Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
W okolicach Debreczyna możesz wdepnąć na płatną, ale na pewno da się też ominąć. Na Słowacji nie dotyczy, S-ujhely-Tokaj-Ny-haza brak płatnych.
Odpowiedz
(20-10-2019, 10:12)slawekgolf napisał(a): Czy od Barwinka do m. Gyula przez Svidnik, Stropkow, Slovenske Nowe Mesto, Tokay, Nyregyhaza, Debreczyn są odcinki płatne?

eplus napisał ... dodam, że płatne odcinki na które możesz wjechać to M3 , M35 , M4 >>> TU JEST MAPA
Odpowiedz
Flaga węgierska   Kilka dni temu zaliczyłem ślimacze tempo i odstałem swoje na obwodnicy Budapesztu M0 w okolicy węzła M6 i drogi nr 6. 
Od wczoraj ten ok. 3 km odcinek (11-14 km) został oddany dla ruchu...  Uśmiech 

Dobra wiadomość, że ceny paliw od dłuższego czasu nie zmieniaja się.
Droga krajowa  nr.6 (Budapest-Pecs 76 km), Kisapostag - stacja Petrol: E95=365.9 Ft/l  ...  ON=390.9 Ft/l

PS: Obok stacji paliw jest restauracja "Préri Vendéglő", danie dania 1000-1200 Ft.
Odpowiedz
Flaga węgierska  Zeszłej jesieni rozpoczęto remont 20-kilometrowego odcinka autostrady M7 w okolicach Balatonvilágos (90-111 km).
Inwestycję dotyczącą autostrady M7 ukończono ... trwaja jeszcze prace wykończeniowe wokół węzła autostrady z drogą nr.710 - obwodnica Balatonvilágos-Balatonfűzfő - które potrwaja jeszcze (?) parę tygodni.
Pamiętam latem, zwłaszcza w czasie "łykedów", tworzyły się korki tuż przed dojazdem do Balatonu, jeszcze większe były po zjeździe starym węzłem na drogę nr.71 w kierunku na Veszprém...
Odpowiedz
Flaga węgierska  Dzisiejsze info z radia o tym, że korkuje się M0 w kierunku autostray M1  ! .
Wczoraj też tak było w godzinach rannych, na szczęście zjechałem z M0 na stację benzynową MOL (Vecsés) tylko w celu informacji. Miałem przeczucie, dobrze zrobiłem... skierowano mnie do centrum Vecsés, zrobiłem kółeczko w kierunku krajowej nr.5, potem na krajową nr.51 i dalej na południe. W przeciwnym kierunku na Budapeszt był duży ruch, sznur aut dopiero koło Dömsöd sie rozrzedził.

Wczoraj > ceny paliw na stacji MOL przy M0: (przy autostradzie ceny paliw są droższe o ok.10%)
E95 - 427.9 Ft/l ... E-Prémium - 458.9 Ft/l
ON - 434.9 Ft/l  ... ON-Prémium - 473.9 Ft/l

Dzisiaj > ceny paliw na stacji MOL Pécsvárad:
E95 - 387.9 Ft/l ... E-Prémium - 439.9 Ft/l
ON - 406.9 Ft/l  ... ON-Prémium - 447.9 Ft/l
Odpowiedz
Flaga węgierska   Przejście graniczne Rajka M15 > kierunek autostrada M1. Jeszcze trwa budowa autostrady M15 od granicy słowackiej do autostrady M1, ale ruch pojazdów odbywa się już po obu stronach autostrady, obecnie tylko po jednym pasie.
Nie ma bezpośredniej możliwości zjazdu z M15 na M1 w kierunku Hegyeshalom, nie da się też zjechać z M15 do miejscowości Levél, Mosonmagyaróvár - prace na tym węźle potrwają do końca listopada. Węzeł całkowicie zamknięty w obu kierunkach.
Paliwo przy autostradzie drogie, wcześniej pisałem. 
Dzisiaj autostrada M1, stacja OMV Győr, ceny paliw: 
E95 - 426.9 Ft/l
ON - 454.9 Ft/l
LPG - 251.9 Ft/l
Przy M1 (obwodnica Győr) można zatankować taniej, jadąc od granicy węgierskiej (Rajka/Hegyeshalom) w kierunku na Budapeszt jest zjazd na 123 km, w prawo, kierunek Pápa. Na parkingu supermarketu METRO jest stacja benyznowa non-stop ENVI. 
To automat, można płacić tylko gotówką (HUF) lub kartą. 
Stacja paliw ENVI, ok. 1 km od autostrady M1, ceny paliw:
E95 - 380,00 Ft/l
ON - 400,90 Ft/l
Odpowiedz
Po wczorajszej mikołajkowej niespodziance, cena benzyny spadła o 4 Ft/l, olej napędowy bez zmian.
W ostatnich miesiącach najtaniej było i jest obecnie na stacji Auchan-Budaörs przy autostradzie M1/M7.
Dzisiejsze ceny paliw, Budapeszt Auchan, 2040 Budaörs, Sport u. 2-4 :
E95 - 367 Ft/l   ...   E98 - 392.0 Ft/liter   ...   EPrémium - 382 Ft/l
ON - 389 Ft/l   ...   ONPrémium 414 Ft/l

Mglisto wokól Budapesztu ... na M1 i M0 i prawie pusto  Uśmiech
Odpowiedz
Flaga węgierska  Ceny winietek na węgierskie drogi płatne pozostaja bez zmian na rok 2020 .

Ceny winietek dla aut osobowych (e-matrica) zdolnych do przewozu max. 7 osób, łącznie z kierowcą (D1):
- 10-dniowa > 3500 Ft
- miesięczna > 4780 Ft
- roczna > 42980 Ft  ...  pól-roczna > 28680 Ft
- okręgowa, ważna rok czasu na terenie konkretnego okręgu  > 5000 Ft
Odpowiedz
Flaga węgierska  Jelenie na drodze okręgowej, w asyście policji ... (Baranya megye, 15 grudnia 2019)
Odpowiedz
Flaga węgierska  ... Wczoraj, 18 grudnia 2019, otwarto dla ruchu autostradę M15.
Ten 15 kilometrowy odcinek "drogi"od kilku lat był w remoncie, dobudowano po jednym pasie. Obecnie M15 od autostrady M1 do słowackiej granicy ma po dwa oddzielne pasy ruchu. W ramach projektu przebudowano dwa węzły i zbudowano też dwa wiadukty nad torami kolejowymi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,250 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 605 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,782 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,020 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,315 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości