Przeprowadzka na Węgry - niezbędne dokumenty i inne
#21
Wszystko można znaleźć przez internet. Przesyłam link do pierwszego, który wyskoczył : http://www.netlingua-forditoiroda.hu/for...-forditas/
Odpowiedz
#22
Super, bardzo dziękuję Ci za pomoc.
Odpowiedz
#23
Nie ma za co! Możesz poszukać więcej, jeśli chcesz. Wpisz w wyszukiwarkę: Nyíregyháza, lengyel fordítás Uśmiech
Odpowiedz
#24
Witam,
jestem zupełnym świeżakiem na forum, także z góry przepraszam za ewentualny offtopic.
kilka dni temu dostałem pracę w budapeszcie z zarobkiem netto 176 000 ft. czy jest to kwota w miarę rozsądna jeśli chodzi o utrzymanie się w budapeszcie (na początku planuje wynajem pokoju oraz życie raczej oszczędne)? przeczytałem wszystkie wątki odnoszące się do cen na węgrzech ale ciągle relacja złotówek i forintów wydaje mi się abstrakcyjna :-)
z góry dzięki za odpowiedź,
pozdrawiam
adam
Odpowiedz
#25
(13-08-2015, 20:02)hnutie napisał(a): ... kilka dni temu dostałem pracę w budapeszcie z zarobkiem netto 176 000 ft. czy jest to kwota w miarę rozsądna jeśli chodzi o utrzymanie się w budapeszcie (na początku planuje wynajem pokoju oraz życie raczej oszczędne)? przeczytałem wszystkie wątki odnoszące się do cen na węgrzech ale ciągle relacja złotówek i forintów wydaje mi się abstrakcyjna :-)
z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam, adam

Jest takie powiedzenie ... pożyjemy, zobaczymy Oczko ...
Jesli ta cała kasa do kieszeni, da się wyżyć, ale to nie oznacza że można balować. Obecnie minimalna płaca na Węgrzech to 68775 Ft netto !.
Zapytaj w firmie, czy nia ma możliwości dofinansowania: wynajmu mieszkania, dojazdów do pracy, czy nie należy ci się rekompensata posiłków.
Relacja HUFJęzykLN - od kilku dni śledzę te zmiany. Ostatnio forint zwyżkował w stosunku do złotówki ... Szeroki uśmiech .
Dzisiaj akurat jest lekka tendencja zwyżki polskiej waluty. Obecny kurs kantorowy 1 PLN~74,11 HUF - tak jest od tygodnia. Zobacztny jutro Zdziwiony
Odpowiedz
#26
[/quote]

Jest takie powiedzenie ... pożyjemy, zobaczymy Oczko ...
Jesli ta cała kasa do kieszeni, da się wyżyć, ale to nie oznacza że można balować. Obecnie minimalna płaca na Węgrzech to 68775 Ft netto !.
Zapytaj w firmie, czy nia ma możliwości dofinansowania: wynajmu mieszkania, dojazdów do pracy, czy nie należy ci się rekompensata posiłków.
Relacja HUFJęzykLN - od kilku dni śledzę te zmiany. Ostatnio forint zwyżkował w stosunku do złotówki ... Szeroki uśmiech .
Dzisiaj akurat jest lekka tendencja zwyżki polskiej waluty. Obecny kurs kantorowy 1 PLN~74,11 HUF - tak jest od tygodnia. Zobacztny jutro Zdziwiony
[/quote]

żeby pożyć, trzeba przeżyć :-)
przy obecnej płacy minimalnej to ta stawka wydaje się całkiem niezła.
dodatków relokacyjnych z tego co z nimi rozmawiałem, nie oferują. na początku mam tylko gołą wypłatę, po okresie próbnym dają benefity w posaci karty SZEP, wouczerów na jedzenie, local travel pass czyli jak przypuszczam jakaś forma biletu miesięcznego. ogolnie te benefity opiewają na łączną kwotę 28 000 ft.
domyślam się, że warto do budapesztu jechać do pracy choćby z powodu urody miasta (wszyscy znajomi, którzy byli tak mi radzą),ale troszkę się obawiam czy nie okaże się, że będę musiał wracać do polski ponieważ taka wypłata nie wystarczy na utrzymanie.
Odpowiedz
#27
(13-08-2015, 22:22)hnutie napisał(a): ... przy obecnej płacy minimalnej to ta stawka wydaje się całkiem niezła. Dodatków relokacyjnych z tego co z nimi rozmawiałem, nie oferują. na początku mam tylko gołą wypłatę, po okresie próbnym dają benefity w posaci karty SZEP, wouczerów na jedzenie, local travel pass czyli jak przypuszczam jakaś forma biletu miesięcznego. ogolnie te benefity opiewają na łączną kwotę 28 000 ft. ... troszkę się obawiam czy nie okaże się, że będę musiał wracać do polski ponieważ taka wypłata nie wystarczy na utrzymanie.

W Budapeszcie za wynajęty pokój zapłacisz od 20000 do 70000 Ft ... i liczyć się musisz z tym, że nie będziesz jedynym mieszkańcem w pokoju. Szukać pokoju też jest trudno w pojedynkę, zwłaszcza w obcym mieście - a może Twój pracodawca byłby w stanie trochę pomóc, doradzić? Jeśli miejsce zatrudnienia masz gdzieś na obrzeżu, to może lepiej nie w Budapeszcie, ale w okolicy poza granicami administracyjnymi miasta poszukać pokoju? ... byłoby dużo taniej. Na obecną chwilę nie będzie łatwo coś możliwego znaleźć.
Wynajęcie całego domku na wsi nie sprawia żadnych kłopotów i można mieszkać samemu za niewielkie pieniądze.
Odpowiedz
#28
Kiedyś o tym pisałem (pracuję w BP):
Moja firma płaci za wynajem 40 m2 wyposażonego mieszkania w XI dzielnicy ok. 600 euro miesięcznie, w tym ryczałt za ogrzewanie. Parking mam budynkiem bezpłatny.
Dopłacam prawie 100 euro za pozostałe media włącznie z internetem.
Poprzednio mieszkałem w Kispescie za 400 euro ze wszystkim, mieszkanie też 40-parę m2, dzielnica bardzo słaba.
Umeblowany pokój można wynająć za 100-120 euro miesięcznie, ale szału nie będzie.
Za 20000 forintów pokój - może być ciekawie Oczko
Pod BP ceny w dół o połowę, ale koszty dojazdu są spore plus czas w korkach. Bez własnego auta - IMO nierealne.
Koszty utrzymania w BP szacuję że są o połowę wyższe niż we Wrocławiu. Co najmniej o połowę.
Miasto OK, ale ma swoje minusy.
Odpowiedz
#29
myślę, że w miejscu pracy na pewono się znajdzie ktoś życzliwy kto ew. pomoże i doradzi.
nie mniej jednak budapeszt jawi mi sie w coraz ciemniejszych barwach Smutek
Odpowiedz
#30
(14-08-2015, 14:27)hnutie napisał(a): myślę, że w miejscu pracy na pewono się znajdzie ktoś życzliwy kto ew. pomoże i doradzi.
nie mniej jednak budapeszt jawi mi sie w coraz ciemniejszych barwach...

Czy masz jakieś konkretne namiary na "pokój"? W której dzielnicy Budapesztu będziesz pracować? ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,285 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 901 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,769 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości