Piłka nożna (temat ogólny)
#11
Węgrzy w swoim pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w Brazylii wygrali 5-0.
Nie ma jednak sensu popadać w hurraoptymizm, bo rywalem była Andora!
Umieszczenie wątku "piłka nożna" w dziale "ciekawostki" - mimo tego, że Węgry to solidna drużyna - nie jest jednak błędem. W latach 50. minionego stulecia - gdyby to forum istniało - temat ten byłby pierwszoplanowy i rozpisywalibyśmy się o każdym graczu. Minęło 26 lat od czasu, gdy reprezentacja Węgier grała w mistrzostwach świata w Meksyku. Choć według mnie w ostatnich latach piłkarstwo węgierskie zrobiło pewien postęp, na kolejny awans przyjdzie pewnie długo poczekać. Do Brazylii raczej nie pojadą - za rywali mają: Holandię, Turcję, Rumunię.
Odpowiedz
#12
I nadejszła chwila prawdy: Holandia. 1-4 w Budapeszcie. Zapewne Turcja, Rumunia i Węgry Flaga węgierska powalczą o drugie miejsce w grupie.
Odpowiedz
#13
0-3 Videotonu w pierwszym meczu grupowym Ligi Europejskiej w Belgii - z KRC Genk. Ale oni przynajmniej grają dalej, czego o żadnej polskiej drużynie powiedzieć się nie da. Flaga węgierskaSmutek Flaga polska Zły
Odpowiedz
#14
Tak jak my Polacy, czekamy na powtórzenie sukcesów z roku 1974, o wiele więcej mają do wspominania nasi bratankowie, kiedyś prawdziwa potęga piłkarska.
Oto kilka statystyk z historii:
1. Reprezentacje które najwyższe porażki poniosły z Węgrami:
Albania - 0:12
Anglia - 1:7
Czechosłowacja - 3:8
Grecja - 1:11
Rumunia - 0:9
Szwajcaria - 0:9
Włochy - 1:7
Odpowiedz
#15
Hajrá Székesfehérvár!!! Videoton rozbił dziś silny klub z silnej ligi - Sporting Lizbona 3-0! Bomba Może to dobry prognostyk przed meczami reprezentacji przeciw Estonii i Turcji.
Odpowiedz
#16
Strasznie byłem zdziwiony, gdy zobaczyłem ten wynik na jakimś portalu. krzysztof, oglądałeś może? Naprawdę tak dobrze grają?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
Nie oglądałem, niestety. Zaskoczył mnie fakt, że mecz rozegrano o 19.05 - choć to klasyczny termin. Warto zauważyć, że w Videotonie gra niewielu Węgrów - może dlatego grają nieźle? Oczko Widziałem za to w akcji - przez 25 minut - rumuńskiego Węgra w polskiej lidze (Székely János). Przyczynił się w jakimś stopniu do epokowego wydarzenia, jakim jest zwycięstwo Korony Kielce nad Zagłębiem Lubin (w lidze NIGDY się nie zdarzyło, w pucharze - w 1992 roku).
Odpowiedz
#18
Tutaj można zobaczyć bramki z meczu.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#19
Dzisiaj pojedynek Estonia - Węgry - w grupie eliminacyjnej D do Mistrzostw Świata w 2014 roku.
Odpowiedz
#20
(23-09-2012, 13:53)rwmagyar napisał(a): Tak jak my Polacy, czekamy na powtórzenie sukcesów z roku 1974, o wiele więcej mają do wspominania nasi bratankowie, kiedyś prawdziwa potęga piłkarska.
Oto kilka statystyk z historii:
1. Reprezentacje które najwyższe porażki poniosły z Węgrami:
Albania - 0:12
Anglia - 1:7
Czechosłowacja - 3:8
Grecja - 1:11
Rumunia - 0:9
Szwajcaria - 0:9
Włochy - 1:7
Do tego grona niestety trzeba dodać Polaków: 10 lipiec 1949 w Debrecen 8:2 dla Węgrów. W ogóle tylko z Niemcami mamy tak niekorzystny bilans (gdzieś mam statystyki, jak je wygrzebię to zamieszczę).
A ostatni turniej futbolistów z Węgier to Meksyk 86'.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Piłka nożna - liga węgierska (NB I, NB II) Sztasek 20 15,137 30-12-2013, 23:19
Ostatni post: fvg
  temat wyznaniowy varpho 38 24,346 29-03-2013, 1:30
Ostatni post: Ribizli
  Kilka faktów na temat Węgier Kamjon 19 16,472 24-03-2013, 22:23
Ostatni post: Kamjon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości