Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
! Odświerzam info o mapkach płatnych dróg na Słowacji i na Węgrzech
klikając na mapki uzyskamy obraz w wysokiej rozdzielczości.

Słowacja
MAPY_SK

Węgry
MAPA OGÓLNA + OKRĘGI_HU
Odpowiedz
Witam, wybieram się do Eger Wino moją ulubiona "droga przez mękę" Nowy Sącz - Piwniczna - Lubowla - Poprad - Roźnawa - Tornala - Ozd, czy na tej trasie są jakieś utrudnienia/objazd/roboty drogowe ?
Odpowiedz
(27-07-2016, 12:18)gryfus napisał(a): Witam, wybieram się do Eger Wino moją ulubiona "droga przez mękę" Nowy Sącz - Piwniczna - Lubowla - Poprad - Roźnawa - Tornala - Ozd, czy na tej trasie są jakieś utrudnienia/objazd/roboty drogowe ?

zobacz na > zjazdnost.sk
Odpowiedz
sprawdziłem, wygląda to bardzo kolorowo ze względu na znaki ostrzegawcze o robotach drogowych szczególnie na odcinku Lubowla - Roźnava
Odpowiedz
Dzień dobry wszystkim,
od razu zaznaczam, że przeszłam przez wszystkie 54 strony tego wątku i nie zamierzam prosić o pomoc w wyborze trasy. Moje pytania wiążą się z winietami: jedziemy do Keszthely od strony Słowenii (raczej na pewno autostradą) i droga na Węgrzech jest oznaczana jako płatna od samej granicy. Stąd - czy w okolicy przejścia są jakieś miejsca (automaty, cokolwiek), gdzie można nabyć tę e-winietę (wiem, że można elektronicznie z wyprzedzeniem, ale wolałabym na miejscu)?
Drugie pytanie: będziemy się poruszać w obrębie przynajmniej dwóch "county" (komitet?) - rozumiem, że nie muszę nabywać winiet regionalnych, ta jedna wymieniona wcześniej starczy? Jedziemy tam tylko na cztery dni.
Pozdrawiam, Olga
Odpowiedz
(27-07-2016, 14:59)olgaolga napisał(a): ... pytania wiążą się z winietami: jedziemy do Keszthely od strony Słowenii (raczej na pewno autostradą) i droga na Węgrzech jest oznaczana jako płatna od samej granicy...

Granica Węgier ze Słowenią, masz dwa przejścia graniczne:
- po słoweńskiej autostradzie A5 dojedziesz do węgierskiej M70 (Tornyiszentmiklós) i tu zaczynają się kłopoty, na tym przejściu nie ma możliwości zakupu winietki - musisz mieć kupioną winietkę przed wjazdem na węgierską M70.
Winietkę możesz kupić wcześniej, na dowolnej stacji benzynowej na Węgrzech. Można wykupić z wyprzedzeniem, tylko przy zakupie należy podać datę rozpoczęcia ważności winietki. W takim przypadku godzina rozpoczęcia ważności winietki to 00.00 .
- jest droga alternatywna, bez obowiązku kupna wegierskiej winietki.
Z autostrady A5 zjeżdżasz na słoweńską H7, która prowadzi do przejścia w węgierskiej miejscowości Lenti... dojazd do Keszthely po krajowej drodze nr.75.
Droga do Keszthely: po autostradzie to ok. 110 km, po krajowej jedziesz niecałe 80 km.
Odpowiedz
Witam,
1. Czy kupował ktoś już e-winietę na HU przez portal https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ oraz na SK przez https://www.eznamka.sk/selfcare/home/?
2. Czy były jakieś problemy z zakupem?
3. Czy ma ktoś jakieś szczególne uwagi co do zakupu przez www, chodzi mi uwagi typu np. należy podać nr rej. bez podawania spacji?

Pozdrawiam
Grzegorz
Odpowiedz
masz juz odpowiedz
dlaczego dublujesz watki?

Tapniete z xperii
Odpowiedz
pewno juz sie to nikomu nie przyda (chyba, ze ktos bedzie jutro jechal na Wegry via Slowacje), ale... pare dni temu przechodzilem wyrywkowa kontrole na granicy.

generalnie wyglada to tak, ze kaza otworzyc bagaznik, spisuja dokumenty i wsjo. Trwa to moze 5 minut. Aha i nie ma mozliwosci poproszenia o pieczatke - kontroluje Sluzba Celna, a nie Straz Graniczna.

[info z 29.07, przejscie Konieczna/Becherov]
Odpowiedz
Na Barwinku stała straż graniczna ale nawet nie zabardzo patrzyli na mnie jak przejeżdzałem przez granice tak byli zajęci sami sobą Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,016 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,924 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 37 gości