Podatek, kilka pytan
#1
Witam,
tylko prosze nie piszcie, ze gdzies to bylo, przeszukalem moze 3 strony tematow i dalej nie mam pelnych, a co najwazniejsze aktualnych informacji.
Jak sprawa wyglada z podatkiem na Wegrzech, ile z moich pieniedzy nie trafi na moje konto?
Powiedzmy ze przy 280 tysiacach forintow ile trafi do mojej kieszeni?
Slyszalem o jakiejs obnizce podatkow od przyszlego roku, duzo to zmieni?
Jesli ktos by byl tak mily i przy okazji odpowiedzial czy za mniej wiecej takie pieniadze mozna sie normalnie utrzymac?
Odpowiedz
#2
(28-11-2015, 0:18)Dzabadah napisał(a): ... przy 280 tysiacach forintow ile trafi do mojej kieszeni?

Sprecyzuj, co oznacza 280 tysięcy forintów ... czy to jest brutto, jeśli masz umowę o pracę opłaty powinny być wyszczególnione (pracodawcy, pracownika)

(28-11-2015, 0:18)Dzabadah napisał(a): Jesli ktos ... przy okazji odpowiedzial czy za mniej wiecej takie pieniadze mozna sie normalnie utrzymac?

Koszty utrzymania to mieszkanie, wyżywienie ... są zróżnicowane w zależności od miejsca pobytu. Te pierwsze w Budapeszcie mogą być duuużo większe niż na prowincji.
Za wynajem mieszkania M-3 (latem) w mieście powiatowym płaciliśmy 55000 Ft/miesiąc. Wyżywienie: we własnym zakresie lub danie dnia w restauracji (850-1000 Ft). "Stołówki" dają taniej przy wykupieniu abonamentu obiadowego na cały miesiąc... tylko wówczs jesz to co serwują (za 1-obiad abonamentowy płaciłem 600 Ft).
Odpowiedz
#3
Zdecydowanie 280 tysiecy brutto w Budapeszcie.
Chodzi mi ile bedzie z tego netto?
Mysle nad kawalerka albo pokojem w Budapeszcie ( jestem mlody moge pomieszkac i ze studentami )
Odpowiedz
#4
(28-11-2015, 12:41)Dzabadah napisał(a): Zdecydowanie 280 tysiecy brutto w Budapeszcie.
Chodzi mi ile bedzie z tego netto?

Według kalkulatora na 2015 rok > Tyle będzie netto
Odpowiedz
#5
Dzieki wielkie za linka, w takim razie wyobrazasz sobie zycie jednego mlodego chlopaka w Budapeszcie za takie pieniadze? ok 180k na reke. Dodam ze nie pale, czasem wieczorem piwa sie napije.
Odpowiedz
#6
(28-11-2015, 22:06)Dzabadah napisał(a): ... zycie jednego mlodego chlopaka w Budapeszcie za takie pieniadze ... ok 180k na reke ... nie pale, czasem wieczorem piwa sie napije.

Jeśli masz plany do zrealizowania, to wszystko przed tobą. Musisz zastanowić się nad wyborem odpowiedniego lokum... w Budapeszcie, czy na przedmieściach, a może poza granicami miasta? Baz względu na miejsce, to i tak musisz czymś dojechać do "roboty", więc miesięczny abonament komunikacji (Havi Budapest-bérlet) kupisz za 9500 Ft. Za niewielką kawalerkę zapłacisz ok. 50-70000 Ft za miesiąc... lub wynajmiesz pokój za ok. 25-40000 Ft. Na przedmieściach ceny niższe o 40-50%. Pozostaje jeszcze życie na obczyźnie... Powodzenia.
Odpowiedz
#7
Od ponad roku mieszkam za granica wiec to dla mnie nic nowego.
Mysle raczej o mieszkaniu blisko miejsca pracy.
Odpowiedz
#8
Kiedyś "trochę" pracowałem i w Budapeszcie na Soroksári út i Kvassay Jenő út.
Odpowiedz
#9
(28-11-2015, 23:43)Sztasek napisał(a): Kiedyś "trochę" pracowałem i w Budapeszcie na Soroksári út i Kvassay Jenő út.

Jak wiec wspominasz ten czas? Jakies wskazówki ? Czy D.XIII bedzie dobrym wyborem na mieszkanie?
Odpowiedz
#10
(29-11-2015, 0:02)Dzabadah napisał(a):
(28-11-2015, 23:43)Sztasek napisał(a): Kiedyś "trochę" pracowałem i w Budapeszcie na Soroksári út i Kvassay Jenő út.

Jak wiec wspominasz ten czas? Jakies wskazówki ? Czy D.XIII bedzie dobrym wyborem na mieszkanie?

Pozostały tylko wspomnienia z czasów "węgierskiego socjalizmu", z okresu spokoju i bezpieczeństwa. Nie było pogoni za pieniądzem, pracy było w bród, życie było o wiele tańsze, ludzie byli bardziej otwarci.
Było i minęło ... Oczko "nie wejdziesz dwa razy do tej samej rzeki, bo drugim razem zamoczysz nogi w innej wodzie."
XIII dzielnica, to bardzo duża dzielnica... czy w tej dzielnicy będziesz pracować?

...a może ktoś z obecnych mieszkańców Budapesztu coś konkretnego powie ?...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parking Tokaj/okolice kilka dni idzikus 3 1,678 10-09-2019, 7:49
Ostatni post: maj0nez
  Kilka pytań kirsza 3 2,745 01-08-2015, 21:15
Ostatni post: oldman58
  Podatek od wynajmu mieszkania dzenli 0 2,037 27-03-2014, 14:05
Ostatni post: dzenli



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości