Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
W sobotę po świętach rano wypadnie mi jechać z Białego Dunajca do Demjen. W ten sposób przez Słowację jechałem tylko raz albo dwa. Google Maps podaje trzy wersje, ale płatnej nie chcę, więc chyba to:

[Obrazek: 8a3a7d436f76ac83.png]

255 km, 4 godz. 31 min. - czy to straszna tułaczka? Mam nadzieję, że trasa przez góry nie będzie cała w lodzie. Czas realny - a może da się urwać z 10 minut? Oczko
Odpowiedz
(20-12-2019, 14:44)eplus napisał(a): W sobotę po świętach rano wypadnie mi jechać z Białego Dunajca do Demjen. W ten sposób przez Słowację jechałem tylko raz albo dwa. Google Maps podaje trzy wersje, ale płatnej nie chcę, więc chyba to:



255 km, 4 godz. 31 min. - czy to straszna tułaczka? Mam nadzieję, że trasa przez góry nie będzie cała w lodzie. Czas realny - a może da się urwać z 10 minut? Oczko

O matko, moja ulubiona trasa, kojarzy mi się jednoznacznie z latem Uśmiech
Nie zapowiada się zima do Świąt więc raczej będziesz miał bezpiecznie, ale czy coś "urwiesz" to nie wiem, kręto i w większości wąsko. A pewnie też wzmożony ruch świąteczny. Powodzenia!
pzdr.
Odpowiedz
Eplus - nie jest ważne zyskanie 10 minut, najważniejsze przejechać trasę do końca.
Na Słowacji, trochę za Popradem wjeżdżasz na teren Parku Nrodowego, trasa kręta i góry. Nawięcej kręci od Vernar do Dobsiny. Wprawdzie obecnie jest ciepło, ale w górach (a mamy zimę) można wjechać w niespodziankę... (a wiadomo, że na tym terenie chemický posyp zakazany). Miałem tak kilka razy, jeszcze w czasach kiedy podróżowałem Maluszkiem i nie było wielkiego natężenia ruchu. Nie raz z drogi suchej wjeżdżałem na przymarzniętą i nieposypaną nawierzchnię - więc ostrożnie z tym wyścigiem z czasem.
Na Węgrzech, jeśli zjedziesz z drogi głównej w Ózd, też będzie kręto (GPS: przy włączonej opcji omijać drogi płatne, system może pokierować na drogę którą widać to jako skrót, ale trasa nie jest krótszą). 
Szerokości, przyczepności...
Odpowiedz
Dziękuję za obie porady, wyobrażam sobie, że w górach może być mróz. Prawie nie wierzę oczom, ale w Małym Cichym, a nawet w Białce, która jest bardzo nisko nad poziomem morza, ludzie teraz na nartach jeżdżą, czyli w nocy musi być mróz, bo śnieg oczywiście mają z maszyny, ale bez mrozu i maszyna nie da rady naśnieżyć.
To w Ozd jak mam jechać? Tak, jak na rysunku, a unikać tej szarej nitki wschodniej? Widzę trochę zygzaków, drogi nie znam, więc pewnie dużo nie zaoszczędzę i trzeba wyjechać przed świtem. Uśmiech
W Rožnavie już byłem, przed pożarem zamku. Poprad i Kieżmark też odwiedzałem, jechałem przez Lomnicę. Dróg płatnych nie ma chyba w pobliżu, oprócz autostrady koło Popradu?
P.S. Kieżmark piszę po polsku, bo tam jakaś afera była z miastami na Spiszu, nasz król je wziął w ajencję za 400 fur srebra, dług do dziś nie spłacony... Uśmiech
Odpowiedz
Eplus - w Ózd jedziesz po głównej (krajowa nr.25).
Jechałbym tylko i wyłącznie po głównej drodze nr.25, dopiero w Egerze w prawo, kierunek Egerszalók >>> TUTAJ   
Odpowiedz
Flaga węgierska  Jutro pierwszy dzień długiego łykendu świątecznego. W tym okresie należy liczyć się ze skróconym dniem pracy wielu stacji benzynowych, te mniejszye w małych miejscowościach i przy drogach gminnych mogą być zamknięte. 
Będzie niewielka podwyżka cen paliw od 25 grudnia  !  podrożeją: benzyna +3 Fl/l , olej napędowy +5 Ft/l.
Odpowiedz
Ja z kolei po kilku latach jazdy przez Ozd i Szarvasko (kręta droga i kiepska nawierzchnia) preferuję trasę przez Miszkolc. W Banreve w lewo droga 26 do Miszkolca i dalej droga  nr 3. Trochę dalej ale lepszy asfalt, długie proste.
Odpowiedz
(23-12-2019, 19:33)-piotr- napisał(a): Ja z kolei po kilku latach jazdy przez Ozd i Szarvasko (kręta droga i kiepska nawierzchnia) preferuję trasę przez Miszkolc.
W Banreve w lewo droga 26 do Miszkolca i dalej droga  nr 3. Trochę dalej ale lepszy asfalt, długie proste.

Słusznie. Według zebranych informacji droga nr 25 jest wąska, w wielu miejscach brak pobocza, jest rozjeżdżona, sporo na niej łat i pokazały się dziury. Pomimo że trasa podana przez -piotr'a- jest dłuższa, myślę że to lepsza opcja od wybranej trasy -eplus'a-
Odpowiedz
Patrzyłem na Google Street View i rzeczywiście krótsza droga jest dość przykra, ale nie przeraża. Ma 85km, naokoło jest coś 120, a czasy różnią się niewiele. Z tym, że GMaps wybiera autostradę i nie mogę przeciągnąć trasy na bezpłatną drogę. Przy prędkości 90/50 strata będzie znaczna. Dużo zależy też od pogody i widoczności.
Odpowiedz
Nie ma aż takiej tragedii na drodze nr 25, ważne by w tym miejscu,około 15km za Ózd

https://goo.gl/maps/tiQ2GRenny4oJnss6

nie dać się nawigacji ściągnąć w lewo na  Bekölce,tam faktycznie były spore wyboje chociaż,w tym roku i tak mniejsze niż wcześniej.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,187 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 604 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,767 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,010 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,314 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 56 gości