Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Cześć, jadę z Katowic do Cegled na Węgrzech sam. osobowym. Nie chce kupować winiet. Czy dobrze wyznaczyłem trasę?
https://goo.gl/maps/pN5dccNF8TZV2nyt8
Jechałem 2 lata temu i było ok.
Może nie opieprzycie mnie za takie pytanie ale trochę mam mętlik w głowie bo mapy z drogami płatnym są dosyć niewyraźnie i nie wiem co od tamtej pory się zmieniło.
Za pomoc z góry dziękuję.
Ps. Mapa Słowacji https://ww-w.ndsas.sk/uploads/media/4136...6c6f0.jpeg
Czy drogi zaznaczone na czarno są płatne?
Odpowiedz
Mik44 - Na mace słowackich dróg i autostrad drogi oznaczone czarnym kolorem "są płatne" ...
Wracając do wyznaczonej trasy, omija płatne odcinki na Słowacji i na Węgrzech. Jechałeś 2 lata temu, od tego czasu zaszło wiele zmian: najwięcej jest w okolicach Budapesztu, bo ciągle trwaja prace budowlane na drogach i autostradach dojazdowych i tu łatwo wjechać na drogi płatne. Jeśli nie czujesz sie na siłach, to lepiej omiń Budapeszt lub tak jedź, aby ominąć szczyt poranny bo tworzą się korki, przestoje. Jak dojdzie do stłuczki to kilka godzin stania w korku. Już w okolicy Vác, na krajowej nr.2 masz roboty. Vácrátót, Szada, Gödöllő, potem wjeżdżasz na zatłoczoną M31 i przygotuj się na to, że możesz nie wyjechć z kolumny aut w odpowiednim miejscu. Trwa kompletny remont obwodnicy M0, dla ciężarówek nie ma innej alternatywy tylko ta cząśc po której chcesz dojechać do Cegléd. 
Moja propozycja trasy: w słowackim Zvolenu kieruj sie na drogę nr.16 (Krivany, Lucenec). Dalej drogą nr.71 dojedziesz do węgierskiej granicy Šiatorská Bukovinka/Somoskőújfalu, potem masz Salgótarján, Hatvan, Jászberény, Farmos i Cegléd.
Trasa dobrze oznakowana. Uważasz na Słowacji, abz nie wjechać na kawałek płatnej R2 w kierunku Detva.
>>> https://www.google.pl/maps/dir/Katowice/...m1!2b1!3e0
Odpowiedz
Wielkie dzięki, jak będę jechał w dzień to pewnie skorzystam z twojej rady. Jak mówisz że drogą jest w porządku. Kiedyś jechałem trasą którą wyznaczył mi Google i była koszmarna. Jechałem  przez jakiś chyba  park i było mnóstwo ale to mnóstwo saren i jeleni. Pobocze dosłownie się świeciło od gał zwierzyny prędkość czasami 30 km na totalne zadupia czasami przez 30 min nie minął mnie samochód. Nie pamiętam dokładnie przebiegu trasy ale nie polecam.
Twoja trasa mi tego nie zafunduje? Jak taki oblatanyUśmiech jesteś w tamtych rejonach to może znasz jakieś fajne miejsca na całej trasie które warto zobaczyć?

I jeszcze jedno pytanie czy twoja propozycja trasy w Google nie prowadzi mnie właśnie przez r2 na którym powinienem mieć winietę?
Odpowiedz
Taki link do map google nie zawsze daje tę samą trasę: co innego widzi wysyłający, co innego odbiorca - zależnie np. od pory dnia, przewidywanego ruchu, czy jakichś indywidualnych ustawień na komputerze użytkownika.
Odpowiedz
(12-08-2019, 21:14)Mik44 napisał(a): Wielkie dzięki, jak będę jechał w dzień to pewnie skorzystam z twojej rady. Jak mówisz że drogą jest w porządku. Kiedyś jechałem trasą którą wyznaczył mi Google i była koszmarna. Jechałem  przez jakiś chyba  park i było mnóstwo ale to mnóstwo saren i jeleni. Pobocze dosłownie się świeciło od gał zwierzyny prędkość czasami 30 km na totalne zadupia czasami przez 30 min nie minął mnie samochód. Nie pamiętam dokładnie przebiegu trasy ale nie polecam.

Jazda przez góry po nocy to zawsze loteria, nie zwalaj teraz na google Oczko

Tak a propos to w ubiegłym tygodniu w Słowackim Krasie było pierrrońskie oberwanie chmury i zalało drogę przed Rożniawą. Trafiliśmy na moment, kiedy już droga była zablokowana, ale jeszcze nie było służb kierujących na objazdy, co ciekawe google już "wiedziało" o problemie, bo odcinek drogi był "zaświecony" na czerwono, tyle, że ja nie skojarzyłem w czym rzecz. 

pzdr.
Odpowiedz
Mik44 - droga od słowackiego Zvolena w kierunku Lucenec, Filakovo do węgierskiej granicy jest dobrej jakości, ma pobocze. Oznakowanie bez zarzutu. Na R2 nie da się wjechać bezpośrednio z tej nr.16, bo wcześniej jest rondo i pierwsza w prawo to dalszy ciąg drogi krajowej. Na Węgrzech oznakowanie dróg normalne, przygraniczne miasto Salgótarján ominiesz obwodnicą, później masz spory kawałek dwupasmówki wolnej od opłat dla aut<3,5T. Dojedziesz do Hatvan. Tutaj musisz radzic sobie sam i podjąć odpowiednią decyzję co do drogi, bo nie jechałem tamtędy od zmian, a dużo przebudowano. Ostatnim razem jechałem przez centrum misata, teraz jest kawałek obwodnicy (tej nie znam), wjazd na nią jest jeszcze przed węzłem prowadzącym na płatną M3. Drga nr.32 jest dobrej jakości, ale miejscami jest wąsko. Miasto Jászberény też da się ominąc. Ten skrót do Farmos też jest OK. Dalej to już pikuś...  
Decyzja, którą trasą pojedziesz, należy do ciebie. Szerokości i powodzenia.
Odpowiedz
Witaj Sztasek . powiedz jak jechać z Zwardonia do Egeru drogami nie płatnymi , to pytanie retoryczne ,ale jak znam Ciebie to dobrze wiesz i znasz Słowację .Ja tą trasą jechałem ostatni raz w ubiegłym roku ale drogami płatnymi ,powiedz mi co się zmieniło , a w tym roku chcę tą trasę urozmaicić . Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
(13-08-2019, 7:16)Sztasek napisał(a): Mik44 - droga od słowackiego Zvolena w kierunku Lucenec, Filakovo do węgierskiej granicy jest dobrej jakości, ma pobocze. Oznakowanie bez zarzutu. Na R2 nie da się wjechać bezpośrednio z tej nr.16, bo wcześniej jest rondo i pierwsza w prawo to dalszy ciąg drogi krajowej. Na Węgrzech oznakowanie dróg normalne, przygraniczne miasto Salgótarján ominiesz obwodnicą, później masz spory kawałek dwupasmówki wolnej od opłat dla aut<3,5T. Dojedziesz do Hatvan. Tutaj musisz radzic sobie sam i podjąć odpowiednią decyzję co do drogi, bo nie jechałem tamtędy od zmian, a dużo przebudowano. Ostatnim razem jechałem przez centrum misata, teraz jest kawałek obwodnicy (tej nie znam), wjazd na nią jest jeszcze przed węzłem prowadzącym na płatną M3. Drga nr.32 jest dobrej jakości, ale miejscami jest wąsko. Miasto Jászberény też da się ominąc. Ten skrót do Farmos też jest OK. Dalej to już pikuś...  
Decyzja, którą trasą pojedziesz, należy do ciebie. Szerokości i powodzenia.
Dziekuje za pomoc.
Odpowiedz
(12-08-2019, 21:56)eplus napisał(a): Taki link do map google nie zawsze daje tę samą trasę: co innego widzi wysyłający, co innego odbiorca - zależnie np. od pory dnia, przewidywanego ruchu, czy jakichś indywidualnych ustawień na komputerze użytkownika.
Dziekuje za pomoc.
Odpowiedz
(13-08-2019, 10:55)andriu50 napisał(a): Witaj Sztasek . powiedz jak jechać z Zwardonia do Egeru drogami nie płatnymi , to pytanie retoryczne ,ale jak znam Ciebie to dobrze wiesz i znasz Słowację .Ja tą trasą jechałem ostatni raz w ubiegłym roku ale drogami płatnymi ,powiedz mi co się zmieniło , a w tym roku chcę tą trasę urozmaicić . Pozdrawiam serdecznie.

Przede wszystkim odpuszczm Zwrdoń, bo jedzie się na Czadcę i Żylinę, w dzień to porażka do kwadratu. 
Kieruj się na przejście graniczne Ujsoły-Novoť. Na Słowacji po kolei masz Oravszky Podzamok, Dolny Kubin, Ruzomberok, Donovaly i dłuższa przerwa na kawę + odpoczynek, Bańska-Bystrica z ominięciem kawałeczka płatnej R1 do Zvolena. Dalej jak pisałem dzisiaj (Mik44, odpuszczasz Budapeszt), jadziesz drogą nr.16 od Zvolena (omijasz kawłek płatnej R2/Dietva) w kierunku na Lucenec, Filakovo, Somoskőújfalu, Salgótarján ... dalej nie masz płatnych dróg do Egeru. Jest skrót drgą nr.2303, w Salgótarján na drugim rondzie jest zjazd w kierunku Mátraszele, całkiem niezła droga, ruch niewielki. Jak wyjedziesz na główej drogi, to na krzyżówce w lewo na Pétervására, w miasteczku zjazd w prawo na Bükkszék, na kolejnej krzyżówce możesz jechać prawo/lewo obie drogi prowadzą do Egeru.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,119 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 604 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,744 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,009 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,313 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 43 gości