Propozycje zmian, pomysły na rozwój forum
#91
Witam, chciałem zgłosić propozycję żeby w "najczęściej zadawane pytania" gdzieś w autostrady może, zamieścić że Policja na autach w Węgrzech nie ma napisu podobnego do tego słowa (czyli np.: Police lub Polizei) tylko całkiem inaczej dla nas brzmiące słowo: Rendőrség. Warto wiedzieć jakby coś takiego próbowało nas zatrzymać bo w takiej sytuacji lepiej się nie zastanawiać za długo "kto to do nas tak dziwnie mruga" Uśmiech
Pozdrawiam.
Tomek
Odpowiedz
#92
(18-08-2015, 14:09)rosmen napisał(a): Witam, chciałem zgłosić propozycję żeby w "najczęściej zadawane pytania" gdzieś w autostrady może, zamieścić że Policja na autach w Węgrzech nie ma napisu podobnego do tego słowa (czyli np.: Police lub Polizei) tylko całkiem inaczej dla nas brzmiące słowo: Rendőrség. Warto wiedzieć jakby coś takiego próbowało nas zatrzymać bo w takiej sytuacji lepiej się nie zastanawiać za długo "kto to do nas tak dziwnie mruga" Uśmiech
Pozdrawiam.
Tomek

Czyżby miałeś Waćpan do czynienia z ową służbą?
Węgierscy policjanci doskonale wiedzą, że słowo "Rendőrség" jest jedynym w Europie określeniem odbiegającym od tradycyjnie znanego europejskiego Police, Polizei, Poliisivoimat, Polis Bücü Uśmiech ... do obowiązków kierowcy neleży zatrzymać się w przypadku zauważenia sygnałów świetlnych w kolorze czerwono-niebieskim.
Zdarzyło mi się wieczorem nie widzieć takowych sygnałów, jechałem dalej. Usłuszałem sygnał dźwiękowy i wówczas policyjne auto wyprzedziło mnie, za tylną szybą pojwiał się napis na zmianę: Rendőrség Police. Zatrzymałem się. Rendőr (policjant) nie pytał dlaczego nie zatrzymałem się - domyślałem się, że to numery tablicy rejestracyjnej. Poprosił o dukomenty po ... angielsku, niemiecku (?) ... zapytałem o przyczynę kontroli. Z uśmiechem odpowiedział po węgiersku : "Bal hátsó helyzetjelző lámpa nem világít....Lewa tylna pozycjna lampa nie świeci".
Na najbliższym parkingu wymieniłem żarówkę Zarumieniony .
Odpowiedz
#93
Na szczęście nie musiałem z nimi gadać. Ale dwa razy ich widziałem jak trzepali jakieś bus-y (pewnie szukali uchodźców). I zastanawiałem się czy to nie jakiś odłam Policji jak CBŚ, SWAT Uśmiech. Tam przynajmniej są bo u nas nad morzem to jak na lekarstwo. Chociaż z nimi to tak zawsze.... Pojawią się kiedy są najmniej potrzebni.... Dodgy
Odpowiedz
#94
Hasło na dziś - TAPATALK
Czy forum nie mogłoby wspierać tego przydatnego dla użyszkodników smartfonów/tabletów narzędzia?
Odpowiedz
#95
Może mini chat na głównej stronie,można popisać o "pupie Karyny" albo wymienić info na szybko.Gdzieś już widziałem takie bajery
Odpowiedz
#96
Witam prosze o umieszczenie tematu zwiazanego z ograniczeniami i przepisami obowiązująctmi na Wegrzech w  temacie Covid /możliwość i ilosci osób podczas  kąpieli w basenach i inne/
Odpowiedz
#97
Czasami komuś zepsuje się auto i rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania. Uważam, że warto byłoby wrzucić wszelkiej maści sprawy związane z naprawą samochodów w jeden temat mechanik/warsztat samochodowy. Trochę tego było na forum. Przy okazji można by zaktualizować dane kontaktowe.
Odpowiedz
#98
Analogicznie sprawy dotyczące pomocy lekarskiej czy dentystycznej w nagłych wypadkach i może również pomocy drogowej, assistance i ubezpieczeń.
Odpowiedz
#99
Uważam, że wątek Covidowy, dokąd jest aktualny należałoby wyłączyć z "basenów termalnych" i przerzucić do wieści z nad Dunaju.
Odpowiedz
Późno, bo późno - ale zrobione! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum? fvg 32 84,272 05-11-2023, 21:28
Ostatni post: ex-komar
  Wygląd forum fvg 25 10,907 10-12-2020, 0:38
Ostatni post: Pudelek
  zwiększenie limitu miejsca na pocztę eplus 10 6,575 13-08-2018, 21:21
Ostatni post: Marek1953
  Identyfikacja - rozpoznaj innych forumowiczów na Węgrzech! andrasz 20 19,986 21-05-2018, 13:51
Ostatni post: piablo75
  liczba postów na stronie eplus 2 4,473 18-01-2016, 10:31
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości