Polecana miejscowość nad Balatonem
#11
(20-02-2013, 7:06)javin napisał(a): Polecam
http://www.balaton-hotel.net/

Może coś więcej na temat tego miejsca?
Odpowiedz
#12
Zdecydowanie południowy brzeg i okolice Zamardi .Przy brzegu północnym więcej nieprzyjemnych wodorostów. W Zamardi duża ,bezpłatna plaża. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#13
(20-02-2013, 10:36)Kamjon napisał(a):
(20-02-2013, 7:06)javin napisał(a): Polecam
http://www.balaton-hotel.net/

Może coś więcej na temat tego miejsca?

Cicho spokojnie,dobra kuchnia ,b.dobry dojazd do Balaton jest kawalek drogi .polecam
Odpowiedz
#14
Witam,
w tym roku w ostatnim tygodniu sierpnia wybieramy się nad Balaton Uśmiech
mozecie polecic jakąś konkretną miejscowość?
rodzina czteroosobowa, w tym 2 małych dzieci <4 latka i pół roku>.
Jedziemy własnym samochodem i lubimy aktywnie spedzać czas tj zwiedzać i oglądać nowe miejsca, więc dobrze byloby nie wylądować "na peryferiach świata" Oczko
Odpowiedz
#15
(26-03-2013, 12:15)Alka napisał(a): w tym roku w ostatnim tygodniu sierpnia wybieramy się nad Balaton Uśmiech
mozecie polecic jakąś konkretną miejscowość?

Witam!

Wygląda na to, że już korespondujemy przez maila, ale odpiszę i tutaj, żeby więcej osób mogło przeczytać.

Z małymi dziećmi raczej bym polecała południowy brzeg Balatonu. Więcej na ten temat tutaj:

Północny i południowy brzeg Balatonu - prawdy i mity

Jeśli chodzi o konkretną miejscowość, to jest to bardzo indywidualna sprawa. Ja jestem zachwycona Siófok, dlatego że oferuje bardzo dużo różnych możliwości, a zarazem ma wiele cichych, uroczych zakątków. Bardzo malowniczą miejscowością jest Balatonföldvár, natomiast zupełnie nie podoba mi się Balatonlelle, które ma swoich zagorzałych fanów, a mi wydaje się zbyt monotonne.

Proszę jednak pamiętać, że cały Balaton ma raptem 77 km długości. Miejscowości przeważnie płynnie przechodzą jedna w drugą, a poszczególne miasteczka dzieli 10 - 20 km. Ja bym się bardziej sugerowała ceną i standardem zakwaterowania - całą resztę łatwo pozwiedzać, bez względu na to, gdzie się mieszka. Samochodem to nie są żadne odległości (przejechanie Warszawy z jednego jej krańca na drugi to jest wyczyn!), wzdłuż brzegu biegnie linia kolejowa, a na drugi brzeg pływają statki wycieczkowe lub prom samochodowy.

Każde nadbalatońskie miasteczko dysponuje też odpowiednią infrastrukturą pod kątem turystów. Wszędzie są sklepy, supermarkety, knajpki, plaże i typowo wakacyjne atrakcje. Nie w każdej miejscowości jest port, ale w każdej jest stacja kolejowa.

Letnicy ciągną nad Balaton od ponad 100 lat, więc próżno tu szukać "peryferii świata". To pięknie zagospodarowany turystyczny region oferujący wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku.
Odpowiedz
#16
Uśmiech dzieki za odpowiedz Uśmiech
troszke mnie zgasila, bo wlasnie w Balatonlelle podoba mi sie jeden domek Oczko
Odpowiedz
#17
co wcale nie znaczy, ze musi on byc zly. Balatonlelle ma swoich zwolennikow, jak pisala Helka. ja np. jestem jednym z nich. Daaaawno temu tam juz bylem i bardzo mi sie podobalo. Bynajmniej nie bylo monotonnie Oczko
Odpowiedz
#18
Kamjon to mnie cieszy Uśmiech bo właśnie tam jedziemy Szeroki uśmiech dzieki Uśmiech
Odpowiedz
#19
hehe, dobry wybór Uśmiech miejmy nadzieje, ze nie będzie do tego czasu już śniegu Język

liczę na relacje po powrocie Oczko
Odpowiedz
#20
Ja także polecę Balatonlelle. Jeżeli jestem nad Balatonem zwykle stacjonuję na campingu Vadvirag w Balatonszemes (godny polecenia) i z tej miejscowości jeździmy rowerami zwiedzając okolicę. Do Balatonlelle odległego o 2km zwykle jeździmy wieczorem na piwko i zakupy (markety). W sezonie wieczorami zwykle coś się dzieje. Dalej dotarliśmy do Fonyod ale raczej nieciekawie. W kierunku północnym wzdłuż brzegu dużo pensjonatów i domów do wynajęcia. Z Szantod kursuje prom na płw.Tihany (bardzo sympatyczna wycieczka na cały dzień). W samym Siofok trochę jednak tłoczno w sezonie (jak dla mnie).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 794 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,566 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,601 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,098 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,656 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości