Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(19-07-2018, 13:26)wojti76 napisał(a): Nie lepiej ominąć te 20 km drogą równoległą nr 20 a następnie drogą nr  17 te 14 km ejspresowki ?Jechałem w niedzielę zero ruchu na tych drogach w tygodniu może być trochę większy ale ile można zaoszczędzić czasu jadąc autostradą 10 minut ?

Ja Ci mogę powiedzieć ile czasu można zaoszczędzić jadąc z Krosna do Bogács. Unikając dróg płatnych to powiedzmy 4 i pół godziny, szybciej nigdy nie dojechałem, drogami płatnymi to najwyżej 4 godziny. Zazwyczaj zajmuje mi to 3 godziny 45 minut.  Przy założeniu, że przyjąłem czasy skrajne to w moim przypadku co najmniej pół godziny. Czy to dużo czy mało każdy już sam sobie oceni. Z jednym postojem w Janoviku i zakupem orzeszków w Niżnym Komarniku. Mniam.
Odpowiedz
Ale Ty już mówisz łącznie o autostradzie Słowackiej i Węgierskiej  Oczko Jechałem ta trasą w niedzielę rano omijając odcinki płatne wyjazd z Krosna 4.34 na obwodnicy Mezokovesd 8.30 w tym dwa postoje na siku do Berekfurdo dojechałem 9.30
Odpowiedz
Tak, łącznie, kupiłem sobie dwie winietki, ale węgierską mam tylko wojewódzką. I po co do Berek jak po drodze jest Bogács?
Odpowiedz
Po pierwsze były lepsze prognozy na ten tydzień dla Berekfurdo a nocujemy w namiocie a po drugie w Berekfurdo jeszcze nie byliśmy  Uśmiech
Odpowiedz
Ja dziś wyjechałem o 3:33, dojechałem na Sarkany o 8:10, Google maps przewiduje dojazd na godzinę 8:53, więc zyskałem prawie 3 kwadranse. Długość trasy to 336 km wg mapy, 341 wyszło wg licznika, pewnie gumy już poniżej wymiaru. Fajnie się leci przez pusztę, jedynie odcinek Slov. N. Mesto-Pacin jest okropny, na 20 kilometrach ledwie parę km niezabudowanych, a nawet zona 30 się trafiła, co prawda malutka. Jak kiedyś pojadę na Pacin, to przez S-ujhely.
Odpowiedz
Komarno, Słowacja - Zakończono prace rekonstruacyjne na moście (most ruchomy) nad kanałem portowym, nie ma ograniczeń w ruchu przez most graniczny na Dunaju.
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie zakupu winiety przez internet na Słowackie drogi. Właśnie wykupuję winietę i ja mam wszystko ok ale koleżance wyskakuje błąd w numerze rejestracyjnym. Zastanawiam się czy może coś widzieć nie tak bo ja jestem z Katowic więc rejestracja SK a koleżanka z Tarnowskich Gór i ma rejestrację STA. To jest jedyne co mi przychodzi do głowy. Miał ktoś taki problem? Da się jakoś to załatwić przez internet?
Odpowiedz
bez spacji wpisujesz cały numer z tablicy rejestracyjnej ... >>>  https://eznamka.sk/pl
Odpowiedz
No tak robię bez spacji wg instrukcji i nie przechodzi.
Odpowiedz
litery wpisujesz małym drukiem
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,586 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 591 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,546 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 998 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,290 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości