Park Pomników
#1
W czerwcu 1993 roku otwarto Szoborpark - Park Pomników. Znajdują się tam pomniki i symbole władzy komunistycznej. 30 czerwca 1991 roku Węgry opuścił ostatni żołnierz radziecki - Park otwarto w 2 rocznicę tego wydarzenia.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTqe6HIkUFYq24zo_8CGG0...olDeOaLbXU]
Park Pomników położony jest na przedmieściach miasta, na południowych obrzeżach Budy. Dziś jest to jedyny skansen komunizmu na świecie.
Odpowiedz
#2
(16-04-2013, 14:22)Aattaa napisał(a): W czerwcu 1993 roku otwarto Szoborpark - Park Pomników. Znajdują się tam pomniki i symbole władzy komunistycznej. 30 czerwca 1991 roku Węgry opuścił ostatni żołnierz radziecki - Park otwarto w 2 rocznicę tego wydarzenia(...)

W uzupełnieniu tej wiadomości podaję adres parku:
Memento Park
1223 Budapest, róg ulic Balatoni i Szabadkai.
Strona: www.mementopark.hu
Więcej wiadomości po polsku: http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/joo...&Itemid=38
Odpowiedz
#3
(proszę ew.admina o poprawienie zdjęć, jakoś w tinypic odwraca mi je, mimo że wcześniej odwróciłem te fotki w irfanwiev)

Słynne buty Stalina zburzonego w trakcie wydarzeń 1956 roku.

[Obrazek: xn6wyx.jpg]


[Obrazek: 4fvmsg.jpg]


[Obrazek: 29ei61.jpg]


[Obrazek: 2vtxls7.jpg]


[Obrazek: 2j6aj9t.jpg]


[Obrazek: 8x92zt.jpg]


[Obrazek: 250mb1d.jpg]


[Obrazek: 20f6syp.jpg]

[Obrazek: 14103s3.jpg]


[Obrazek: oprcro.jpg]


[Obrazek: av4dax.jpg]


[Obrazek: ke65qs.jpg]


[Obrazek: 25z477c.jpg]


[Obrazek: e7cy9t.jpg]


[Obrazek: 2q8r9c6.jpg]


[Obrazek: 2qw239g.jpg]
Odpowiedz
#4
A tak muzeum-park prezentuje się z lotu ptaka:

[Obrazek: x5s9ko.jpg]

W mojej skromnej opinii atrakcja nie jest godna specjalnej uwagi. Rzeźb jest stosunkowo niewiele (praktycznie wszystkie można zobaczyć na fotografiach Tudósa post wyżej). Dodatkowo odstrasza położenie parku - obrzeża miasta. Całość może robić wrażenie na zachodnich turystach, którzy chcą zobaczyć namiastkę ustroju socjalistycznego. Dla nas nie jest to ciekawe...
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości