Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(06-06-2021, 10:14)Sztasek napisał(a): sprzedawca powiedział abym odczekał z jej kupnem te pół godziny, to zyskam 1 dzień na ważności.


czytam ze czesto jezdzisz, a moze warto kupic roczne matrice?
jednorazowy bol za 44tys i na rok spokoj

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(06-06-2021, 12:02)ex-komar napisał(a):
(06-06-2021, 10:14)Sztasek napisał(a): sprzedawca powiedział abym odczekał z jej kupnem te pół godziny, to zyskam 1 dzień na ważności.

czytam ze czesto jezdzisz, a moze warto kupic roczne matrice? jednorazowy bol za 44tys i na rok spokoj

Dawniej jeździłem często, były lata że 5-6 razy w roku robiłem kółko ... teraz już nie jeżdżę, jestem w domu  Uśmiech
Odpowiedz
ok rozumiem  Uśmiech  mam roczne na auto bo zona czesto jezdzi do corek do bp
na motocykl nie kupuje gdyz jezdze tylko z mojej wiochy do pracy do veszprem

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Witam,
Wybieram się do Rumuni tranzytem przez Węgry przejściem Sahy-Parassapuszta. Gdzie mogę fizycznie kupić winietę przed drogą płatną? Zwykle kupowałem na MOLu w Retsag, ale aktutlnie nie na wszystkie stacje można zjechać w tranzycie (korytarze humanitarne). Proszę o informację czy jest jakaś stacja tranzytowa przed autostradą?
Odpowiedz
Jest.
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Odpowiedz
(07-06-2021, 7:04)-piotr- napisał(a): Witam,
Wybieram się do Rumuni tranzytem przez Węgry przejściem Sahy-Parassapuszta. Gdzie mogę fizycznie kupić winietę przed drogą płatną? Zwykle kupowałem na MOLu w Retsag, ale aktutlnie nie na wszystkie stacje można zjechać w tranzycie (korytarze humanitarne). Proszę o informację czy jest jakaś stacja tranzytowa przed autostradą?

Winietkę kupisz w budynku po prawej stronie, zaraz po przejściu granicznym Parassapuszta ...
>>> https://www.google.com/maps/@48.0574968,...312!8i6656

PS. Pamiętaj o maseczce  Uśmiech
Odpowiedz
(07-06-2021, 10:31)Sztasek napisał(a):
(07-06-2021, 7:04)-piotr- napisał(a): Witam,
Wybieram się do Rumuni tranzytem przez Węgry przejściem Sahy-Parassapuszta. Gdzie mogę fizycznie kupić winietę przed drogą płatną? Zwykle kupowałem na MOLu w Retsag, ale aktutlnie nie na wszystkie stacje można zjechać w tranzycie (korytarze humanitarne). Proszę o informację czy jest jakaś stacja tranzytowa przed autostradą?

Winietkę kupisz w budynku po prawej stronie, zaraz po przejściu granicznym Parassapuszta ...
>>> https://www.google.com/maps/@48.0574968,...312!8i6656

PS. Pamiętaj o maseczce  Uśmiech
Dziękuję, o to chodziło.
Odpowiedz
Dziś w radio słuchałem polemiki dotyczącej podróżowania i budowy ...
- Najważniejsze to wprowadzenie paszportów covidowych i uznanie szczepień bez względu na rodzaj stosowanej szczepionki. Wszystko wskazuje na to, że osoby zaszczepione dawkami Sputnik V, Sinopharm też takie zaświadczenia mogą otrzymać
- Projekty rozwoju transportu drogowego w 2021 r.: oprócz sieci autostrad i dróg ekspresowych, trwa rekonstrukcja nawierzchni dróg okręgowych i wiejskich. Trwa budowa autostrad M4 i M44. Autostrada stanowiąca węgierską część Via-Carpatia ma być przejezdną przez Węgry jeszcze w tym roku. Jej odcinek M30 pomiędzy Miskolc i Tornyosnemeti w sierpniu sięgnie słowackiej granicy. 
- Rozpoczęto budowę mostu na Dunaju między miastami Paks i Kalocsa, oraz związanej z tym budowę sieci dróg po obu stronach Dunaju.
Odpowiedz
(09-06-2021, 9:05)Sztasek napisał(a): Dziś w radio słuchałem polemiki dotyczącej podróżowania i budowy ...
- Najważniejsze to wprowadzenie paszportów covidowych i uznanie szczepień bez względu na rodzaj stosowanej szczepionki. Wszystko wskazuje na to, że osoby zaszczepione dawkami Sputnik V, Sinopharm też takie zaświadczenia mogą otrzymać
- Projekty rozwoju transportu drogowego w 2021 r.: oprócz sieci autostrad i dróg ekspresowych, trwa rekonstrukcja nawierzchni dróg okręgowych i wiejskich. Trwa budowa autostrad M4 i M44. Autostrada stanowiąca węgierską część Via-Carpatia ma być przejezdną przez Węgry jeszcze w tym roku. Jej odcinek M30 pomiędzy Miskolc i Tornyosnemeti w sierpniu sięgnie słowackiej granicy. 
- Rozpoczęto budowę mostu na Dunaju między miastami Paks i Kalocsa, oraz związanej z tym budowę sieci dróg po obu stronach Dunaju.

Nie pisałem o przejściach granicznych z Serbią, czekałem na potwierdzenie - jest potwierdzenie z Wojwodiny.
Między Serbią a Węgrami z powodu epidemii koronawirusa można było korzystać tylko z przejść granicznych w Horgos-Röszke i Kelebia-Tompa.
Od poniedziałku, 14. czerwca, otwarte zostaną również przejścia Bajmok-Bácsalmás, Királyhalom-Ásotthalom i Gyála-Tiszasziget.
/na podstawie informacji w Pannon RTV/
Odpowiedz
Hmm, według strony węgierskiej policji te przejścia były cały czas otwarte, ale jedynie dla ruchu dwustronnego. Ale ok, mogłem nie doczytać. Tylko pytanie czy z tych przejść mogą skorzystać również inni cudzoziemcy? Wiem, że na razie obywateli RP to i tak nie dotyczy, a dopóki Serbowie nie zmienią swoich przepisów to i tak mi to nic nie daje, ale cały czas patrzę z wyprzedzeniem Oczko Dziwne, że Hercegszanto dalej zamknięte.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 491,962 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 575 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,283 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 987 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,266 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 19 gości