roku spełniłem swoje marzenie i spędziłem urlop w Czarnogórze. W tym roku niestety budżet będzie ograniczony, jednak wcale nie mam zamiaru rezygnować ze spełnienia kolejnego - odwiedzenia Budapesztu. Dlaczego ten temat?
Chciałbym spędzić w Budapeszcie dwie noce wraz z partnerką i bratem wraz z jego towarzyszką ( w sumie: cztery osoby 21-24 l.) następnie jechać nad płn.(powiedzmy Siófok wraz z okolicą, nie chcemy trzaskać kilometrów. Chyba, że polecicie coś godnego uwagi) Balaton na 4-5 nocy.

I w związku z tym mam kilka pytań, do rzeczy:
1. Jaki będzie koszt dwóch pokojów z łazienką w Budapeszcie? Żadnych wysokich standardów nie oczekujemy.
2. Jaki będzie koszt dwóch pokojów z łazienką nad płn. Balatonem? Temperatura wody jest równo rozłożona w całym jeziorze (pytam, bo jednak jak na jezioro jest dość pokaźnych rozmiarów Oczko )?
3. Jakie miejscowości polecicie? Przyp. że jesteśmy dość młodymi ludźmi Oczko

Póki co to tyle, z nadzieją i wdzięcznością czekam na podpowiedzi, z góry dziękując przy tym Uśmiech
Odpowiedz
#42
Edytować poprzedniego postu już niestety nie mogę. Poprawka: chodzi mi o część południową.
Odpowiedz
#43
No cześć! Uśmiech

Jeżeli chodzi o trzaskanie kilometrów, to nie ma się czego obawiać. Węgry nie są dużym krajem. Ale do rzeczy...

(06-03-2013, 18:55)Castellano89 napisał(a): 1. Jaki będzie koszt dwóch pokojów z łazienką w Budapeszcie? Żadnych wysokich standardów nie oczekujemy.

Zapoznaj się z tym wątkiem. Siedemnaście stron przegadaliśmy na ten temat Oczko

(06-03-2013, 18:55)Castellano89 napisał(a): 2. Jaki będzie koszt dwóch pokojów z łazienką nad płn. Balatonem? Temperatura wody jest równo rozłożona w całym jeziorze (pytam, bo jednak jak na jezioro jest dość pokaźnych rozmiarów Oczko )?

Południowa cześć jeziora jest znacznie płytsza, niż północna. Wnioskuję z tego, że woda nagrzewa się tam szybciej. Ale porównania nie mam, bo nad północnym brzegiem nigdy nie byłem. Może ktoś podpowie? Uśmiech

Aktualna temperatura wody w Balatonie do sprawdzenia tutaj.

(06-03-2013, 18:55)Castellano89 napisał(a): 3. Jakie miejscowości polecicie? Przyp. że jesteśmy dość młodymi ludźmi Oczko

Myślę, że Siófok będzie najlepszym wyborem. Ewentualnie zastanówcie się nad Zamárdi. Tam też się trochę dzieje Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#44
No właśnie Siófok wpadł mi w oko. A na noclegi w tej miejscowości macie konkretny namiar? 4-5 nocy lipiec/sierpień
Odpowiedz
#45
Niestety ja nigdy tam nie nocowałem, więc nic konkretnego nie wskażę. Ale myślę, że Kasia na pewno zna jakąś dobrą miejscówkę. Ewentualnie zajrzyj tutaj. Ceny zaczynają się już od 50 zł za osobę w przypadku pokoju czteroosobowego.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#46
Z racji tego że Helka Tours ma na razie dużo pracy i nie zagląda na forum, wkleję tu swoje zapytanie z innego wątku. Od kilku dni czytam forum, zwłaszcza wątki dotyczące Balatonu. Co rok jeździłem z żoną nad Bałtyk ale w tym roku chcieliśmy zobaczyc Balaton. Polecacie mnóstwo ciekawych kepmingów i kwater. Postanowiłem jednak poprosić o jakąś radę gdyż szukamy z żoną i naszym 2 letnim synkiem jakiegoś kempingu oferującego jakieś domki w rozsądniej cenie. W simie to nie wiem co było by lepsze, jadąc na Węgry pierwszy raz z 2 letnim dzieckiem, czy kwatera prywatna czy kemping. Mamy ewentualną możliwość wypożyczyć przyczepę ale jeśli to nie będzie konieczne to wolelibyśmy jakieś domki kempingowe. Oczywiście dobrze by było żeby ceny nie były dużo wyższe niż nad naszym Bałtykiem...

Pozdrawiam.
Piotr
Odpowiedz
#47
To nie jest do końca prawda. Znaczy, to że nie zagląda - zobacz.
Odpowiedz
#48
WOW... ale się porobiło :-) przepraszam w takim razie za zamieszanie :-)
Odpowiedz
#49
Witam serdecznie i proszę o pomoc.
wybieramy sie rodziną w tym roku nad Balaton. 2 dorosłych + dziecko 15lat + dziecko 7lat.
Szukamy spokojnej cichej kwatery blisko jeziora z placem zabaw i ewentualnie atrakcjami dla 7latka. Planujemy podróż w połowie lipca lub po 04.08.13.
Proszę również o podpowiedz co mozna zwiedzić w okolicy.

pozdrawiam
Odpowiedz
#50
Witam!
A może spodoba się Wam nasz dom? Jesteśmy na skraju miejscowości, 250 metrów od małej darmowej plaży. Wprawdzie nie ma na niej specjalnych atrakcji, ale jej kameralność bardzo się Polakom podoba. Większe plaże są w okolicznych miejscowościach 2-2,5 km od nas.
Placu zabaw nie mamy, ale posesja jest bardzo duża i dzieciaki świetnie się tu znajdują, pomaga w tym moja ośmioletnia wnuczka, która jest bardzo kontaktowa i pełna energii w wymyślaniu zabaw.
A w okolicy jest tyle atrakcji, że czasem czasu brakuje na wszystko. Jesteśmy w pół drogi pomiędzy Tihany - słynnym półwyspem pochodzenia wulkanicznego z opactwem Benedyktynów i ciekawymi tworami geologicznymi, a Keszthely, największym miastem nad Balatonem z centrum o niepowtarzalnej atmosferze, pięknym pałacem Festeticsów i nastrojowymi kawiarniami. Odległość w obie strony 30 km. A pomiędzy nimi niezliczone atrakce, Badacsony z największą góra-świadkiem i piwniczkami winnymi, śliczne miasteczko Tapolca z jaskinią wodną i romantycznym jeziorkiem, Szigliget z pięknie odbudowanymi ruinami zamku nad samym brzegiem Balatonu, Salföld, tradycyjny majątek ze zwierzętami autochtonicznymi. Z domu 10 minut piechotką do arboretum Folly, a po drodze piękna panorama na Balaton.
Ze swojej strony mogę trochę poopowiadać, bo jestem również pilotem wycieczek.
Trochę wiadomości jest na naszej stronie: http://polski.zolkofogado.biz/.

Pozdrawiam, Dorota
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,589 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,096 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,655 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości