Progi i opinie o hungarystyce na UJ
Cześć  Szeroki uśmiech z uwagi, że uj już od dawna nie publikuje oficjalnych progów punktowych na większość kierunków, zwracam się z pomocą do was. Chciałabym choć orientacyjnie dowiedzieć się jakie były progi punktowe na hungarystykę w poprzednich latach i ile osób przyjmowali. Niestety przekopałam pół internetu i nie za wiele udało mi się dowiedzieć  Zmieszany Obstawiam, że progi są troszkę wyższe jak na uw, z uwagi, że tam więcej osób pewnie pcha się na filologię fińską. Poza tym jak oceniacie uczelnię i sam kierunek? Jesteście zadowoleni?  Uśmiech
Odpowiedz
Hej, studiuję hungarystykę pierwszy rok. Mając wynik ok 83 pkt dostałam się 25 na liście, gdzie limit miejsc wynosił 30. Wiele osób jednak rezygnuje/wybiera inny kierunek, na który się dostał, zatem zwalniają się miejsca. Kilka osób, z którymi teraz studiuję nie dostało się od razu, tylko w okolicach sierpnia-września otrzymali wiadomość o dostaniu się z listy rezerwowej. Podsumowując: próg początkowo może się wydawać wysoki, ale z biegiem czasu okazuje się ze mając nawet 60 punktów możesz się załapać. 

Jak jest na tym kierunku? Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że świetnie - atmosfera wręcz rodzinna, wykładowcy bardzo „ludzcy”, wyrozumiali. O samej uczelni jako tako nie mam zdania, bo każdy wydział jest inny. Ogólnie kierunek bardzo polecam, ja jestem zadowolona. Jeśli chcesz jakieś konkretniejsze informacje to daj znać.
Odpowiedz