Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Na chłopski rozum - im dalej na południe tym cieplej.Do tego my mamy góry(ktoś by mógł powiedzieć pagórkiOczko), Węgrzy tego nie mają stąd klimat jest trochę inny. Gdzie ja pamiętam srogie zimy na Węgrzech, deszczowe lato itp.
Odpowiedz
(20-09-2015, 11:01)grzesiuu napisał(a): Wybrałbym się z dziewczyną do Sarospataku (bałbym się, bo auto nie pierwszej młodości) Uśmiech

Zdaje się, że próba generalna, której celem był Bardejov, zakończyła się sukcesem. Mężczyzna jest konsekwentny w swoich dążeniach. Oczko
Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedzi Uśmiech No tak, to jeśli tak do do końca września się wybierzemy Uśmiech Myslelismy wlasnie do tego Sarospotok, bo zdecydowanie blizej niz do Nyigregyhazy Uśmiech

P.S Głupie ,,pagórki" Smutek Do Tokaju mam blizej i to ciepło nie dochodzi z południa, a do Warszawy mam dalej i to zimno przychodzi z północy, to niesprawiedliwe Szeroki uśmiech I Rzeszów niby też jest na południu, ale te góry wstrzymują...

Ciekawe w którym miejscu zdecydowanie to ciepło się ,,zatrzymuję"? Patrząc na temp. do jeszcze w Trebisovie jest bardzo ciepło, potem maleje (oczywiscie patrzac na weather.com). Wiem, ze głupio sie pytam i drąże ten temat, ale od dziecka mnie fascynowały te góry Tokajsko Slanskie, a potem góry te nasze, te kolo Svidnika... To one chyba to wszystko zatrzymują?
Odpowiedz
(21-09-2015, 17:14)grzesiuu napisał(a): Dziękuje za odpowiedzi Uśmiech No tak, to jeśli tak do do końca września się wybierzemy Uśmiech Myslelismy wlasnie do tego Sarospotok, bo zdecydowanie blizej niz do Nyigregyhazy Uśmiech

P.S Głupie ,,pagórki" Smutek Do Tokaju mam blizej i to ciepło nie dochodzi z południa, a do Warszawy mam dalej i to zimno przychodzi z północy, to niesprawiedliwe Szeroki uśmiech I Rzeszów niby też jest na południu, ale te góry wstrzymują...

Ciekawe w którym miejscu zdecydowanie to ciepło się ,,zatrzymuję"? Patrząc na temp. do jeszcze w Trebisovie jest bardzo ciepło, potem maleje (oczywiscie patrzac na weather.com). Wiem, ze głupio sie pytam i drąże ten temat, ale od dziecka mnie fascynowały te góry Tokajsko Slanskie, a potem góry te nasze, te kolo Svidnika... To one chyba to wszystko zatrzymują?

Mniej więcej koło Svidnika jest ta linia zmiany klimatu, a przynajmniej ja tak wiem Uśmiech bo po prostu góry (Karpaty) powodują zmianę klimatu...
Odpowiedz
Trochę odbiegliśmy od tematu (też się biję w piersi).
Odpowiedz
A wiecie, że w Polsce była kiedyś ,,Grecja"? Nasi dziadkowie, pradziadkowie pamiętają te czasy... Szkoda, że to już się nie wróci. Byłoby jeszcze lepiej niż na Węgrzech. Ja tylko chciałem na ostatek coś dodać i więcej nie piszę tutaj niczego niezwiązanego z tym tematem Szeroki uśmiech

http://nowahistoria.interia.pl/historia-...58#1534308

http://pogoda.wp.pl/gid,15690816,kat,103...aid=115a13

http://www.nto.pl/magazyn/reportaz/art/4...,id,t.html

Ponad 50 stopni w Polsce ponoć bywało Uśmiech

P.S Mówi się im dalej na południe, to dlaczego w Ustrzykach Górnych (które są dalej na płd.) jest zimniej z reguły niż w Stropkovie?
Odpowiedz
(22-09-2015, 12:04)grzesiuu napisał(a): (...) PS. Mówi się, że im dalej na południe, tym cieplej, to dlaczego w Ustrzykach Górnych (które są dalej na płd.) jest zimniej z reguły niż w Stropkovie?

Ustrzyki Grn. są po północnej stronie Karpat, a Stropkov po południowej - główny grzbiet biegnie tam granicą PL - SK.

IMHO nie piszmy więcej na te tematy w tym wątku, bo zrobi nam się wątek klimato/meteorologiczny, a nie o płatnych (lub nie drogach). Zresztą jest podobny wątek. (wiem, bawię się w moderatora)
Odpowiedz
Przed kilku dniami oddano do użytku kolejny odcinek M86 pomiędzy Szeleste i Hegyfalu - to kolejny kawałek trasy pomiędzy miastami Győr - Szombathely.
Przypominam, że obecnie istniejące dwa odcinki M86 są wolne od opłat (można nimi jechać bez winiwty).

- Droga nr.7. na odcinku granicznym Letenye - zamknięto jeden pas ruchu, ruch pojazdów po jednym pasie (mijanka).
- Droga nr.5. na odcinku granicznym z Serbią zamknieta dla ruchu, przejście graniczne Röszke-Horgos pomiędzy HU-SRB zamknięte... przejazd z winietką po M5.
- Droga nr.1. na odcinku granicznym z Austrią zamknieta dla ruchu, przejście graniczne Hegyeshalom-Nickelsdorf pomiędzy HU-AT zamknięte... przejazd z winietką po M1.
Odpowiedz
Jeszcze raz o węgierskich E-winietkach PRZECZYTASZ TUTAJ ... ale proszę zwrócić uwagę na: 2 strona w części "ODCINKI NIEPODLEGAJĄCE OPŁACIE" dwa razy podano M86 ... powinno być M85 i M86 !
Odpowiedz
(24-09-2015, 6:59)Sztasek napisał(a): Jeszcze raz o węgierskich E-winietkach PRZECZYTASZ TUTAJ ... ale proszę zwrócić uwagę na: 2 strona w części "ODCINKI NIEPODLEGAJĄCE OPŁACIE" dwa razy podano M86 ... powinno być M85 i M86 !

Słuszna uwaga. Napisałem do nich ciekawe kiedy poprawią.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,917 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,900 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,038 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,332 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 156 gości