Nyirbator
#31
eplus TY to jesteś nie zastąpiony dziękuję Ci za ten opis pewnie wybiorę sie tam na weekend zobaczyć i przeżyć to na własnej skórze mam nadzieje ze nie trafie na burzę podczas której drzewo spadnie mi na namiot Oczko Pozdrowienia dla Ciebie
Odpowiedz
#32
Potwierdzam to co napisał Eplus (stacjonowaliśmy obok siebie więc perspektywa widzenia była bardzo podobna Uśmiech ) Dodam, że zjeżdżalnie dostępne są od 120 cm jak się okazało do ramienia, dlatego mój syn który ma 122 cm (w całości), postanowił nauczyć się węgierskiego żeby w przyszłym roku powiedzieć obsłudze co o nich myśli, że nie wpuścili go na zjeżdżalnie Uśmiech Kemping dobry dla rodzin z dziećmi, wszystko blisko i w zasięgu wzroku, jest też plac zabaw (wstawiłbym zdjęcie ale nie doszedłem jeszcze jak to zrobić).
Odpowiedz
#33
Moi zjeżdżali, więc chyba od 120 w górę? Do przyszłego roku urośnie. Oczko
Odpowiedz
#34
Możecie podpowiedzieć co zwiedzić w okolicy?
Jeździmy za każdym razem w inne miejsce i robimy gwiaździste wypady w okolice Uśmiech
Odpowiedz
#35
W moim przypadku z dziećmi 7 i 5 lat zwiedzanie natrafia na stanowczy opór materii Uśmiech W kręgu zainteresowań są wyłącznie baseny, place zabaw i namioty sąsiadów w których są inne dzieci Uśmiech Z placów zabaw mogę polecić ten przy sklepie Penny blisko centrum Nyirebator. W naszym przypadku było to kilka dni leniuchowania.
Odpowiedz
#36
(06-08-2013, 22:12)wojti76 napisał(a): eplus TY to jesteś nie zastąpiony dziękuję Ci za ten opis pewnie wybiorę sie tam na weekend zobaczyć i przeżyć to na własnej skórze mam nadzieje ze nie trafie na burzę podczas której drzewo spadnie mi na namiot Oczko Pozdrowienia dla Ciebie

I ja dołączam się do podziękowań. Super robota! Takich materiałów (własnych zdjęć z opisami atrakcji) chyba najbardziej brakuje na forum.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#37
Dzięki za miłe słowa.
wstawiam jeszcze (w zastępstwie) Szeroki uśmiech zdjęcie placu zabaw kempingu (w tle d0mki do wynajęcia):

[Obrazek: d338a42322330669.jpg]

W miasteczku warto przejść 300-metrowy deptak ze scenami historycznymi i legendarnymi:

[Obrazek: 37969017ef492051.jpg]

Jak kolega Sztasek już pisał, miasto ma bogatą historię i do zwiedzania jest wiele, wstawiam zdjęcie z panoptikum (adres - Var utca). Realistyczne figury woskowe historycznych postaci powinny zainteresować nawet dzieci. Niestety opisy tylko po węgiersku, więc warto wcześniej zorientować się, kto jest kto. Np. zboczona księżna Elżbieta Bathory, która porywała i torturowała młode dziewczęta.

[Obrazek: 93cc6db2c7c1c4bf.jpg]

Muzeum Stefana Batorego zostawiliśmy sobie na następny raz (adres Mihaly Karoly utca, albo Karoly Mihaly). Niedaleko miasteczka przebiega autostrada, ale jest ona dogodna dla jadących z centrum kraju. Trasa od S-ujhely jest dość marna, między Sarospatakiem a Cigand oraz Kisvardą a Nyirbator asfalt jest nierówny, ograniczenia do 60 - te 100 kilometrów jedzie się prawie 2 godziny.
Odpowiedz
#38
Proszę o kontakt kolegów z Krosna , którzy byli na kempingu w Nyirbator - mój tel.600982431
Odpowiedz
#39
Uwaga, uwaga! Ma kempingu Sarkany są jeszcze wolne miejsca namiotowe na długi weekend! OczkoOczkoOczkoOczko

[Obrazek: 986a76c537a2628c.jpg]

Zdecydowanie lepsza jest droga S-ujhely-Tokaj-Ny-haza-Nagykallo-Nyirbator, tylko 7km dłuższa. PiwoPiwo
Odpowiedz
#40
A jak wygląda sytuacja z miejscami dla przyczep kempingowych?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości