Nyirbator
(04-06-2020, 20:03)eplus napisał(a): Sárkány Wellness és Gyógyfürdő Nyírbátor udostępnia informacje na temat COVID-19.

... 16 czerwca Sejm zagłosuje ... specjalny porządek prawny może zakończyć się 20 czerwca, ...
Jasne jak słońce, tłumaczenie poprawne  Uśmiech
- 25 maja na posiedzeniu Rządu, gabinet przedłożył Parlamentowi projekt ustawy, według której po jej przyjęciu przez posłów, może być odwołaną sytuacja wywołana epidemią koronawirusa i prawnie zakończy się stan wyjątkowy.
- Wczoraj, 3 czerwca, w Parlamencie odbyła się dyskusja na ten temat. Kolejny etap, to jej przegłosowanie.
- Głosowanie ma odbyć się 16 czerwca, potrzeba 2/3 głosów do jej zatwierdzenia. 
Jak ustawę przegłosują, to stan wyjątkowy będzie zniesiony 20 czerwca.  Uśmiech
Odpowiedz
(04-06-2020, 20:03)eplus napisał(a): ......
Węgry z powodzeniem i z powodzeniem broniły podczas pierwszego etapu epidemii
16 czerwca Sejm zagłosuje nad zakończeniem nagłych wypadków, specjalny porządek prawny może zakończyć się 20 czerwca, więc kąpiele, kino, kiny mogą otworzyć - powiedział pułkownik policji. Ale funkcjonowanie systemu instytucji zdrowia jest dostosowane do sytuacji epidemii i plemię operacyjne pozostanie. Strefa czasowa zakupów pozostanie dla osób starszych.
......Tłumaczenie trochę dziwne Zdziwiony Zdziwiony Zdziwiony

Może niezbyt gramatyczne, ale raczej zrozumiałe. Oczko
Węgry z powodzeniem przeszły/opanowały pierwszy etap epidemii, i 16 czerwca Węgierski Parlament zagłosuje nad zniesieniem restrykcji związanych z Covid (zapewne chodzi o stan wyjątkowy na Węgrzech) z dniem 20 czerwca, więc kina, baseny itd mogą już być otwarte. Niemniej jednak służba zdrowia nadal pozostaje w "reżimie" epidemii. Zapewne chodzi o procedury epidemiologiczne przy wizycie w szpitalu/przychodni, oraz ograniczenia w "przestrzeni publicznej" jak u nas. Seniorzy nadal mają w sklepach swoje godziny na zakupy.
Odpowiedz
Sárkány Wellness és Gyógyfürdő Nyírbátor
53 min ·
Ma elkezdtük a gyógyfürdő és uszoda medencéinek feltöltését. Várhatóan jövő hét szerdán, 2020. június 24-én reggel megnyitjuk a gyógyfürdő bejáratát is. A wellness részleg szintén megnyílik, szigorúbb szabályok betartatása mellett. Természetesen addig is várja Önöket strandunk, kültéri gyógymedencével (termál), élménymedencével, gyermekmedencével és úszómedencével. Pihenjenek, és élvezzék a nyarat! Bájbáj kovid-19. Uśmiech

Dzisiaj rozpoczęliśmy wrzucanie basenów spa i basenu. Oczekuje się, że w środę 2020 w przyszłym tygodniu otworzymy wejście do spa. 24 r. Dział odnowy biologicznej będzie również otwarty, stosując się do bardziej rygorystycznych zasad. W międzyczasie czeka na Was nasza plaża z odkrytym basenem leczniczym (termalnym), basenem dla dzieci i basenem. Relaks i ciesz się latem! Uroczy urok-19. Uśmiech

· Ukryj oryginalny tekst ·
Oceń to tłumaczenie
Odpowiedz
Czy jest ktoś na kempingu lub na basenach. Jak wygląda sytuacja w zaludnieni .
Odpowiedz
No ja dziś jestem - miałem być w Sarospataku, ale wszystkie d0mki mają zajęte, co źle wróżyło. Więc - na basenach w piątek było spokojne, w części zamkniętej było jednocześnie np. 5 czy 8 osób. Na basenach otwartych oczywiście więcej, ale nie ma problemu utrzymać dystans 2 metrów, jeśli tylko się chce. Później wrzucę zdjęcia. Jesteśmy w Termalapartman i tu jest wesele, internet przeciążony. Na kempingu nawet nie próbowałem rezerwować, ciekawy byłem, jakie obłożenie, ale nie aż tak, żeby łazić pół kilometra. Może jutro podjadę pod bramę i rzucę okiem.
Odpowiedz
Czyli baseny wewnętrzne działają?
Odpowiedz
Dziękuję za informacje. Zobacz jeśli możesz, jakie jest obłożenie na kempingu. W ubiegłym roku byłem tam pod namiotem i było luksus. Na weekend zapewne najechało się ludzi , mnie by bardziej interesowało obłożenie kempingu w powszednie dni czyli poniedziałek wtorek . Czy przy wejściu na baseny trzeba ponosić dodatkowe koszty prócz biletu. Ktoś mi mówił o wykupieniu jakiegoś ubezpieczenia w razie koronawirusa. I zapytam się jeszcze jak z komarami .
Odpowiedz
Sarkany kemping dziala normalnie, d0mki generalnie zajete, znajoma recepcjonistka cos by znalazla. Stoi 1-2 namioty, kamperow nie widac. Pod dachem wszystkie baseny czynne, tylko babelki i dysze chyba wylaczone. Na zewnatrz jacuzzi i ten zdrowotny daleko pod topolami puste, reszta czynna ze zjezdzalniami wlacznie. O zadnym podatku czy ubezp od covida nie slyszalem, taksy klim nie licza.
Odpowiedz
Komary w normie, offa warto miec.
Odpowiedz
Eplus wielkie dzięki ?. Życzę Ci miłego i spokojnego wypoczynku .
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości