Przewóz roweru pociągiem
#1
Cześć!

Nazywam się Jacek, to mój pierwszy post na tym forumUśmiech Na Węgrzech do tej pory byłem raz - w Budapeszcie na jeden dzień (dzięki Polskiemu Busowi i jego tanim biletom), a ta wycieczka rozbudziła we mnie apetyt na więcej. Zaczynam już powoli planować majówkę 2018 (lubię mieć ogarnięte wszystko odpowiednio wcześniej) i chciałbym spędzić ją na Węgrzech właśnie.
Plan, jaki mi się zarysował w głowie to pewnie taki standardzik: pierwszy dzień zwiedzanie miasta, a więc zobaczenie rzeczy, których nie ogarnąłem za pierwszym razem (jak chociażby parlamentu), drugi dzień góry Matra, kolejne trzy dni daję sobie na objechanie Balatonu rowerem. Początkowo zamierzałem wypożyczyć coś na miejscu, ale zobaczyłem, że jest połączenie bezpośrednie pociągiem z Siofok i kusi mnie, aby jednak przytargać ze sobą z Polski swój rowerUśmiech
Politykę przewozu roweru w Polskim Busie mam ogarniętą (a po połączeniu z Flixbusem może być tylko lepiej pod tym względem), ale nie wiem, jak wygląda kwestia przewozu roweru pociągami na Węgrzech. Czy jest tak samo jak u nas, że można przewozić rower za dodatkową opłatą i pod warunkiem dostępności miejsca? Podejrzewam, że tak, ale wolę spytać zawczasu Uśmiech
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
Nie wiem jak będzie latem 2018 ...
W tym roku było super, gdyż jadąc pociągiem nad Balaton (z rowerem jako bagaż) nie trzeba było kupować dodatkowegu biletu na przewóz roweru. Taka dogodność była tylko w wyznaczonych pociągach.
Odpowiedz
#3
@Sztasek - super, dzięki za info bardzo fajna wiadomośćUśmiech

(27-12-2017, 21:30)Sztasek napisał(a): Taka dogodność była tylko w wyznaczonych pociągach.

Dotyczy to głównego przewoźnika na Węgrzech - MAV - czy innych taborów?
Odpowiedz
#4
(29-12-2017, 9:22)jacekgk napisał(a): @Sztasek - super, dzięki za info bardzo fajna wiadomośćUśmiech

(27-12-2017, 21:30)Sztasek napisał(a): Taka dogodność była tylko w wyznaczonych pociągach.

Dotyczy to głównego przewoźnika na Węgrzech - MAV - czy innych taborów?

Po trasie kolejowej z Budapesztu nad Balaton jeżdźą tylko składy obsługiwane przez MÁV.
Inny przewoźnik na Węgrzech, to GYESV - Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Zrt. Obsługuje niektóre linie na zachód od Dunaju. Nie jechałem z rowerem po ich trasach, choć już wiele razy korzystałem z ich usług. W ich składach są możliwości transportu rowerów, przewóz jest płatny. Ilość miejsc dla rowerów ograniczona.
Odpowiedz
#5
No i gitUśmiech dzięki wielkie za info!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociągiem? namore 15 5,538 29-05-2019, 19:53
Ostatni post: Helka Travel
  Przewóz rowerów Ama 4 4,461 05-08-2016, 14:06
Ostatni post: Ama
  Dojazd pociągiem/autobusem na południe od Karpat. grzesiuu 4 3,619 15-06-2016, 16:47
Ostatni post: Sztasek
  Pociągiem do stolicy Dora_hu 16 13,157 20-06-2013, 18:57
Ostatni post: Ribizli
  Przejazd pociągiem lisia312 2 4,079 21-10-2012, 3:10
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości