[PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum?
#1
Jak wstawić obrazek na forum?
Na przykładzie serwisu tinypic.com.




1. Otwieramy stronę darmowego hostingu plików graficznych: tinypic.com

[Obrazek: 351c0ub.png]

2. Klikamy przycisk Wybierz plik z sekcji File.

[Obrazek: 2s6o5eu.png]

3. W okienku, które się pojawi zaznaczamy plik, który chcemy wgrać na serwer i klikamy Otwórz.

[Obrazek: 2n8vosl.png]

4. Klikamy Upload now! na stronie głównej tinypic.

[Obrazek: 213n2fp.png]

5. Przepisujemy tekst, który pojawi się w ramce.

[Obrazek: 6px0jq.png]

6. Kopiujemy link wraz ze znacznikami [IMG] z sekcji IMG Code for Forums & Message Boards.

[Obrazek: 11l60rm.png]

7. Skopiowany uprzednio tekst wklejamy w polu edycji posta na forum. Gotowe! Uśmiech


Uwagi:
  • rozmiar wygrywanych obrazków można dowolnie modyfikować korzystając z sekcji Resize na stronie głównej tinypic. Polecana opcja to Message board (640x480).
  • aby wgrać obrazek z innego serwera należy wybrać opcję Url ze strony głównej - szczególnie użyteczne, gdy chcemy zadać zagadkę a nazwa pliku jest jej rozwiązaniem Oczko


W razie pytań, wątpliwości piszcie śmiało!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Ja też miałem problemy z wrzucaniem zdjęć odpowiedniej wielkości, programy proponowane przez fvg u mnie nie działają, albo nie umiem. W końcu znalazłem inny: images.net.pl.
Bardzo łatwy w obsłudze, wklejam linki do miniatur (większych) zdjęć, może są za małe. Przed wysłaniem można je przeskalować, muszę to wypróbować.
Odpowiedz
#3
(30-10-2012, 11:29)rwmagyar napisał(a): (...)Przed wysłaniem można je przeskalować, muszę to wypróbować.
Ja korzystam z programów do przeskanowania zdjęcia przed ich wysłaniem na forum. Widzę, że proponowany przez FVG rozmiar 640 x 480 pixeli jest optymalny.
Jednak przy rozdzielczości 72 linii/cal po zapisaniu takiego zdjęcia na komputerze i próbie jego powiększenia sytuacja nie jest dobra. Dlatego ja przed zmianą wielkości zdjęcia najpierw zmieniam jego rozdzielczość na 150 do 200 linii/cal, a później przeskalowuję do 640 x 480. Oczywiście zmiana rozdzielczości ma sens jak mamy zdjęcie oryginalne lub kopię wysokiej jakości.
Do przeskalowania i zmiany rozdzielczości można skorzystać z darmowego programu (dla zastosowań niekomercyjnych) IrfanView lub całkowicie darmowego (ale to już spory kombajn graficzny) GIMP.
Odpowiedz
#4
Porządkując wielkie zdjęcie w galerii budapeszteńskiej sprawdziłem, że nawet zdjęcia o szerokości 800 pikseli nie zaburzają struktury forum.
Odpowiedz
#5
(30-10-2012, 19:26)moziba napisał(a): Porządkując wielkie zdjęcie w galerii budapeszteńskiej sprawdziłem, że nawet zdjęcia o szerokości 800 pikseli nie zaburzają struktury forum.
Pod warunkiem, że forum przeglądamy na monitorze o przekątnej >= 15 cali.
Odpowiedz
#6
Proszę o podpowiedź jak można poprawić błędnie wstawione zdjęcia po upływie 60 minut od wysłania postu.

Problem spowodowałem poprawiając rozmiary części zdjęć w serwisie Photobucket - po zmianach, nową wersję dwóch zdjęć nadpisałem na starych zdjęciach pod nową nazwą. Później chciałem dokonać korekty postu poprzez wklejenie nowych linków do poprawionych zdjęć - dopiero wtedy przekonałem się o limicie czasowym po którym już nie można edytować postów.
Rozumiem zasadność wprowadzonego ograniczenia możliwości edycji wysłanego postu ale chcę się upewnić czy pozostaje mi jedynie pogodzić się ze skutkami swojego błędu Smutek
Odpowiedz
#7
(18-01-2013, 1:34)Andy napisał(a): Proszę o podpowiedź jak można poprawić błędnie wstawione zdjęcia po upływie 60 minut od wysłania postu. (...)

Jeszcze niedawno można było edytować przez 24 godziny. Było to dobre rozwiązanie ale zostało zmienione. Myślę, że dobrze byłoby móc edytować napisanego posta w ciągu 60 minut bez dodatkowego komentarza o edycji i dalej przez kolejne 23 już z komentarzem o edycji.

Dodatkowa sprawa i trochę obok tematu. Brakuje możliwości wstawiania tabelek na forum. Z tego co wiem to MyBB ma takie możliwości. Warto je uruchomić. Bo wklejanie zrzutów ekranowych tabeli jako jpg albo pisanie tabeli w programie graficznym do przyjemnych nie należy.
Odpowiedz
#8
Możliwość edycji postów blokuje się domyślnie po upływnie jednej godziny. Zgadza się - jeszcze do niedawna były to 24 godziny, jednak po sytuacji, w której jeden z użytkowników zaczął edytować swe starsze posty i obrażać pozostałych uczestników dyskusji zdecydowaliśmy się na zmianę. I przynajmniej przez jakiś jeszcze czas będą obowiązywały nowe reguły - czas edycji posta to 1 godzina. Służyć ma to przede wszystkim możliwości poprawy błędów zauważonych po napisaniu posta, nie zmiane jego treści po dłuższym czasie, gdyż zaburza to porządek dyskusji.

W sytuacji opisanej przez Andy'ego poponuję o napisanie nowego posta z działającymi już linkami. W zależności od sytuacji poprzedni wpis zostanie wyedytowany lub, jeżeli okaże się zbędny, usunięty.

Przepraszamy za niedogoności związane ze zmianą czasu edycji postów, ale jeżeli może nas ona ustrzec przed sytuacjami, jak ta opisana powyżej, to chyba warto się trochę przemęczyć.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Waldek, myBB nie oferuje opcji wstawienia tableli do posta. Możliwość taką moża uzyskać instalując odpowiedni dodatek, który zresztą swego czasu już testowaliśmy i - niestety - jego działanie pozostawiało sporo do życzenia. Będę miał jednak na uwadze Twój pomysł odnośnie tabeli i postaram się coś wykombinować. Niebawem dam znać, jak rozwija się sytuacja.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
Bardzo proszę o zmniejszenie wstawionego przeze mnie zdjęcia w wątku Ikarus.

Nie potrafiłam sama tego zrobić, zanim zaczęłam szukać ratunku, minął czas do edycji posta.
Przepraszam, już to się nie powtórzyUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycje zmian, pomysły na rozwój forum fvg 104 92,860 10-11-2023, 12:06
Ostatni post: au-iv-385223
  Wygląd forum fvg 25 10,906 10-12-2020, 0:38
Ostatni post: Pudelek
  zwiększenie limitu miejsca na pocztę eplus 10 6,575 13-08-2018, 21:21
Ostatni post: Marek1953
  Identyfikacja - rozpoznaj innych forumowiczów na Węgrzech! andrasz 20 19,986 21-05-2018, 13:51
Ostatni post: piablo75
  liczba postów na stronie eplus 2 4,473 18-01-2016, 10:31
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości