OrangeWays [Kraków - Budapeszt]
#41
nie no... to chyba akurat jak najbardziej w porządku zachowanie z ich strony. Moim zdaniem plus się należy za szybkie i skuteczne rozwiązanie twojego problemu.

daj później znać, jak przebiegała sama podróż Uśmiech
Odpowiedz
#42
Tak trochę oftopując - bo zanim zarezerwowałem noclegi(od soboty), nie sprawdziłem że oprócz pociągu, który znając życie jest drogi w cholerę, to nie da się dojechać ani tym OrangeWays ani Eurolinesem.Jeden chyba nawet jedzie ale jesteś tam na noc więc strata dnia i praktycznie jednego noclegu.

Tak więc pokombinowałem i plan jest taki.
Piątek
10.30 Kraków - Katowice(polskibus)
13.10 - 18.50 Katowice - Bratysława(polski bus)

Akurat hotel w którym już kiedyś się zatrzymywaliśmy jest na sąsiedniej ulicy więc już tak koło 20 będzie można wyjść sobie 'na miasto.
Sobota ok 11 autobus Bratysława - Budapeszt, tak więc koło 14tej powinniśmy być już w hotelu, wypoczęci + z wieczornym zwiedzaniem Bratysławy.

Koszta całej eskapady(nie licząc opłaty za nocleg w Bratysławie) to ok. 140 złotych za 2 osoby(70 Kraków-Katowice-Bratysława) + 18 euro Bratysława - Budapeszt..
Odpowiedz
#43
Do LK1" Ciekawa jestem czy jesteś już po podróży i czy takie połączenie się sprawdza? Cena wygląda zachęcająco, a przy okazji można zwiedzić trochę Bratysławę Uśmiech

Jeśli nie LK1 to może wypowie się ktoś inny kto podróżował autobusami do Budapesztu z przesiadką w Bratysławie Uśmiech
Odpowiedz
#44
Jestem 'przed' - za miesiąc jedziemy, rezerwacje mamy(Kraków-Katowice-Bratysława)więc jeśli tylko nasz przewoźnik nie zbankrutuje, to nie spodziewamy się nieprzyjemnych sytuacji.
Jedyne co się zmieniło od momentu pisania poprzedniego postu, to to że będziemy jechali pociągiem z Bratysławy do Budapesztu nie autobusem|(bez rezerwacji)Z autobusem mogą być problemy z wolnymi miejscami a pociągiem - jedzie w zasadzie tyle samo a bilet jest ważny przez miesiąc. Bodajże 17.5 euro w obie strony za osobę.

Co do hotelu w Bratysławie to Astra hotel, blisko dworca autobusowego, z dobrym dojazdem na dworzec kolejowy, no i nie drogi, jakoś 35 euro za pokój 2 osobowy -byłem tam w zeszłym roku, szału nima ale za tą cenę luksusów chyba nie można się spodziewać.
Odpowiedz
#45
raczej odradzam Orangeways.
Jechałem 28.05.2014 z Krakowa do Budapesztu. Autokar miał ok 1,5 h opóźnienia (co się często ponoć zdarza - jak opowiadali inni oczekujacy). Brak: wc, klimatyzacji, wi -fi. Z kierowcami bardzo trudno się dogadac po angielsku. Nie dają kwitów bagażowych. Zatrzymują się przy stadionie Ferencvarosu obok dworca.
Następnym razem chyba dopłacę i pojade eurolines.
Odpowiedz
#46
Cześć!
Własnie planuję podróż, ale powrotną orangeways, linia Budapeszt-Kraków.
Jako że eurolines w niedzielę nie kursuje, będę zmuszony jechać pomarańczową linią Oczko

Chciałem zadać pytanie, jak wyglądają opoźnienia na tej linii i ogólne przygody się zdarzają podczas podróży? Uśmiech

mam nadzieję że bez problemu dojadę do Krakowa i zdam szerszą relację.
Odpowiedz
#47
Witam, jako, że testowałem chyba wszystkie możliwe sposoby dotarcia z Polski [Wrocław] na Węgry [BP i Szeged] mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami. Dobra, nie leciałem jeszcze balonem i rakietą ani nie płynąłem U-bootem i statkami rzecznymi Język.
Leciałem natomiast kilkukrotnie z międzylądowaniami czy to w szwedzkim Malmo, czy to w Dortmundzie, czy w Brussels South Charleroi. Generalnie prócz waloru podróżniczego kilka tysięcy stóp nad ziemią, nie były to opcje oszczędne czasowo [kwotowo tak, zwłaszcza jak się upoluje promocje cenowe w Wizairze czy Ryanairze i nie ma się nic przeciwko nocowania na lotnisku albo w ramach coachsurfingu.].
Można też łapać ludzi na blablacar, ale czasem zdarzało się, że ktoś w ostatniej chwili odwoływał / przesuwał wyjazd.
W związku z tym zostaje transport publiczny, jeśli nie swój własny-prywatny-osobisty.
Nad wyższością Ceskich Drah nie bedę się wypowiadał, bo to kwestia gustu, czasem kilku przesiadek, w celu ominięcia biletów międzynarodowych, kupna przejściówki na granicy PL-CZ i mojego zboczenia - umiłowania ciuchć. Na Słowacji pociągi są ok, ale droższe i rzadziej jeżdżą. Można oczywiście polować na promocję w MAV czy PKP Intercity i kupić bilet BP-Katowice za 29 EUR: http://intercity.pl/pl/site/pojedz-za-gr...cyjna.html
Autobusy staram się omijać, ponieważ jestem właścicielem dłuższych kopyt i słabo znoszę dłuższą jazdę w pozycji embrionalnej. Dlatego omijam Orangeways, który lubi się spóźniać. Jeśli już decyduję się na autobus, to zazwyczaj łapię w Brnie:
- Student Agency [można też złapać w Bratysławie]
http://www.studentagencybus.com/en/414_4...%20Hungary
- albo Eurolines.
Przechodząc do sedna.

Można oczywiście jechać Polskim Busem z np. Wrocławia czy innego miasta do Katowic i łapać Polski Bus jadący do Wiednia przed Bratysławę. W Bratysławie wysiada się wtedy na dworcu autobusowym, który urodą konkurować może jedynie z przeohydnym dworcem autobusowym we Wrocławiu. Można wtedy:
- nocować w Bratyslawie i zwiedzać [choć uważam Bratysławę za brzydkie miasto, choć prześlicznie położone]
- łapać [jak wcześniej wspomniałem Eurolines czy Student Agency do BP].

W obu przypadkach kosztowo średnio to wychodzi:
- ok. 75/80 PLN na Polski Bus relacji Katowice-Bratysława
- ok 40 PLN na autobus Bratysława-BP [Student Agency 3x dziennie, Eurolines x2 dziennie].

Można natomiast jechać autobusem bratysławskiej komunikacji miejskiej za 1.50 € / 420 HUF do Rajki po węgierskiej stronie. Tutaj rozkład:
http://imhd.zoznam.sk/ba/schedule-timeta...21585.html

Stamtąd jedzie się ukochanym MAVem do BP przez Győr [które moim zdaniem jest ładniejsze od Bratysławy], albo jakimś volanbuszem [nietestowane jeszcze].

Ok, pisząc to zdałem sobie sprawę, że chyba nie jestem normalny i lubię sobie utrudniać życie Język
No, ale dla mnie podróż z atrakcjami jest wartością samą w sobie, poza tym spotyka się fajnych ludzi, często je się darmowe Túró Rudi w Túró Rudi samochodzie :*.
Aha, można też szukać połączeń na węgierskim odpowiedniku blablacar, zwłaszcza w podróżach po kraju: http://www.oszkar.com/ Minus jest taki, że jest po węgiersku i słaboczytelne, ale da się przeżyć.

A i przepraszam, jeśli wątek nie jest we właściwym miejscu. W razie czego proszę przesunąć go tam gdzie trzeba.
Odpowiedz
#48
Hej. Włąsnie jestem w Heviz (juz po pobycie 5 dniowym w Budapeszcie) - autem. Tym razem swoim środkiem, ale w połowie sierpnia chcę jechać jeszcze raz do Budapesztu na kilka dni i chcę skorzystać z busa. Skoro Orange Ways to kiepska firma jaką inną polecacie. Te co znalazłem mają dojazd w godzinach późnowieczornych więc traci się 1 nocleg w hotelu Smutek
Odpowiedz
#49
Możesz jechać pociągiem, trochę drożej bo 39 Euro - cena promocyjna. Kraków Główny odjazd 22.00 - Budapest-Keleti przyjazd 08:35.
Odpowiedz
#50
(04-08-2014, 14:45)Aattaa napisał(a): Możesz jechać pociągiem, trochę drożej bo 39 Euro - cena promocyjna. Kraków Główny odjazd 22.00 - Budapest-Keleti przyjazd 08:35.

O to byłoby dobre, a można bilet kupić w internecie?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kraków Barwinek stan 13 3,769 21-11-2021, 16:19
Ostatni post: Pompa@
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,560 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,980 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,612 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości