Odnośnie studiów na kierunku turystyka i rekreacja
#1
Witam. Ogólnie bardzo interesuję się poznawaniem nowych krajów, miast itd. To moja pasja. Bardzo lubię również poznawać historię. Tylko, że matematyka mi idzie KOSZMARNIE, MEGA KOSZMARNIE, a z języków obcych też jestem słaby. Czy idzie się wyuczyć języka obcego, angielskiego? Bo uczę się i jakoś nie mogę się nauczyć Smutek Druga sprawa, jak wygląda poziom angielskiego na Turystyce i Rekreacji, wie ktoś może? Czy każdy jest w stanie się nauczyć? Bo nie ukrywam, ciągnie mnie na taki kierunek, ale niestety mówię, języków obcych nie znam (wydaję mi się, że nie mam predyspozycji - zapominam słówek itd., po prostu to czuję) i to jest moja bolączka. Bo z historii i wosu jestem dosyć dobry. Daloby rade te jezyki nadrobic? Czy jesli praktycznie ich nie umiem i pchanie sie na uczelnie, to juz bedzie na poczatku porazka ze mna? Moze mi ktos wytlumaczyc? Bardzo fajny kierunek, ale przez te jezyki sie obawiam Smutek no i matme jesli tam jest, moglby ktos doradzic? Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Wiesz, wiele zależy tak na prawdę od tego, czy ten kierunek jest dla Ciebie czysto hobbystyczny, czy masz zamiar pracować w tym zawodzie. Jeśli chcesz pracować w turystyce (nawet w Polsce) bez znajomości co najmniej jednego języka obcego, to może nie być łatwo. Jeśli taktujesz ten kierunek czysto hobbystycznie, to raczej dasz sobie radę (nie znam nikogo z takiego kierunku, ale filologia to to nie jest).
A jak się uczysz języka? Znam osoby, które w szkole miały problem, a jak zaczęły rozmawiać, korespondować w danym języku, wyjechały i miały kontakt na co dzień z językiem, złapały bez problemu. Z resztą sam jestem trochę tego przykładem. Jak miałem siąść do tabelki ze słówkami, odmianą itd to byłem chory. Ja potrzebowałem rozmawiać, ćwiczyć używanie języka. W ten sposób nauczyłem się niemieckiego, angielskiego i odrobinę włoskiego.
Odpowiedz
#3
I proszę jeszcze zaznajomić się z programem studiów, mam nadzieję nie należysz do dużej ale niestety głupiutkiej grupy ludzi, którzy myślą że kierunek "TiR" to wieczne wędrówki i wyjazdy zagraniczne i zwiedzanie i w ogóle luz bluz Uśmiech To też prawo turystyczne, organizacja turystyki przyjazdowej itp itd., bardzo szeroka tematyka, która przygotowuje do pracy pilota/rezydenta/pracownika biura podróży/organizatora turystyki itp. Turystyka to nie tylko wyjazdy, to też hotele, restauracje, muzea, atrakcje turystyczne itp...
Ale tak jak kolega powiedział wcześniej, bez języka ciężko.
Odpowiedz
#4
W tym roku zdaję maturę. Rodzice mi nie pozwalają iść na turystykę, bo mówią że nic z tego nie będę miał... A skończę historię, to przynajmniej będę miał uprawnienia nauczycielskie. Jak sądzicie- co sądzicie o takim myku - studiować historię, a zrobić kurs pilota wycieczek? Przecież nie trzeba do tego studiów... A wydaję mi się, że historyczne są bardziej wymagające i rozwinęłyby mnie bardziej intelektualnie
Odpowiedz
#5
(22-11-2014, 10:13)grzesiuu napisał(a): W tym roku zdaję maturę. ... co sądzicie o takim myku - studiować historię, a zrobić kurs pilota wycieczek?

Szeroki uśmiech od 1 stycznia 2014 został zniesiony obowiązek zdawania egzaminu państwowego na pilota wycieczek ... Wyspa
Odpowiedz
#6
Jednak wybiorę chyba jednak historię, tylko kwestia czy UJ czy URz Uśmiech Studiuje ktoś z Was tutaj może ten kierunek? Myślę, że to lepszy wybór niż turystyka. Zrobię specjalizację nauczycielską, a żeby być pilotem to nie trzeba do tego żadnego studiowania Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o zamówienie płyt DVD na vatera.hu nonamez0 0 592 17-02-2023, 9:46
Ostatni post: nonamez0
  Rośnie płaca minimalna i gwarantowana płaca minimalna na Węgrzech w 2023 roku. Waldek 0 437 15-12-2022, 23:49
Ostatni post: Waldek
  Rośnie liczba dyplomatów rosyjskich na Węgrzech Waldek 4 838 10-12-2022, 16:20
Ostatni post: Slavekk
  Kolejna fabryka akumulatorów na Węgrzech Waldek 1 925 04-11-2022, 10:28
Ostatni post: eplus
  Milion forintów dziennie na wyżywienie Waldek 2 503 27-10-2022, 11:18
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości