Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Od 1 stycznia autostrada od granicy ze Słowacją do Miskolca jest płatna to wiadomo, ale jak to wygląda kiedy wjeżdżamy na Węgry tym odcinkiem autostrady od Koszyc? Przekraczając granicę od razu znajdujemy się na płatnym odcinku, czy możemy zaraz za granicą węgierską zjechać na rondzie bez opłat za węgierską autostradę?
Odpowiedz
(03-01-2022, 12:38)piterek napisał(a): Od 1 stycznia autostrada od granicy ze Słowacją do Miskolca jest płatna to wiadomo, ale jak to wygląda kiedy wjeżdżamy na Węgry tym odcinkiem autostrady od Koszyc? Przekraczając granicę od razu znajdujemy się na płatnym odcinku, czy możemy zaraz za granicą węgierską zjechać na rondzie bez opłat za węgierską autostradę?
Twój wpis dotyczy autostrady M30. Jedynym odcinkiem wolnym od opłat na tej autostradzie jest obwodnica Miszkolca.  !
Wjeżdżając na węgierską M30 od strony Słowacji, wjeżdżasz na płatą autostradę i po stronie węgierskiej jest oznakowanie tej drogi jako ekspresowa. Jest tam też wysięgnik nad drogą, nie wiem czy są tam kamery, czy nie. Jest też tablica informująca że jedziesz po ekspresówce, autostradzie oraz tablica informująca o obowiązku opłaty i jest kolejny wysięgnik nad drogą (nie wiem czy są tam kamery, czy nie). Jeśli wjedziesz bez opłaty/winietki na ten odcinek, a tam są kamery, to zaliczysz wpadkę. Dopiero nieco dalej jest zjazd z tego odcinka do ronda o którym piszesz. Na zakup winietki od momentu wjazdu na drogę płatną masz 1 godzinę czasu. 
Na mapie autostrad okręgu Borsod-Abaúj-Zemplén ten kawałeczek jest oznakowany nz czerwono, więc jest płatny. 
 Borsod-Abaúj-Zemplén >>> MAPA PŁATNYCH DRÓG DLA AUT DO 3,5T
Odpowiedz
Nie wiem czy to prawda, czy nie, ale ktoś mi wspominał, że ten stary przejazd SK/HUN takim delikatnym tunelem, był zamknięty. Mam nadzieję, że tylko czasowo ? Ktoś coś wie ?
Odpowiedz
(03-01-2022, 17:28)wolffer napisał(a): Nie wiem czy to prawda, czy nie, ale ktoś mi wspominał, że ten stary przejazd SK/HUN takim delikatnym tunelem, był zamknięty. Mam nadzieję, że tylko czasowo ? Ktoś coś wie ?
Małe przejście granczne SK-Milhosť/HU-Tornyosnémeti, Słowacy zamknęli wiosną 2021 r. w okresie gdy ogłoszono "lockdown".
Odpowiedz
(03-01-2022, 21:59)Sztasek napisał(a):
(03-01-2022, 17:28)wolffer napisał(a): Nie wiem czy to prawda, czy nie, ale ktoś mi wspominał, że ten stary przejazd SK/HUN takim delikatnym tunelem, był zamknięty. Mam nadzieję, że tylko czasowo ? Ktoś coś wie ?
Małe przejście granczne SK-Milhosť/HU-Tornyosnémeti, Słowacy zamknęli wiosną 2021 r. w okresie gdy ogłoszono "lockdown".
Czy dobrze rozumiem, że w takim razie jadąc od Koszyc nie ma możliwości wjechać na Węgry tak, żeby ominąć płatne drogi? Jedyne czynne przejście jest na autostradzie?
Odpowiedz
(03-01-2022, 23:00)piterek napisał(a):
(03-01-2022, 21:59)Sztasek napisał(a):
(03-01-2022, 17:28)wolffer napisał(a): Nie wiem czy to prawda, czy nie, ale ktoś mi wspominał, że ten stary przejazd SK/HUN takim delikatnym tunelem, był zamknięty. Mam nadzieję, że tylko czasowo ? Ktoś coś wie ?
Małe przejście granczne SK-Milhosť/HU-Tornyosnémeti, Słowacy zamknęli wiosną 2021 r. w okresie gdy ogłoszono "lockdown".
Czy dobrze rozumiem, że w takim razie jadąc od Koszyc nie ma możliwości wjechać na Węgry tak, żeby ominąć płatne drogi? Jedyne czynne przejście jest na autostradzie?
W okresie nasilenia pandemii koronawirusa w ub.roku większość przejść granicznych na Węgrzech było zamkniętych. Funkcjonowały tylko "korytarze humanitarne", na granicy ze Słowacją były to: Rajka-autustrada M-15, Parassapuszta-droga nr.2, Tornyosnémeti-autustrada M30.
Obecnie wszystkie przejścia graniczne są otwarte, nie ma ograniczeń z wjazdem na Węgry.  !
Odpowiedz
(04-01-2022, 9:02)Sztasek napisał(a):
(03-01-2022, 23:00)piterek napisał(a):
(03-01-2022, 21:59)Sztasek napisał(a): Małe przejście granczne SK-Milhosť/HU-Tornyosnémeti, Słowacy zamknęli wiosną 2021 r. w okresie gdy ogłoszono "lockdown".
Czy dobrze rozumiem, że w takim razie jadąc od Koszyc nie ma możliwości wjechać na Węgry tak, żeby ominąć płatne drogi? Jedyne czynne przejście jest na autostradzie?
W okresie nasilenia pandemii koronawirusa w ub.roku większość przejść granicznych na Węgrzech było zamkniętych. Funkcjonowały tylko "korytarze humanitarne", na granicy ze Słowacją były to: Rajka-autustrada M-15, Parassapuszta-droga nr.2, Tornyosnémeti-autustrada M30.
Obecnie wszystkie przejścia graniczne są otwarte, nie ma ograniczeń z wjazdem na Węgry.  !
Jeśli wjedziesz bez opłaty/winietki na ten odcinek, a tam są kamery, to zaliczysz wpadkę. Dopiero nieco dalej jest zjazd z tego odcinka do ronda o którym piszesz. Na zakup winietki od momentu wjazdu na drogę płatną masz 1 godzinę czasu. 

Na mapie autostrad okręgu Borsod-Abaúj-Zemplén ten kawałeczek jest oznakowany nz czerwono, więc jest płatny. 
To gdzie mogę kupić winietki na miejscu żeby nie zaliczyć wpadki..
Odpowiedz
(04-01-2022, 9:08)jurow napisał(a):
(04-01-2022, 9:02)Sztasek napisał(a):
(03-01-2022, 23:00)piterek napisał(a): Czy dobrze rozumiem, że w takim razie jadąc od Koszyc nie ma możliwości wjechać na Węgry tak, żeby ominąć płatne drogi? Jedyne czynne przejście jest na autostradzie?
W okresie nasilenia pandemii koronawirusa w ub.roku większość przejść granicznych na Węgrzech było zamkniętych. Funkcjonowały tylko "korytarze humanitarne", na granicy ze Słowacją były to: Rajka-autustrada M-15, Parassapuszta-droga nr.2, Tornyosnémeti-autustrada M30.
Obecnie wszystkie przejścia graniczne są otwarte, nie ma ograniczeń z wjazdem na Węgry.  !
Jeśli wjedziesz bez opłaty/winietki na ten odcinek, a tam są kamery, to zaliczysz wpadkę. Dopiero nieco dalej jest zjazd z tego odcinka do ronda o którym piszesz. Na zakup winietki od momentu wjazdu na drogę płatną masz 1 godzinę czasu. 

Na mapie autostrad okręgu Borsod-Abaúj-Zemplén ten kawałeczek jest oznakowany na czerwono, więc jest płatny. 
To gdzie mogę kupić winietki na miejscu żeby nie zaliczyć wpadki..
jurow - Jeszcze nie jechałem tym nowym odcinkiem M30 od granicy do Miszkolca.
Planując podróż, planujesz i trasę przejazdu. Jeśli ktoś, kto jedzie po słowackiej autostradzie podejmuje decyzję aby po przekroczeniu granicy słowacko-wegierskiej w Milhost-Tornyosnémeti nie jechać węgierską M30, ma możliwość zjazdu przed granicą na stare przejście prowadzące do drogi nr.3.
Może się zdarzyć, że przypadkowo wjeżdżasz na odcinek płatny, więc na Węgrzech w/g przepisu masz czas 1 godziny na zakup winietki, licząc od momentu wjazdu na drogę płatną. Od granicy słowackiej Milhost/Tornyosnémeti do Miszkolca jest ok.60 km. Ten odcinek przejedziesz w czasie 40 minut...
Kilka lat temu, kiedy budowano ekspresówkę R4 po słowackiej stronie, wjechałem na Węgry obecnie starym przejściem, po drodze tankowałem i kupiłem węgierskę winietkę na stacji benzynowej MOL w Encs.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź w sprawie przejścia,
co do winiet, to faktycznie budka tuż za starym przejściem po prawej stronie (jadąc ze Słowacji), no i Encs, gdzie rodacy często się zatrzymują.
Ja jednak namawiam cały czas na zakup przez https://ematrica.nemzetiutdij.hu , chwila moment, a i cena bez żadnych dodatków
Odpowiedz
(04-01-2022, 14:47)wolffer napisał(a): Dzięki za odpowiedź w sprawie przejścia,
co do winiet, to faktycznie budka tuż za starym przejściem po prawej stronie (jadąc ze Słowacji), no i Encs, gdzie rodacy często się zatrzymują.
Ja jednak namawiam cały czas na zakup przez https://ematrica.nemzetiutdij.hu , chwila moment, a i cena bez żadnych dodatków
Czyli winietki mogę kupić w Encs przy autostradzie i żadnego wykroczenia nie popełnię..
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 501 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,270 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,173 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 933 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,199 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 41 gości