Pomysł na dojazd z noclegiem
#11
(20-06-2017, 10:56)poziom napisał(a): ...W tym roku, tak jak w zeszłym, jedziemy na kemping Napfeny w Revfulop.
...zastanawiamy się nad opcją jechania na raty. Normalnie droga tam zajmuje około 8-9 godzin.
Chcielibyśmy podzielić ten czas na mniej więcej połowę (jak już to mniej przejechać pierwszego dnia, bo ruszalibyśmy w pt po pracy)...

Lepszą opcją według mnie, to po piątkowym pracowitym dniu zasłużony odpoczynek i gromadzenie "sił" na sobotę. Regularnie pracuje się dziennie średnio 8 godzin, więc skoro droga w tamtą stronę zajmuje około 8-9 godzin to można porównać ten czas do swego rodzaju pracy - za kierownicą.
Aby więc dojechać przed wieczorem na miejsce, zaplanujmy wyjazd z domu wczesnym rankiem ok.6.oo. Po trzech godzinach jazdy przerwa na śniadanie, moze to być parking przy wodzie lub w lesie. Po kolejnych trzech godzinach drogi przerwa na obiad z dłuższym postojem. Wiele razy, zwłaszcza podczas podróży w dzień jemy obiad w restauracji. Mam swoje wtypowane miejsca, bo lata spędzone na wyprawach do kraju bratanków pozwoliły na znalezienie takowych. Gdy 2/3 drogi mamy za sobą, więc ostatni etap do celu, to już "pikuś".
Odpowiedz
#12
przypomina mi sie, jak jechalismy na Balkany w 2015 roku (z Krakowa do granicy Flaga węgierska / Serbia prawie 600 km). Na trasie w ogole nie uzywalismy autostrad, a musielismy zdazyc na granice na 19, bo wtedy zamykali przejscie...

i wyszlo tak:
4.15 rano wyjazd z Krakowa
6.30 granica polsko-slowacka
10.50 granica slowacko-wegierska
w poludnie 45 min przerwy w Jaszbereny na langosza
17.20 granica wegiersko-serbska
wieczorem jeszcze troche pozwiedzalismy Novi Sad
kolo 22 bylismy niedaleko Rumy i rozstawialismy namiot Uśmiech

wiec uwazam, ze wyjazd w sobote wczesnie rano to w zasadzie najlepszy pomysl, jesli chce sie dosc szybko dotrzec. no chyba, ze juz pierwszego dnia planuje sie ognisko czy cos w tym guscie - wtedy wyjazd w piatek jak najbardziej ma sens Uśmiech (a zakladam, ze chcecie dotrzec na Flaga węgierska stosunkowo szybko).
Odpowiedz
#13
Planuje wraz żoną i córką odwiedzić miejsca gdzie jeździłem 20 lat temu z rodzicami. Stąd krótka wizyta w słowackich Mihalovcach po drodze do Sóstógyógyfürdő.
Ciekaw jestem jak Mihalovce zmieniły się na przestrzeni tych lat. Równie ciekaw jestem słowackich dróg (15tka i 18tka Uśmiech
Odpowiedz
#14
(17-07-2017, 20:10)mentoras napisał(a): ... krótka wizyta w słowackich Mihalovcach po drodze do Sóstógyógyfürdő.
... ciekaw jestem słowackich dróg (15tka i 18tka Uśmiech

Słowcka krajowa 15 i 18 są dobre ... szerokiej drogi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,451 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,134 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,091 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości