Pomysł na urlop
#1
Witajcie Oczko

Planuję w tym roku ponownie wybrać się na kilkudniowy urlop na Węgrzech. mam do Was pytanie - gdzie najlepiej się wybrać, aby było zarówno coś pozwiedzać, jak i odpocząć (jakiś aqua park). Dodam tylko, że byłem już w Egerze i jego okolicach i jednak chciałbym zobaczyć coś nowego. Jest coś jeszcze wartego polecenia prócz tego małego turystycznego miasteczka Uśmiech?
Odpowiedz
#2
Jak zamierzasz spać? Kempingi, hotele?

Ja bym zaproponował Balaton. Z Budapesztu to godzina drogi (wcześniej możesz zwiedzić miasto, na miejscu masz liczne łaźnie, kąpieliska). Wzdłuż południowego brzegu Balatonu co chwila są pola namiotowe, można też wynająć domki. Proponuję spędzić kilka dni w Siofoku. Tam można się wyszaleć, poimprezować. A później ruszyć dalej do spokojniejszych już miejscowości. Sam Balaton jest ciepły jak zupa (szczególnie polecam kąpiele po zmroku, kiedy powietrze jest już chłodne, a woda w jeziorze wciąż gorąca - niesamowite wrażenie), także nie potrzebowałbyś aquaparku. Najbliższa instytucja tego typu (co prawda nie aquapark, ale jezioro termalne, uzdrowisko) to Héviz kolo Keszhely, jeżeli się nie mylę. Napisz trochę więcej, jak planujesz spać itp., to będziemy radzili Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
A jeżeli chodzi o zwiedzanie, to najlepiej wybrać się na półwysep Tihány, gdzie znajduje się opactwo Benedyktynów. Warto zobaczyć także pałac w Keszthely.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Z innych atrakcji w regionie: na półwysep Tihany można dopłynąć z południowej strony Balatonu z miejscowości Szántód promem.
Odpowiedz
#5
Raczej jakieś kwatery, pensjonat...

A co byście powiedzieli na Szentendre jako miejsce noclegu? Podobno ładne miasteczko, blisko do Budapesztu i kilku innych miast (np. Wyszehrad). W Budapeszcie sporo aqua parków z tego co widzę, oceanarium, jest co robić...
Odpowiedz
#6
Szentendre jest faktycznie bardzo urokliwe i - znów się zgadza - blisko stamtąd do Budapesztu. Dojeżdża tam kolejka podmiejska (HÉV), podróż trwa około 40 min. (?). Jeżeli faktycznie macie zamiar wybrać się na kilka dni to będzie to dobry pomysł. W przypadku dłuższego pobytu, mam wrażenie, można by się tam nudzić nieco. Wówczas warto połączyć to ze zwiedzaniem Budapesztu.

W okolicy jest także węgierski skansen. Myślę, że warto się wybrać.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Kolejka do Budapesztu? Fajno... Tylko jest jeden problem... Tak przeglądam oferty noclegów i strasznie ich mało w przystępnych cenach. Może macie coś do polecenia? Budżet myślę ok. 800-900zł za 2 pokoje dwuosobowe na 4 nocki.
Odpowiedz
#8
Postaram się rozejrzeć, ale - choć nigdy tam nie nocowałem - podejrzewam, że Szentendre do najtańszych należeć nie będzie. Dam znać, jak znajdę coś ciekawego.

PS. Sprawdziłem czas przejazdu HÉV'em między Budapesztem a Szentendre. Wynosi on dokładnie 39 min.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
No ta kolejka dobra opcja... Ewentualnie myślałem, też nad innymi pobliskimi miasteczkami typu Esztergom czy Visegrad.
Odpowiedz
#10
To może takie coś?


Do wyboru następujące opcje:

- pokój (2 łóżka): 28 euro / noc [prysznic, WC, TV kablowa]
- apartament (2 pokoje z dwoma łóżkami): 65 euro / noc [kuchnia, jadalnia, łazienka z WC, taras wychodzący na ogród]

Opłata turystyczna: 420 Ft / os. / dzień

Własne miejsca parkingowe. Dostęp do ogrodu. Miejsce na grilla. 10 min. do Aquparku. Możliwość wypożyczenia roweru (ścieżki rowerowe). Opodal stadnina koni. Gry planszowe. Możliwość pobytu z psem Oczko




Cena apartamentu na 4 dni to około 950 zł (bez opłaty turystycznej).
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,283 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,764 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości