Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Flaga węgierska   1. stycznia 2022 r.
Aktualna mapa węgierskich autostrad i dróg ekspresowych dla pojazdów do 3,5T ... system "e-matrica"
Kolor czerwony - autostrady i drogi ekspresowe, odcinki płatne.
Kolor zielony - odcinki bez poboru opłat.
Na fioletowo zaznaczono przejścia graniczne.
LINK DO MAPY O DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI.
[Obrazek: e-matrica%20orsz%C3%A1gos%20t%C3%A9rk%C3...101-01.jpg]
Odpowiedz
[Obrazek: hun.png]  1. stycznia 2022 r.
Aktualna mapa węgierskich dróg poboru opłat od pojazdów powyżej 3,5T ... system opłat "HU-GO"
Kolor czerwony - autostrady i drogi ekspresowe.
Kolor niebieski - drogi główne, po niektórych z nich można poruszać się tylko na podstawie wcześniej uzyskanego pozwolenia.
Kolor zielony - odcinki bez poboru opłat.
Na fioletowo zaznaczono przejścia graniczne.
LINK DO MAPY O DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI.
[Obrazek: e-%C3%BAtd%C3%ADj%20orsz%C3%A1gos%20t%C3...101-01.jpg]
Odpowiedz
Słowacja, 1. stycznia 2022 r.
LINK DO AKTUALNEJ MAPKI SŁOWACKICH AUTOSTRAD (WYSOKIEJ ROZDZIELNOŚCI, PDF)

Cena e-winietki dla aut osobowych poniżej 3,5T
10 dniowa - 10 € 
30 dniowa - 14 €
365 dni, roczna - 50 €
Odpowiedz
(01-01-2022, 14:28)Sztasek napisał(a): Słowacja, 1. stycznia 2022 r.
LINK DO AKTUALNEJ MAPKI SŁOWACKICH AUTOSTRAD (WYSOKIEJ ROZDZIELNOŚCI, PDF)

Cena e-winietki dla aut osobowych poniżej 3,5T
10 dniowa - 10 € 
30 dniowa - 14 €
365 dni, roczna - 50 €
Ja bym sugerował zamiast linku @Sztaska, który prowadzi do mapy wszystkich istniejących i planowanych dróg na Słowacji użyć 

TEGO LINKU, bo tutaj są pokazane odcinki płatne Szeroki uśmiech
Tamże Mapka do ściągnięcia w PDF
Odpowiedz
(01-01-2022, 10:08)ztasek napisał(a): Flaga węgierska   1. stycznia 2022 r.
Aktualna mapa węgierskich autostrad i dróg ekspresowych dla pojazdów do 3,5T ... system "e-matrica"
Kolor czerwony - autostrady i drogi ekspresowe, odcinki płatne.
Kolor zielony - odcinki bez poboru opłat.
Na fioletowo zaznaczono przejścia graniczne.
Mam pytanie:
Brak fioletowej kropki na moście w Esztergom to niedopatrzenie autora mapy czy ten most jest aktualnie nieprzejezdny?
Odpowiedz
Pacin też jest teoretycznie nieprzejezdny. Uśmiech
Odpowiedz
(01-01-2022, 21:49)eplus napisał(a): Pacin też jest teoretycznie nieprzejezdny. Uśmiech

Przejście graniczne Pacin-Velky Kamenec(Nagykövesd) jest dostępne tylko dla aut do 3,5 T - system "e-matrica".
Jest oznaczone na mapie, patrz post nr. 1931.
Odpowiedz
(01-01-2022, 21:00)Slavekk napisał(a):
(01-01-2022, 10:08)Sztasek napisał(a): Flaga węgierska   1. stycznia 2022 r.
Aktualna mapa węgierskich autostrad i dróg ekspresowych dla pojazdów do 3,5T ... system "e-matrica"
Kolor czerwony - autostrady i drogi ekspresowe, odcinki płatne.
Kolor zielony - odcinki bez poboru opłat.
Na fioletowo zaznaczono przejścia graniczne.
Mam pytanie:
Brak fioletowej kropki na moście w Esztergom to niedopatrzenie autora mapy czy ten most jest aktualnie nieprzejezdny?

Przejście graniczne Esztergom-Štúrovo(Párkány) jest dostępne tylko dla aut do 3,5 T - system "e-matrica".
Jest oznaczone na mapie, patrz post nr. 1931.
Odpowiedz
Tak, są dwie mapy i popatrzyłem na niewłaściwą. Mostek graniczny w Pacinie więcej nie wytrzyma. Uśmiech
Odpowiedz
(01-01-2022, 20:56)Slavekk napisał(a):
(01-01-2022, 14:28)Sztasek napisał(a): Słowacja, 1. stycznia 2022 r.
LINK DO AKTUALNEJ MAPKI SŁOWACKICH AUTOSTRAD (WYSOKIEJ ROZDZIELNOŚCI, PDF)
...
Ja bym sugerował zamiast linku @Sztaska, który prowadzi do mapy wszystkich istniejących i planowanych dróg na Słowacji użyć 

TEGO LINKU, bo tutaj są pokazane odcinki płatne Szeroki uśmiech
Tamże Mapka do ściągnięcia w PDF
Podziękowania za uzupełnienie danych ...  
Jadąc autem po słowackich drogach liczyć się trzeba z niespodziankami na które nie jesteśmy przygotowani ...  
1./ Lato, widoczność dobra, jest przedpołudnie, ciąg aut zjeżdżających w kierunku Bańskiej-Bystrzycy ze szczytu górskiego w miejscowości Donovaly. Na tym odcinku nie jest łatwo wyprzedzić, bo zakręty i kilometrami linia ciągła. Za mną jedzie furgonetka, przede mną osobówka z polską rejestracją. Wjeżdżamy na dwupasmówkę/ekspresówkę w Bańskiej-Bystrzycy. Tablice jednoznacznie pokazują kierunek na Zvolen, to zewnętrzny pas ruchu. Auto z polską rejestracją ciągle przede mną, wnioskuję że jedziemy w tym samym kierunku. Dojeżdżamy do stacji benzynowej, auto przede mną nagle hamuje i odbija w prawo na stację, ja za nim... udało się bezkolizyjnie... furgonetka na szczęście odbiła lekko w lewo. Kilka chwil siedzimy w aucie, ja wysiadam pierwszy. Pytam polskiego kierowcy (dużo młodzszy ode mnie) co było przyczyną takiego zachowania. Ten lekko zdenerwowny odpowiada: "tam stoi tablica że to już autostrada, a słowackiej winietki nie ma". Jest w tym dużo prawdy, bo to jedyna tablica przy tej drodze postawiona tuż za zjazdem na stację benzynową. Uspokoiłem człowieka, bo ten odcinek przez miasto jest wolny od opłat - po wypiciu kawy zaproponowałem, aby jechał za mną, jadę bezwinietkowo na Węgry...
2./ Wiosną tego roku mieliśmy "lockdown". Zamknięte przez krótki czas było małe przejście na granicy węgiersko-słowackiej w miejscowości Rajka. Po stronie węgierskiej ten krótki odcinek (ok.3 km.) prowadzący z drogi nr. 150  w Rajka do przejścia granicznego na autostradzie jest płatny. Tylko autostradą dało się dojechać do Bratysławy. Dodam, że po słowackiej stronie nie ma możliwości zjazdu z autostrady na drogę nr. 2. 
Wniosek: Bez wiedzy na temat lokalnych dróg, nie da się podróżować bezstresowo.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,803 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 601 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,625 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,003 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,304 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości